Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy próbáljak megnyugodni?...

Hogy próbáljak megnyugodni? Mindenki ijesztget és rettegek

Figyelt kérdés

Hétfőn új gimnáziumba megyek és félek. Most vagyok 10.-es.

Itt nem tartozom a népszerűek közé, de lúzer sem vagyok.

Az új sulimról mindenki rosszat mond, hogy oda csak a gazdagok gyerekei járnak, kifognak cikizni, mert nem költök hetente vagyonokat új ruhákra és ha nem vagyok olyan, mint ők, nekem ott végen lesz és már az osztálytársaimról is mondtak pár dolgot, szóval nagyon félek.

Nem vagyunk szegények, de azért olyan hú, de gazdagok sem, inkább átlagosak. Ez már egy összeszokott közösség lesz és nem akarok kilógni onnan. Ha csak eszembe jut a hétfő, már gyomoridegem van. Attól félek, hogy majd valami cikit fogok csinálni az egész osztály előtt, pl. elhányom magam, leesek a lépcsőn, nem tudok majd megszólalni, vagy valami hatalmas hülyeséget mondok.



2014. márc. 13. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Először győzödj meg a saját szemeddel, hogy valóban elkényeztetett gyerekek iskolájáról van szó, ahelyett, hogy próbálnád utánozni őket, (ami nem is fog sikerülni a pénzhiány miatt) inkább mutass nekik példát, hogy a színes egyéniség fontosabb, mint a pénz! Ne akarj másnak látszani, mint aki vagy! :)
2014. márc. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan! Én egy olyan szakközépbe megyek, ahol havi 25 a tandíj, szóval pénzesebbek mennek oda és mégsem szemetek ott az emberek. Ismerek onnan párat és rendesek. Jó, mi elég pénzesek vagyunk de nem mondanád meg rólam, hogy apuci milliomos a szakadt, kínai ruháimmal.
2014. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs miért aggódnod, sokszor alaptalanok ezek a pletykák, és úgyis csak akkor fog kiderülni az igazság, ha látsz egy kicsit a közösségből. Nem kell parázni, csak legyél természetes! Legyél nyitott, kedves, kezdeményező, és ne csinálj semmi kirívót, akkor nem lesz gond :) Nyilvánvaló, még ha egy két rosszindulatú ember van is az osztályban, nem mindenki egyforma. 30 ember közül csak lesz pár ember, aki jófej lesz veled, ha nem tűnsz majd világi nyomoréknak. És miért is tűnnél, ha nem vagy az? Semmi pánik, csak lazán, és minden menni fog :))
2014. márc. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!