Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások! Nektek mennyib...

Középiskolások! Nektek mennyibe került az iskolakezdés?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzbe kerül az iskolakezdésetek, kilencedikesek? Miket vettetek? Mennyi ballagási pénzt kaptatok?

Köszi a válaszokat, mindenkit felpontozok. :)



2014. márc. 29. 17:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
85%
könyvekkel együtt, ha nem vagy támogatott 20-30-40 ezer forint
2014. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
96%
40 ezer forintot kaptam ballagásra, és semmi extra nem kell szerintem, tollak, füzetek, esetleg új tesicucc ilyesmik
2014. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ruhákra, kiegészítőkre mennyit költöttetek? :)
2014. márc. 29. 17:52
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Csak a tankönyvek 20 ezer körül voltak, szóval nem árt előre spórolni rá. Azon kívül füzeteket vettünk, néhány tollat, ilyesmik. Jó ha van egy számológéped ami működik, sokat kell használni. Mi vettünk új tesicipőt is, mert a régi már nem volt túl jó állapotban. Nem vettünk külön iskolakezdés címszóval új ruhákat, de azért néhány darabot mégis az ősz miatt. Ja és a suli egyenruháját is akkor kellett kifizetni. (az is valami 10 000 volt, nem tudom miből csinálhatták...)
2014. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Tankönyvek 25000Ft körül voltak,új táska 15000Ft-ba került,tesi cipő 2500Ft,tollak,füzetek 7000Ft körül.Ballagásomra medált kaptam,pénzt nem.Ruhára pedig szokásosan költöttem.:)
2014. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Huszonháromezer volt a tankönyv, ezen kívül semmi extra nem kellett. Anyum ragaszkodott egy új táskához, azon kívül füzetek, tollak, tolltartó, mappák, számológép, könyvborító, meg egy csomagolópapír befedni a füzeteket. Azon kívül, hogy kicsi füzetek helyett szinte mindenre nagy spirált vettünk, semmivel nem másabb egy bevásárlás.

Ballagásomra 30.000 forintot kaptam, de abból még júniusban fényképezőt vettem.

Ruhákra, ilyesmikre amúgy sem költök sokat, turiból vásárolok, szinte a körömlakkjaim többe kerülnek. :D Szerintem konkrétan előtte csak egy cipőt vettünk, hogy ha már hideg lesz a tornacipőhöz, majd azt hordom.

15/L

2014. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Az lemaradt,hogy kellett a beiratkozásnál is különböző dolgokért fizetni.Ez körülbelül 10000Ft volt.
2014. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

Ballagára nem kaptam semmit, nálunk nem szokás általános iskolás ballagásra kapni bármit is.

A tankönyveim 38 ezer forintba kerültek, de ebben nem volt benne az angol könyv, amit egy hónappal később kellett fizetni.

Füzetek, tollak stb 3000 forintól kijött.

Új táska kellett 13 ezer forint volt, tolltartó 800 forint. Tesire kellett venni egy pólót, amire rá van nyomtatva az iskola címere, ez volt 700 forint. Matróz béúz 2500, iskola kitűzője 500 forint. Tesire új cipőt nem kaptam, már hetedik óta ugyanazt használom.

Biosz-kémia tagozatra járok, azért kerültek ennyibe a könyveim.

Szóval, nekem nagyon drága volt..

Most tizenegyedikes vagyok, és már "csak" 25 ezerbe kerültek tavaly meg idén a könyveim.

17L

2014. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem a ruhák/kiegészítők kérdést.

Minden évkezdésemre azt vettem amit kellett, ahogy tavaszi ruhatár frissítésnél is azt veszem amit kell. Ebből adódóan pedig teljesen rajtad múlik, hogy mennyit költesz.

Amit konkrétnak lehet mondani, az a matrózblúz és a tesis egyen póló. Már ha kér ilyesmiket a sulid. Ez összesen kb 5-7ezer forintos tétel.

2014. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
ne sulikezdés legyen.. inkább évvége már..
2014. márc. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!