Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikorra kéne hazamennem...

Mikorra kéne hazamennem szerintetek péntek/szombatonként?

Figyelt kérdés

Április elsején 17 leszek, 11. osztályba járok.

Mindenkitől hallom, hogy simán kint van éjfél után is, vagy a "leglájtosabb" a 11-re hazaérés.

De komolyan, még a kilencedikesek is állandóan buliznak és hajnalokig haza sem mennek, ehhez képest nekem 8kor otthon kell lennem. Ahány percet kések, annyival korábban kell hazajönnöm legközelebb..

Pedig lakásig vagyok kísérve a két méter magas, full feketében járó barátom által. Nem bulizni mennék, csak vagy a barátomnál lennék, vagy a városban mászkálnék (ugyancsak a barátommal..) esetleg valamelyik plázában lófrálnék (azt sem egyedül ám..)


Ti mikorra várnátok haza, ha a szüleim lennétek?



2014. márc. 2. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Nekem 14 éves korom óta (bár csak házibulikba megyek, az is egy utcányira) nem nagyon szabják meg mikor érjek haza, de 1-2 körül haza szoktam jönni. Annyira még nem ittam sokat hogy ne merjek hazajönni.
2014. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem éjfél-2 óra között valahol félúton..

Amúgy engem kb.1-ig engednek(akkor is csak nyáron engednek el),szóval nekem tanév idején nincs buli.Mondjuk nem is hiányzik.

18/L

2014. márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát én anno sokszor csak reggel értem haza. Örült anyám, hogy legalább világosban indultam el. :)
2014. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez a 8 óra tényleg elég erős...

Én 8.-os korom óta járok szórakozni (=14), és zárásig maradhatok, ami hajnal 3-at jelent. De már 12 évesen is mászkálhattam barátnőkkel kb 9-ig a városközpontban (kis város), később pedig 10-ig.

Viszont, ha biztos helyen voltam (barátnőknél otthon), akkor volt, hogy már 8 évesen is 10-11ig maradtam, barátnőim nálunk detto.


Ja azt elfelejtettem írni, hogy én is 17 vagyok. Tudom messze vagyok még a szülőségtől, de én a gyerekeimnek is megengednék ennyit.

2014. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
En 16 vagyok, kb 15 eves koromtol, egy par buli utan, miutan lattak a szuleim h tudok magamra vigyazni, azt mondtak, h akkor jovok haza amikor akarok, addig ameddig ezt civilizalt allapotban teszem, szoval nem holtreszegen a lepcsokre hanyva es fel orat kinlodva az ajto kinyitasaval. Szerintem ez igy korrekt.
2014. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még.

Irigyellek titeket... nagyon.

2014. márc. 2. 21:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amikor én ennyi idős voltam, nem nagyon mehettem bulizni. Megmondom őszintén nem is hiányzott. Ellenben a barátomhoz átengedtek. Amíg gimis voltam, addig csak hétvégén aludhattam ott. Aztán egyetem alatt, már bármikor. A szüleim ma is minden nap felhívnak, hogy hova megyek mit csinálok, pedig már van egy férjem és egy kisfiam is :) amúgy a mai napig nem iszom alkoholt ( nem szeretem), és mivel nagyon sokat dolgoztam az egyetem alatt hostesskent az éjszakába, ezért az sem vonz.

Az este 8 ennek ellenére nagyon durva!!!!! Én nem is akartam anno menni, de ha valami olyan volt, akkor azért elengedtek!

Főleg ha haza is kísérnek!! Próbálj meg beszélni a szüleiddel, hogy folozatosan engedjenek el mindig egy picit tovább. Megértem, hogy féltenek, én is fogom a fiam, ha kamasz lesz, de az egészséges kereteken belül.

2014. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez a 8 óra nagyon erős. Lassan nagykorú vagy, nem értem ezt a szigort. 17 évesen az éjjel 1-2 reálisabb lenne.

Általánosban lány osztálytársaim, 13-14 évesen este 11-ig maradhattak kint, Pesten.

Én 14 éves korom óta éjfélig, max. 2-ig járkálhatok.


Csak hogy legyen viszonítási alap. :)

Ha zavar, beszélj erről a szüleiddel.

2014. márc. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
max 12
2014. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti azt csinálnám,hogy ha többszöri kérés ellenére se tágítanak akkor egyik szombaton csak késő este mennék haza,aztán következő héten nem mennék aztán megint hajnalig kint. Bár nálam a késésekért soha nem az volt a bünti,hogy annyival hamarabb kellett hazamennem,sokkal durvább. De a te esetedben ezt tenném.

Viszont ezzel nem azt mondom,hogy ezt csináld!Nem ismerem a szüleidet,nem tudom mit tennének.


Én is 17 vagyok. Mivel bejárós vagyok így legkésőbb az utolsó busszal kell hazamennem (22:30) vagy ha bulizni megyünk akkor vagy bejönnek értem (ma 4-ig maradhatok) vagy bent alszok valakinél. Ha bent alszok valakinél akkor az ottani szabályok érvényesek rám is,pl ha 2-re kell otthon lenni akkor én is 2-re megyek.


Ahogy betöltöttem a 17-et egyre szabadabban engednek. Bár ha jól emlékszem akkor már 14-15 évesen is maradhattam 8 óránál később,főleg ha valami fesztivál volt,ha meg barátnőmnél voltam vagy valakinél akkor ameddig nem zavartam. Télen meg sötétedésre otthon kellett lennem vagy értem jöttek.


Anyáéknál annyi a lényeg,hogy amit megbeszélünk az úgy is legyen. Ha azt mondom,hogy 8-ra otthon vagyok akkor 20:00-ra már otthon is legyen,de ha azt mondom,hogy 11 akkor 11-re. Ha bármi van hívnom kell őket. A másik meg,hogy egyedül sehova,akkor taxit kell hívnom, Kb ennyi.


Beszélj velük és próbálj valami kompromisszumot kötni velük.. suli,takarítás bármi.

2014. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!