Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szakdolgozatomhoz kérnék...

Zsöndi kérdése:

A szakdolgozatomhoz kérnék segítséget! Milyen filmek vagy mesék lehetnek példa értékűek a gyerekek számára? Milyen mese vagy film karakter lehet esetleg példakép?

Figyelt kérdés

2014. márc. 27. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyire új vagy régi filmekre gondolsz, nekem inkább utóbbiakból jut eszembe. Például a ,,Farm, ahol élünk'' című sorozatot megnézetném minden gyerekkel, tanulságos, szép film. A ,,Hetedik mennyország'' már kicsit modernebb, de szintén tanulságos sorozat. Bocsi, hogy csak sorozatokat írtam, de ezt a kettőt mindig nézem ha vetíti valamelyik adó és van rá lehetőségem. Ezekben nincs öldöklés, csupaszív, kedves kis filmek. Sok sikert a szakdolihoz! :-) Ha jut még eszembe megírom, ha szeretnéd.
2014. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A hetedik mennyország nekem is nagy kedvencem volt, a legjobban Lucyval tudtam azonosulni.

A farm, ahol élünk is egyik kedvencem volt 10-12 évesen, ott Laura a kedvencem.

14/L

2014. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat a Hetedik menyországot imádtam és imádom a mai napig is :) A Farm ahol élünkre viszont nem emlékszem ... :S De utána nézek mindenképp..
2014. márc. 27. 17:28
 4/15 anonim ***** válasza:
A Farm, ahol élünk minden hétköznap 12-kor megy a story4-en. Terhesen fekszem itthon, úgyhogy van alkalmam újra megnézni minden nap :-) Kérdező, ne hagyd ki!
2014. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

ja, farm ahol élünk, aztán mesék közül szerintem az Oroszlánkirály mondanivalója jó, és közben is rengeteg olyan bölcsesség elhangzik ami az élet fontos tanítása.

Nem túl közismert, de a Polyanna egy nagyon szép film, nagy adag pozitív gondolkodással :) és kötelezően megnézetném minden gyerekkel a Charlie és a csokigyárat is, egyrészt megmutatja, mi a helyes értékrend másrészt egy gyereknek nagyon jó mese is.

2014. márc. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyszer volt, hol nem volt az élet című mese is nagyon érdekes és tanulságos! Mai napig imádom... :)


Egy orosz mesét tudnék még mondani, bár nem tudom mennyire hasznos, azért leírom: Luntik (Лунтик). Youtubeon találtam rá. :)


17L

2014. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Holt költõk tàrsasàga

Szerintem mindenkinek làtnia kellene.

2014. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen én még az osztály című filmet nézetném meg mindenkivel. Nagyon jól megmutatja, hogy hogy érzik magukat az iskolában piszkált gyerekek.
2014. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tizenhárom


Jó, kicsit durvább, de szerintem érdemes megnézni, és lehet is belőle tanulni. Velünk általános 7. osztályban nézették meg az iskolában, én különben már előtte is láttam, és azóta is sokszor, tényleg jó film. :)

2014. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mekkora gyerekek.

Picik: Oroszlánkirály, Szilaj

Kistinik, tinik: A Tizenhárom tényleg tanulságos, azon kívül a Cyberbully, Forrest Gump meg az Életrevalók, az utóbbi kettő már 14 éves kor körül. Arra tanítanak, hogy ne ítélkezzünk beteg/szegény/más emberek felett.

2014. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!