Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha egy 14 éves gyerek kávézik...

Ha egy 14 éves gyerek kávézik az káros lesz rá nézve?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
terheli a szívét. neki még nem kellene inkább.
2014. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
ha közben cigizik is, akkor nem ... micsoda kérdés?
2014. márc. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rendszeresen, és gyengén issza, akkor nem.
2014. márc. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen és mennyi kávé. Ha megiszik mondjuk egy picike kávét sok tejjel felöntve tejeskávéként napi egyszer, vagy akár ritkábban, akkor az nem igazán okoz gondot.

Nyilván ha napi 3 erős espressót iszik, az nem igazán egészséges.

2014. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tesz jot, mert raszokik es ha nem turtozteti magat, akkor egyre tobbet fog inni belole, egyre tobbet fog kovetelni a szervezete. Sok olyant ismerek, hogy annyira fuggok, hogy reggel nem tudnak kave nelkul felebredni vagy esetleg elmenni a WC-re... Szerintem jobb nelkule. En 15 eves vagyok es meg a kave izetol is hanyingerem van. Nem hiszem, hogy hamsrosan elkezdenek kavezni.
2014. márc. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha életmódváltozás miatt teszi időszakosan akkor megértem. Mikor elmentem középiskolába én is kávéztam, aztán hozzásszoktam az új sulihoz. De ha nincs rá szükséged, akkor maximum alkalmanként az ízért fogyaszd. Persze mértékkel.
2014. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kb hetente négyszer iszok, abból három suliban böüfében (3 az 1bent) meg egyszer ha elmegyünk valahová hétvégén és iszom egy kávét. Egyik se túl erős, de imádom a kávé ízét, finom keserű. Szerintem ha nem túl erősen, sok tejjel issza és nem szokik rá nagyon akkor nagy probléma nem lehet belőle. Persze a szívének nem a legjobb meg 14 évesen nincs nagy szüksége rá (nekem se 16 évesen amúgy) de a mai világban örüljünk ha csak kávézik a gyerek :D
2014. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia.Káros az egészségre,nem jó,ha ilyen korban már kávézik az ember.
2014. márc. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

mondanám hogy egy kávé nem árt, de az a baj, hogy függőséget okoz, én is így kezdtem aztán lett napi kettő, majd napi három.

Nem csak a koffein az egészségtelen (az is, mert a vérnyomásodat felnyomja, az erekre sincs túl jó hatással) hanem borzasztóan savasít is.

Ha teheti, el se kezdje vagy inkább szokjon le róla és válasszon más energia forrást: fekete teát, gyümölcsöt, müzlit.

2014. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer kétszer iszik nagy baja nem lesz , de rendszeresen nem jó. Koffein gyerekeknek nem jó. Akkor már inkább igyál jegeskávét.
2014. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!