Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások! Szerintetek...

Középiskolások! Szerintetek mik azok az iskolai cuccok, tanszerek, ruhák, stb. amit középiskolára ajánlott beszerezni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Egy nagyon jó számológépet
2014. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Toll, füzet, tudományos szám. gép, 1 töri+ földrajz atlasz. 1 fv. táblázat, meg 1 karóra :D
2014. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
miért kell nagyon jo számitogép?
2014. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
29%
gondolom elég egy olyan, amiben tud irni egy beadványt (bár a tanárok inkább azt szeretik, ha kézzel van irva egy beadvány, fogalmazás), illetve rá tud keresni valamire a neten (nálunk ezt sem szeretik, inkább a könyvtárazást), mindezekhez kell egy word és böngészö.
2014. márc. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

3-as!


Nem tudsz olvasni!

2014. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Egy közepes méretű sulitáska kell, a tankönyveket suli rendeli, de ezekhez kell füzet. Matek, fizika,, kémia, szakmai tárgyakhoz, stb. általában spirálfüzetet kell használni, egy-két tárgyhoz A4-es nagyságú sima füzet, pl. magyarhoz, műszaki rajzhoz, hogy az írást vagy a vonalzót ne akadályozza a spirál. Könyvekre érdemes fóliát, vagy bekötőpapírt venni, hogy év végéig kibírja a gyűrődést.

Matekhoz, fizikához tudományos számoló gép kell, érettségizni se lehet enélkül. azok a jó fajták, amik felül kiírják, miket pötyögtünk be, így átláthatóbb, milyen műveleteket végeztünk már el.

Ezenkívül kell egy kisebb tolltartó, 3-4 golyóstoll, 2 db rotringceruza, 2-3 db ceruza(B,AB), színes ceruza(6db-os alapkészlet elég), piros, zöld, fekete toll, radír, ceruzahegyező, körző (lehet komolyabb, mert matekon geometriából sok szerkesztés van), plusz tollbetét, rotringba betét, körzőbe betét. 30cm-es vonalzó, nagy derékszögű vonalzó, 10-cm-es vonalzó, kicsi derékszögű vonalzó, körsablon(ha kérik), szögmérő, notesz, amibe lehet jegyzetelni.

Tesiórára: fehér póló, fekete nadrág, tornacipő, plusz egy melegítő felső, alsó. Középiskolában van kötelező úszás, ahhoz fürdőnadrág/ruha, fürdősapka, egy törölköző, papucs.

Idegen nyelvtanuláshoz érdemes beszerezni a Magyar-Idegennyelv, Idegennyelv-Magyar nagy szótárakat. Érettségire mindenképpen vinni kell, ezért érdemes megvenni, legalább megtanulja a gyerek használni addigra. Lehet kölcsönözni is a könyvtárból, de szerintem érdemes befektetni rá azt a kb. 10.000 Ft-ot, mert később is szükség lehet rá, pl. nyelvvizsgakor.

Történelemhez atlasz, matekhoz, fizikához, kémiához Négyjegyű függvénytáblázat kell /ezek is kellenek Érettségire is/, de szerintem ez benne lesz a tankönyvcsomagban.

Egy jó laptop vagy számítógép is jó, ha van Internet eléréssel... egyrészt segít a tanulásban anyaggyűjtésnél, idegennyelvnél elektronikus szótárak, fordítóprogramok használata, vagy vannak olyanok is, hogy géppel írt házi dolgozatokat kell leadni.

Ezenkívül vannak még szakmai tárgyak, amikhez kellenek plusz dolgok, de majd azt elmondják.

Ünnepekre, tanévnyitóra, tanévzáróra fehér ing/felső kötelező, fekete nadrággal/szoknyával, de ez lehet farmer is, nem nagyon szoktak emiatt szólni, csak fekete/sötét színű legyen.

Ruhákat, cipőket meg a pénztárcától függően, a gyerek ízlésének megfelelően tetszés szerint...Azért mindenből legyen több darab, ha elszakad, foltos lesz, akkor mást is fel tudjon venni. Zokni/alsónemű legyen mindig tartalékban is, tesiórai átöltözéskor ne nyúlott alsóban, vagy lyukas zokniban legyen a srác vagy csaj.

Kb. ennyi minden kellett nekem. Többit meg úgyis folyamatosan mondják.

2014. márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Na, én meg elmondom, hogy lehet spórolni!

Valószínűleg kap pontos listát majd, milyen könyveket kell megvennie. Feleannyi pénzből el lehet intézni, vannak az apróhirdetéses portálok, (apród, jófogás, expressz és kisebb oldalak) valamelyiken biztosan megtalálod a könyvek minimum 3/4-ét 1000 Ft-al olcsóbban. :)

Füzetek árából is le lehet faragni úgy, hogy vesztek sima füzeteket meg mintás csomagolópapírt, és azzal feditek be.

Tornazsákból elég egy darab a 4 évre, vagy ha már van, akkor az. Nekem már 6 éve van egy C&A-s tornazsákom, még mindig divatos, és nem vesztett a tartósságából!

Ha közel van a suli, érdemes beszerezni egy kerékpárt is, ha még nincs, a legolcsóbb és legkörnyezetbarátabb módja a közlekedésnek, és a leggyorsabb is. :)

2014. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Mi a függvénytáblázatot és az atlaszokat megkaptuk a tankönyvcsomaggal együtt, de ha nem jár hozzá akkor azt mindenképpen, a töri atlaszm hátulja nélkül meghalnék :)

A tudományos számológép 10.-ben jött a legjobban nekem a szögfüggvényeknél, addig meglettem volna egy kisebbel is, de ha már vesztek akkor legyen olyan, amit végig tud majd használni.

Normális iskolatáska. Hátizsákkal járok, és mégis utálom a keddet meg a pénteket, mert leszakad a hátam. Mi lenne, ha ezt még a vállamon is kénen cipelnem? Lehet lányosat vagy divatosat is beszerezni, nekem se egy sportos hátizsákom van.

Jó tornazsák, nem kell márkásnak lennie, de egyszerűbb, mint szatyorban cipelnie a cuccát (meglepően sokan folyamodnak ehhez egyébként). Bele egy fekete leggings és minimum két fehér póló, hogy ne kelljen egyik napról másikra mosni.

Toll, ceruza magától értetődő, tolltartó amilyet akar.

Ha kávézik akkor egy termosz és vigyen otthonról, a büfénkben horribilis összegeket elkérnek egy kávéért, de néha muszáj ott vennem, ha késésben voltam reggel.

Ruhához nem sokat tudok mondani, nem ismerem a szóban forgó gyereket :D Ha úgy álltok anyagilag, akkor érdemes venni neki egy márkásabb cipőt, ha szeretne. Én is gimi előtt (7. előtt, hatosztályosba járok) kaptam egyet, azóta is nyúzom, bár már nam hétköznapra, átsoroltam fesztiválozós cipőnek :) De nagyon jó volt benne sétálni, sose esett szét vagy ment ki a divatból. Bár ez lehet csak az én kis személyes dolgom, ruhákból nem érdekel ,de cipőből szeretem a márkásat.


Hirtelen ennyi, a többit majd kitapasztalja úgyis :)

2014. márc. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Végzős középiskolás vagyok és szerintem a tudományos számológépen kívül nem kell semmi extra az általános iskolás felszereléshez képest. Legfeljebb annyi, hogy nagyalakú füzeteket kell venni kicsi helyett.
2014. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Számológép!!!!!!!!!!!!! Nagyon fontos!
2014. márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!