Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások! Szerintetek...

Középiskolások! Szerintetek mik azok az iskolai cuccok, tanszerek, ruhák, stb. amit középiskolára ajánlott beszerezni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 23. 13:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :) Mindenkit felpontoztam! Még jöhet :)
2014. márc. 26. 10:17
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem se kell a számológépen semmi extra. Bár mindenkinek másra van szüksége,nekem több a 'kacat' a táskámba,mint könyv meg füzet.

Se tornazsákom,se ötmillió vonalzóm, se tolltartóm nincs. Mondjuk nekem sokat segít,hogy van a sulimba szekrény,mert így például egy halom könyvet meg füzetet bent hagyhatok, a tesiruhát is elég hetente egyszer hazavinni.


Nekem is a legolcsóbb füzetek vannak,és nincs becsomagolva semmivel és mégis bírja év végéig simán.


Ami mindig van a táskámba az zsepi (a mi sulinkba ritkán van wc papír),dezodor meg parfüm,hajgumi meg ilyen kis apróságok.


Meg nekem ami sokat segít az a határidőnapló és a számológép meg pár toll meg füzetek. Ha ezek megvannak akkor nagy bajom nem lehet.

Szerintem attól függ,hogy mik az elengedhetetlen dolgok ,hogy mik az iskola elvárásai. Pl a mi tesitanárunkat nem érdekli túlzottan,hogy mibe vagyunk,így tök mindegy mit veszek fel. Olyan füzetbe írunk amibe akarunk stb. Szóval olyan nagy elvárások itt nincsenek,de van ahol elég sok mindent elvárnak.

2014. márc. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

Már befejeztem a középsulit így azt írom le, hogy mit csináltam volna másképp.

Füzetekből vegyél nagyot és jó minőségűt a főtárgyaknak. Érettségire készüléskor jól jön ha egy nagy spirálban van 4 évnyi anyag mintha egy tucat minifüzetet kellene előkeresned csak egy tárgyból.

Érdemes egy jobb tornacipőre is beruházni, előszeretettel viszik ki az embert, hát még most, hogy heti öt tesi a kötelező, egy olcsóbb csuka pedig jó ha félévet kibír.

A lábnak is jobb egy futócipő.

S persze a számológépet se feledd, viszont nem kell túl komoly gépet sem venni (grafikus számológép) mert annak a használatát nem is engedik az oktatók.


Ruhákra nemtudok igazából mit írni, ha nincs egyszerű fekete szoknyád akkor ruházz be egyre. A ceruzaszoknya mindig nyerő,alapdarab, és egy jól megválasztott darab nem csak ünnepségekre viselhető. (esetleg egy csinos ing, sok iskola nem ragaszkodik a fehérhez/matrózblúzhoz bizonyos ünnepeken)


Tanszerek: vagy két jól fogó toll, egy két elfekvőben levő színes ceruza, egy grafit és radír. Plusz vonalzó és körző. (meg bármi amit akarsz, de negyedik végére az is csoda ha mindenkinek van az osztályban saját tolla)

2014. márc. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Rengeteg füzet, egy tudományos számológép, körző, vonalzó-szett, tollak, hátizsák.

A kényelem kedvéért nem árt egy nyomtató se.


A tankönyveket általában az iskola rendezi.


Én ennyivel kihúztam 2 évet. Most csak tankönyvek, tárgyanként 1 füzet, és 2db toll van a táskámban, ennyire van szükségem.

2014. márc. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget, aranyosak vagytok! ^^
2014. márc. 27. 13:57
 16/16 anonim ***** válasza:

A legfontosabb tényleg egy normális számológép, ami minimum a másodfokú függvényeket megoldja, és a képleteket olyan alakban jeleníti meg, ahogy te a papírra írod le. Ilyet már pár ezer forintért kapsz, nem drága.

A másik pedig a nagy füzetek használata. Mindenképp A4 méretű, és nem árt, ha az átlagnál vastagabb.

Mindenképpen kellené még egy jegyzetfüzet, vagy akármi, amibe tantárgytól függetlenül bármit felírhatsz, és bármelyik otthon felejtett füzetet helyettesítheti.


Nálam ezeken kívül még mindig van zsebkendő, esernyő, és valamilyen jó könyv. A kisebb szerszámos készletem pedig csak azért van nálam, mert egyrészt én vagyok az egyik felelős az iskolai hangtechnikáért, ill. a fizika miatt. Szóval ha egyes tárgyakat az átlagnál magasabb szinten művelnél, ahhoz kellhetnek kiegészítő eszközök.

2014. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!