Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen próbálják ki...

Hány évesen próbálják ki manapság a gyerekek a cigarettát, majd italt, és később kábítószert?

Figyelt kérdés
Átlagos körülmények között élő, városi gyerekekre gondolok, ez fontos.
2014. márc. 18. 15:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kor függő, hanem családi háttér vagy/és baráti társaság inkább. Nem lehet ráhúzni általánosan egy életkort.
2014. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:

8 éves voltam mikor ki probáltam a cigit és anyira bejött mai napig nem szoktam rá.Csak nagyon ritkán elszivok egy szálat.


Olyan 14-15 éves voltam mikor elöször ittam de szerintem ez mondthatni teljesen normális mondjuk 8 évesen ki probálni az egy kicsit durva:D


Itall szerintem igy vannak vele egy csomoan

2014. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így elég értelmezhetetlen kérdés. Először is feltételezi, hogy aki kipróbálja a dohűnyzást, utána lineáris úton egyéb élvezeti szereket is, pedig ez abszolút nincs így, sőt. Míg a dohányzást a 12-18 évesek 60%-a próbálja ki, addig a kábítószereket 1-10%-uk. Azért ez szignifikáns differencia. Az alkoholt átlagosan 14-16 éves kor előtt próbálják ki. Kábítószer függőséget vagy annak egyszeri fogyasztását jelentős százalékban NEM előzi meg a fiatalkorúak között a dohányzás vagy az alkohol fogyasztása (20%-ban kezdenek kábítószerrel, jellemzően 16-18 éves kor között). És a kipróbálóknak csak töredéke lesz pszichiátriai értelemben függő.


De ha nagyon erre a kérdésre akarom ráhúzni, akkor a haranggörbe mondjuk 12 és 18 éve kor között áll fel.

2014. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
ezek szerint ugyanaz a tendencia mint 20 éve...?
2014. márc. 18. 15:30
 5/37 anonim ***** válasza:
46%

Hmm leírok pár esetet, de ez itt falu, mi pedig a rosszabb fajta rockerek vagyunk.

Nálam:cigi: 12 pia:12 fű:13 egyéb drog: nem tervezem

Barátom: cigi: 13 pia:11-12 fű: 13 szipuzás:11

Egy haver: cigi: 4 évesen próbálta ki de 7 évesen szokott rá pia: 12-13 fű:13

Legjobb barátnőm: cigi: 12 pia: 13 fű:15


Persze mi pont abba a 10-20%-ba tartozunk, akik ezt csinálják, ettől a te gyereked még nem bizti h fog. Ha szorongó, akkor meg üzenem neki, hogy ki ne próbálja a füvet mert mindenen kattogni fog az agya, ha nem tudja magát ellazítani.

2014. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
58%

3. vagyok. Nem, 20 éve a legkevésbé sem volt ez a tendencia.


Bár akkor még nem voltam addiktológus.

2014. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
(Egyébként csak zárójelben: az 50000-100000 fős városokban 40 évvel ezelőtt a dohányzást 10-15, az alkoholt 10-14 éves kor között próbálták ki először. Tehát KORÁBBAN.)
2014. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
én akkor nőttem fel... a segítő oldal mindig le volt és le is lesz sajnos maradva egy taktussal.
2014. márc. 18. 15:40
 9/37 A kérdező kommentje:

addiktológia-történelemből ötös, leülhet:D

...de sajnos az életet nem a tankönyvírók írták akkor sem.

2014. márc. 18. 15:55
 10/37 anonim ***** válasza:

Én 12-13 éves voltam, mikor először piáltam. Cigizni biztos nem fogok, soha, eszem ágában sincs kipróbálni. Füvezni sem tervezek, bár szerintem még mindig jobb dolog, mint a dohányzás (ha nem jobb, nem kellene ennyire elítélni, míg vígan dohányzik mindenki... szerintem az sem különb).

Én is falun élek, piálni nálunk legtöbben ugyan ekkor kezdtek. Cigizni itt nem szoktak annyian, mint máshol, viszont ők már 11-12 éves koruk óta csinálják, és minden nap többször. Hát a drogokról nem tudok sokat mondani, már 1-2 éve is hallottam olyan esetekről, hogy a haverjaimnak felkínáltak valamit, de nem fogaták el. Most, hogy bekerütünk egy városba középiskolába szerintem változott a helyzet, a bulikban biztos mindig van drog, bár nem tudom hányan próbálják ki. Van a tágabb "baráti társaságomban" egy srác, aki hetente füvezik, nála szoktak lenni kemény bulik, füveznek, tiszta füst az egész ház, piálnak is (ez a faluban van, ide az értelmesebb társaság el se megy már). A cigizésben alapvetően nem történt változás, aki dohányzik, az ugyan úgy szívja, ahohy eddig; mi pedig, akik eldöntötték, hogy nem fognak dohányozni, már úgy sem fogjuk kipróbálni (szerintem már ilyenkorra kialakul, hogy ki cigizik, ki nem, aki nem akar, az már nem próbálja ki, aki pedig igen, az már rég megtette). A drogokkal azért más a helyzet, mert eddig nagyon kipróbálni sem volt lehetőségünk. Piálni meg szerintem mindenki egyre többet szokott mostanában...:D

15/L

2014. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!