Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mikor engednétek meg a...

Ti mikor engednétek meg a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Bárki válaszolhat csak kort is ìrjon légyszìves

Mikor engednétek meg a gyereketeknek hogy randizzon?

Vagy nem foglalkoztok vele úgymond ha akar pasit/csajt akkor jár vele ha nem akkor nem?

Hány éves kortól?

Megszabnátok milyen idős pasit/csajt válasszon?

Nagyon lecsesznétek ha titokba járna egy pasival/csajjal?(és ti később tudnátok meg)

13l mert tetszik egy fiú es nem tudom mit csinálna velem anyám na főleg apám ha megtudnám főleg mert apa mikor kiscsi voltam azt mondta ha közelembe jön egy fiú is akkor hozza a légpuskát persze ezt viccből mondta de akkor is kérlek segìtsetek.


2014. márc. 18. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nem gáz, de anyukádnak minden képen mond meg. Ha ő meg érti, akkor együtt mondjátok el apukádnak.

Egyiknap a suliban, volt óránk, ahol pont erről van szó. Azzal semmi baj nincs, ha most el kezdetek járni. Az sokkal jobb, mint ha 17 évesen egyszercsk égsz, amiatt, hogy nem tudod a kapcsolatot kezelni.

Kor: max 14, annál idősebbel semmi képen

13/l

2014. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, "volt szó"
2014. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
kezdem azzal, hogy 34 éves vagyok. És úgy gondolom, hogy egy 13 évesnek engedném, hogy randizzon, EGY 13 ÉVES SZINTJÉN. Van ennek egy menete szerintem, és ha már az elején megy a titkolózás, akkor a későbbiekben a szülők joggal lesznek gyanakvóak. ha mindketten tetszetek eymásnak , lehet ezt a közeledést nyíltan is megélni, ez a szülőben a fiú felé is nagyobb bizalmat szül. Pl ha látnák, hogy iskola után hazakisér. Ilyesmi. Azt, hogy a lányom milyen idős fiúba szeret bele, nem tudnám megszabni, hiszen ezek tini érzések, de tény, hogy csak egy nagyjából vele egykorú fiúról hinném el, hogy a szándékai tisztességesek, és apaként ezt fokozottabban szem előtt tartanám. Egyébként én nő vagyok. Egy biztos, nem támogatnám a gyerekemet abban, hogy 13 évesen olyan randit akarjon átélni, amihez egy 13 éves még gyerek, akármennyire sem érzi már magát annak. És ezalatt nem azt értem, hogy nem csókolhatja meg a fiú:) de pl azt, hogy egymásnál aludjanak, évekkel ( ! ) később engedném csak meg.
2014. márc. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nya szal

van 3 gyerekem és 40 vagyok

a legnagyobb 12 lányka :-)


de 12 évesen még nagyon gyerek

ne akarjon egy ennyi idős gyerek felnőttet játszani !


nem kor függő a dolog

hanem érettség kérdése


minden esetre én ragaszkodnék ahhoz h ne az utcán hanem nálunk legyenek h megismerjem a fiút meg hát h felügyelet meglegyen :-)

nem rossz indulatból hanem pont azért h megvédjem a lányom :-)

12-13-14 évesen még gyerekek nagyon ! a fiú is !

majmolni menőzni akarnak és nem tudják h ezzel milyen sérüléseket okozhatnak a másiknak


és azt szeretném h gyerekek maradjanak amíg csak lehet


tanács : soha ne titokba!

anya fontos h tudjon róla!

soha nem engedj zsarolásnak!

soha nem engedd h a másik úgy érintsen meg ahogy neked kellemetlen

vagy olyan dolgok kérjen ami neked nem esik jól!


basszus 13 évesen még eszembe sem volt h fiúzzak .....

2014. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha 13 évesen az életkorának megfelelően randizgat, és nem pl. szexel, mint pár koraérett kamasz, akkor semmi gond nincs ezzel a dologgal. Ebbe az egészbe beleértem azt is, hogy korban hozzáillő társat választ, normális, okos fiút, aki a szüleinek is elfogadható.

Mondjuk nekem nem igazán voltak ilyen dolgaim 13 évesen, de még néhány évvel később is azt mondták, hogy menjek, ismerkedjek, találkozzak nyugodtan fiúkkal, csak mondjak néhány dolgot róluk. A járás/nem járás dolog úgy gondolták rám tartozik, őket az érdekelte, hogy kivel tölti az idejét a gyerekük (remélhetőleg normális módon), nem az, hogy konkrétan mi az érzelmi háttere a dolognak.

2014. márc. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ezt nem kötném korhoz. Megjön az igény rá, és ha nem baráti társaság várja el, hanem valódi az igény az ismerkedésre, akkor azt támogatnám. Mindennek megvannak azonban a határai. Nem tolerálom a hazugságot, a titokban járás pedig szerintem gyávaság. Szülőként szeretnék tudni róla, kivel jár a gyerekem. Nem megyek bele részletekbe, hisz ezt nem 13 évesen kell elkezdeni, elmond amennyit elmond, de azért az alapvető határokat, tényeket szeretném tudni. pl. ki az, hova mennének, meddig maradnának, stb. stb. Szerintem ezek korrekt alapok. Aztán, ha van kedve elmesélni, mi történt, mire vágyik vagy milyen a srác, stb. akkor csak külön örülök, hisz barát is szeretnék lenni, nem csak szülő. Azt gondolom, hogy ha egy korrekt szülő előtt valamit titkolni kell, az már valahol sántít, azt már valamiért józan ésszel nem kellene megtenni, és ez már lehet és legyen is intő jel. Nekem 14 évesen volt először barátom, de csak fogtuk egymás kezét, alkalmanként csókolóztunk, filmet néztünk, ennyi. Nem történt más. Ezeket az élményeket a saját gyerekemtől sem akarom távol tartani. De a korai szex, az egymásnál alvás tiniként és egyebek szerintem nem a normális kategória. A választottjait nem kritizálnám, hacsak nem 20 évvel idősebb, tiniként, stb. Remélem, hogy racionális, helyes döntést hoz, keresi a hozzá valót, botlások beleférnek ilyenkor. Szerintem most építed a szüleiddel a tinikori bizalom első alapjait, próbálj kedvesen, türelemmel, őszintén indítani. Mondd el anyukádnak, hogy van ez a fiú, aki tetszik, hogy mire gondolsz, és hogy bizony eljött ez az időszak is, gondolkodjanak rajta, emésszék, és kössetek mindenben kompromisszumokat. Jobb nyílt lapokkal játszani, minden más út rossz irányba vezet! N30 (ui: sok sikert a sráccal! :)
2014. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen jöttem össze az akkor 17 éves barátommal, azóta már eltelt egy év és boldogan megvagyunk. Én 12 évesen kezdtem el, akkor volt egy 16 éves barátom. Nem felnőttesdit játszottam :) Szerintem az már régen rossz, ha valaki ezért fiúzik.
2014. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
En.sexet meg ezt nem akarok tole csak csok meg kezfogas meg ezek errol a sex eszembe se jutna leegetnem magam nagyon köszönom hogy ilyen normalis valaszokat adtatok en jubiba leszek 13 6. Osztályos vagyok a fiú 7. Osztályos egy evvel idosebb ha valaki akar meg valaszolni johet meg elfogadom.
2014. márc. 18. 19:01
 9/13 anonim ***** válasza:
13 éves vagyok,bár én hamarosan-pár hónapon belül-a 14et töltöm. Nem randiztam még,nem volt barátom. De nálunk az ilyen téma teljesen "szabad" anyu mindig mondja,ha lesz srác aki tetszik etc akkor szóljak. Nyilván,volt aki tetszett,majd ha bárkivel úgy komolyabb lesz,hogy én is tetszem neki,akkor nyugodt szívvel vetem majd fel otthon a kérdést,hogy mehetek-e ekkor,meg ekkor randira. Nyugi:) Legyél anyukáddal őszinte.
2014. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13-14 évesen ha korban nagyjából egykorúak már simán.
2014. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!