Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit csinálnátok ha a 13-14...

Ti mit csinálnátok ha a 13-14 éves lányotok cigizne?

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 08:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Az idosebb haverjaimnak is mindig mondom,hogy ne szivjak elottem/legalabb ne fujjak a fustot az arcomba.szerintem gusztustalan,tuti nem vennem a szamba.

Latom a korosztalyomban,hogy a problema a barati korbol ered.ha a lanyodrol van szo,nezz korul egy kicsit,hogy

milyen arcokkal baratkozik.segits neki leszokni,fokozatosan.

2013. aug. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Apám dohányzott, így úgy lenne vele, hogy részben az ő hibája. Ő akkor szokott le, amikor én már rászoktam. Szerintem nem kapnék több zsebpénzt, nem járkálhatnék el, stb. Bár szerintem ez mégis a saját döntésem, mert tisztába vagyok azzal, hogy mit teszek magammal, csak nem érdekel, hogy az negatív dolog. Mint pl a vagdosás. Azzal is tisztában vagyok, hogy ha úgy vágok, akkor meghalhatok, mégis csinálom és nem érdekel, hogy negatív dolog. A másik az, hogy büntetéssel nálam nem lehet elérni semmit, csak azt, hogy magamba fordulok és önsanyargatásba kezdek, mértéktelen düh halmozódik fel bennem, de az sem azért, hogy miért tettem, hanem mert hogy lehettem ilyen béna, hogy rajtakaptak. Ennyi, lehet, hogy nem hangzik jól, de így van.
2013. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez egy folyamat, mire a 14 éves gyerek rágyújt. És a nevelés nem ekkor kezdődik, hanem már kisgyerek korban. Nem dohányzunk, egészségesen élünk, sportolunk, sorolhatnám. Ilyen környezetben, őszinte kapcsolatban szerintem ez nem fordul elő, mert pontosan tudni fogja, hogy világhülyesége amit csinál, főleg nem fog rászokni,még ha hibázik is egyszer. Az egészség és környezettudatosságra nevelés alap kellene, hogy legyen. Mit csinálnék, ha mégis kifordulna magából a világ és ilyet tenne? Nagyon sok beszélgetés és együtt gondolkodás lenne a vége, mert ellent mondott a szüleinek, a tanult elveknek és a józan észnek is. Még időben észbe kell kapni, mert ma ez, holnap más... és az ő érdeke is, hogy habár tinédzser lett, a józan ész halvány szikráját azért őrizze meg, mert nehezebb időszakok is jönnek még, mint az általános iskola vége.
2013. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kedves második válaszadó. Nálad nem a dohányzáson van a hangsúly, hanem azon, hogy nem szeretetben és odafigyelésben élsz. Ha ilyen dolgokat tudsz tenni anélkül, hogy a szüleid lépnének (és most nem a büntetésre gondolok, mert vagdosás esetén tökre mindegy mivel büntetnek), akkor ez nem a te hibád. Komoly lelki problémáid vannak, amire a szüleid nem figyelnek. Remélem, hogy a jövőben sikerül jobb állapodba kerülnöd, de a saját érdekedben kérd őket, hogy vigyenek szakemberhez, aki segít egyenesbe jönnöd!
2013. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Voltam már szakembernél de inkább én akarom összeszedni magam, mint a város legdrágább és legjobb szakembere. Mert felnőtt koromban erre nem lesz nekem pénzem, így meg kell tanulnom, hogy ne boruljak ki.
2013. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem a szakember rak össze akkor sem, hanem Te saját magad. Csak irányt mutat és technikákat, ha tényleg jó szakember és nem csak a füstje nagy. A legjobbakat kívánom neked!
2013. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen vallottam be (egy rossz pillanatomban), gondoltam jobb előbb, mint soha. Akkor már dohányoztam talán fél-egy éve. Menőzésből szoktam rá, a haverok mindig megkináltak.

2 nagy pofont kaptam apámtól, utána elbeszélgettek velem, hogy miért nem kéne, aztán megígértették, hogy leszokok. Nem érdekelt, nem szoktam le. 3-4 hónapig kutatták ki folyamatosan a táskámat, üvöltöztek velem, hogy füstszagom van (nagyon keveset szívtam egyébként), pénzt meg egyáltalán nem adtak, hogy nehogy cigire költsem. Aztán szép lassan rámhagyták, nem hozzál témába. Előttük biztos, hogy nem engednék, hogy rágyújtsak (és ha kinnhagynám elvennék a cigimet), és soha nem is fogok. Ennyit ki lehet bírni, megértem, hogy nem dohányos lévén, nem tűrik el.

2013. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Vannak nagyon jó felvételek arról, hogy a dohányzás milyen károkat okoz a tüdőben. Milyen szép zöld nyúlós váladékozás alakul ki, hol keletkezhetnek rákos daganatok, és ezeknek milyen kimenetele lehet. Vagy hogy idős korára majd húzhatja maga után az oxigénpalackot, ha nem szokik le. Először észérvekkel próbálnám meggyőzni. Amúgy, mindig, ha tehetném megszagolnám a kezét, ruháját, ha cigiszagot éreznék, ugrik a zsebpénz, vagy szobafogság.
2013. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as! (7-es vagyok)

Van akit egyáltalán nem hat meg egy-két fekete tüdő látványa meg hasonlók. Velünk is nézettek anno a suliban, volt hogy egész osztályfőnökin ilyet néztünk, mégis sokan dohányoznak.

Szaglászhatod, bűntetheted, de ez hosszútávon felesleges, leszokni nem nagyon fog. Ha a zsebpénzt megvonod megszerzi máshonnan a cigit (sok módszer lehetséges), ha ezért szobafogságot kap, az túl erős büntetés és nem következetes (szobafogság inkább azért járhatna, ha mondjuk nem ér haza időre). Bár 17 éves (leszokóban lévő dohányos) fejjel dumálok, én ehhez nem értek. Aztán végső soron meg hazugságokat, veszekedést fog okozni. A gyereknek magától kell rájönnie, hogy miért kéne leszokni. Nálam erre legfőbb indokot a pénz adta. Ha belegondolok a heti cigiadagom árán vehetnék akár valami ruhát, vagy hasznosabb dolgot is, meg hétről hétre magasabb lesz a dohány ára. Aztán jöttek a testi tünetek is, fáj a tüdőm, nehezebben lélegzek, ráadásul sárgulnak a fogaim. Ilyen áron megint nem kell.

2013. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is 13 éves voltam, amikor suliba titokban dohányoztam, aztán Anyukám rájött, s mondta, hogy vele együtt menjek dohányozni. Az volt a célja, hogy így rájövők, hogy nem is annyira buli, mert büdös voltam utána. S ami nem titkos és ne tiltott, az már annyira nem is érdekes!

Így egy hamar rájöttem, hogy nem is kell dohányozni, mert nem is jó!


Azóta is csak örülök, hogy Anyukám nem leszidott, hanem engedte, s hagyta, hogy rájöjjek, ez nem jó!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2013. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!