Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Öngyilkos akar lenni a gyereke...

Öngyilkos akar lenni a gyerekem, mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Ezzel fenyeget a tizenéves lány, mi a hivatalos menete az ilyen ügyeknek, hova utaltathatom be ahol vigyáznak rá, kivizsgálják?
2014. febr. 18. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hívd fel a gyerekorvost és kérdezd meg. De mégis miért?
2014. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Először talán neked kéne beszélni vele, hogy mi bántja, miért érez ilyeneket, nem rögtön beutaltatni...
2014. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már többször el lett vele beszélgetve, de mikor rájön mert mondjuk szobát is kéne takarítania... a nyúl viszi a puskát egyenlőre.
2014. febr. 18. 11:23
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a figyelmedet szeretné felhívni,hogy ülj le vele beszélgetni és hallgasd meg! Ha ezzel fenyeget,akkor nem megtenni szeretné,hanem figyelmet akar és azt,hogy foglalkozz vele. Nem kell egyből beutalni valahova
2014. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is az utolsónak van igaza.

Aki komolyan véget akar vetni az életének, az nemhogy reklámozza ezt a szándékát, hanem kifelé próbál a lehető legnormálisabbnak tűnni, aztán egyszer csak BUMM, megteszi, és a környezete nem érti, miért, mert "úgy tűnt, minden rendben vele".

2014. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos nagyon is lehet, hogy nemcsak üres fenyegetés, úgyhogy nem tanácsolom, hogy vedd félvállról! Persze, feltétlenül beszélgess vele, de a pszichológus se legyen mumus vagy megbélyegző. Persze, hogy a figyelmet akarja felhívni magára, azt hittem, ez egyértelmű, de ettől még előállhat olyan helyzet, hogy meg is teszi...
2014. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Én ismerek egy lányt, aki 14 évesen azzal dicsekedett, hogy csak "benyögi az ősöknek, hogy öngyilkos lesz és mindent megkap".


Mondjuk nem tartom vele a kapcsolatot, de nem tudok róla, hogy önkezével véget vetett volna az életének.


A szoba takarításért ezzel fenyegetőzni...hát nem is tudom, ez nem is figyelemfelkeltés, hanem a tisztelet és a tekintély totális hiánya már bocs.


Ha valakinek komoly lelki problémái vannak, az nem a szobatakarításnál fog öngyilkosságot elkövetni


Beszélj egy gyermek pszichiáterrel, vagy nevelési tanácsadóval, de ezzel semmilyen közgyógy intézménybe sem fogják felvenni. Nem is járna vele jól, bár az biztos, hogy sírva könyörögne, vigyétek haza, és önként takarítana, miután megízlelte a pszichiátrián uralkodó körülményeket ahol esetenként a betegek saját ürüléküket kenik a falra.

2014. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Anyum rögtön pszichiátriára vitt, amikor én akartam az lenni. Azt javaslom, te ne tedd ezt a lányoddal.
2014. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem ártana keresni egy pszhichológust, de ez még nem helyettesítheti az anyukával és apukával való beszélgetést. Ez nagyon fontos, lehet, hogy olyan természetű, aki több figyelmet igényel.

Vannak testvérei? Mert ha van azt érezheti, hogy kevesebb figyelmet kap, mint a tesói/tesója.

Szokta mondani, hogy mi volt a suliban? Jól érzi ott magát? Vannak barátai?

Ezek mind nagyon fontosak.

Mindenkinek vannak gondjai, nem ciki ha pszichológushoz jár, segíteni fog.

Én is voltam, sokat számított! Nekem is voltak öngyilkos gondolataim, és nagyon is komolyan gondoltam! Megpróbáltam többször is, kárt is tettem magamban, ezt egyáltalán nem szabad félvállról venni. Bár igaz én senkinek nem szóltam a tervemről, ha elmondta akkor nem fogja megtenni, de kárt tehet magában. És nem hiszem, hogy ilyennel viccelne,h megkapja amit akar. Talán szeretetéhes!

A pszhichológus segítsége szükséges, de a szülők nehanyagolják el!

Hajrá!

2014. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz, pszichiáterhez azért vidd el, ő meg tudja ítélni, mennyire komoly a dolog és hogy kamuzik-e.


Azzal nem értek egyet, hogy az igazi öngyilkos hallgat róla. Mindig vannak jelek, még ha nem is beszél az illető, de látni, hogy valami nem stimmel.

Azon, hogy vannak-e barátai, beilleszkedett-e, csalódott-e, stb, úgysem tudsz változtatni. Őszintén beszéljétek meg a dolgot és ha tudsz, változtass, amin lehet. Ha csak a pénzre megy a dolog, mert ezt is akar, meg azt is akar, vagy épp nem akar takarítani, stb, az nem lehet ok az öngyilkosságra.


Ha csak zsarol, akkor egy jó pszichiáterhez járás el fogja venni tőle a kedvét, az hétszentség.

2014. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!