Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elítélendő ha létemre nem...

Elítélendő ha létemre nem járok suliba? 16/F

Figyelt kérdés
Anya tudja és be se vagyok íratva.
2014. ápr. 2. 14:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy elítélendő-e, hogy "létedre nem jársz suliba, ahhoz én kevés vagyok, hogy ítéletet mondjak.

Mindenesetre valamilyen jövőképed kellene, hogy legyen. Nem kell mindenkinek érettségit szereznie, de nem is lehet csak úgy élni a világban.

2014. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

el

az is, hogy el sem olvasod a kérdésed mielőtt elküldenéd

2014. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te magánügyed.

Neked kell eldöntened, a jövődet miként akarod megélni.

Tanulni valamit , vagy felnőtten olyasmiből megélni, amihez elég az általános végzettség.

2014. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat

és elnézést hogy kérdésemet ilyen "érdekes" módon küldtem el

de várok még válaszokat

2014. ápr. 2. 14:52
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

amíg a szüleidnél laksz, és az ő kenyerüket eszed, addig tartozol annyival feléjük, hogy azt teszed, amit mondanak. Ha ők azt mondták, hogy nem kell suliba járnod már, akkor tehát nem kell.


Én mint magánember elítélem, buta dolognak tartom, mert most még a tanulás a dolgod, különben 20-22 évesen nem fogsz normális munkát találni, mert minden veled egyidősnek minimum érettségije lesz, ha nem magasabb végzettsége.

Minimum egy nyelvet és minimum egy szakmát tanulj ki. Ha az egy kétéves ács képzés, akkor azt (egyébként is hiány van belőlük és külföldön is jól megfizetik) de valamit tanulni kell. Furcsállom, hogy a szüleid nem ezt mondják. Ők mivel foglalkoznak?

2014. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
És akkor mi lesz belőled ha még egy érettségid sincs vagy legalább egy nagyon jól kereső szakmád?Egy senki???Milyen jövőképed van,és egyáltalán milyen anya az aki nem küzd kézzel-lábbal,hogy a gyereke tanuljon valamit?
2014. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

németül anya nyelvi szinten beszélek és dolgoztam már pincérként külföldön

de utána ide is belettem íratva a suliba de mivel bukás szélén áltam inkább hazamentem...most megint külföldön vagyunk és munkát keresek de most pék/cukrász tanulónak

mert itt szinte minden munka a betanítással kezdődik és utána küldik el a fiatalokat a suliba...és akkor is van ilyen úgy nevezett block unterricht(zónás tanulás vagy nem tudom hogy nevezhetném magyarul) előzőleg amikor pincér voltam akkor is pincér szakra mentem és a suli csak 10 hét volt de a 8 héten hazamentem mert tudtam hogy meg bukok és nem is az álom szakmám szóval inkább hazamentem

2014. ápr. 2. 15:07
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

akkor úgy csináld ahogy ott be vett szokás, de mindenképpen tanulj legalább egy szakmát, ha az pék/cukrász akkor az.

De ha visszaakarsz ide jönni, számolnod kell vele, hogy másnak lesz érettségije, és azt előnyben fogják részesíteni a felvételnél. Nem azért mert ő biztosan jobb tésztát fog gyúrni mint te, hanem mert az érettségi egy alapvető műveltséget, gondolkodást ad, ami elengedhetetlen a normális élethez.

2014. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legalább törekszel dolgozni,ez már más,azt hittem anyuci-apuci elkényeztetett eltartott kisfia vagy,de szerintem akkor is legalább egy érettségi kellene.Azzal már akármit tanulhatsz.Én is 27 évesen tanultam tovább,1 gyerek után,amit sosem gondoltam volna.De érettségi nélkül nem lett volna rá lehetőségem.
2014. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

én nem is akarok tovább tanulni...sose értettem az olyan embereket akik csak szükségből tömik magukat minden felesleges infóval...otthon (nem vagyok benne biztos tehát elehet hogy hülyeséget fogok írni) még az ácsoknak szakácsoknak cukrászoknak lakatosoknak is oktatják a matekot meg a fizikát meg a hasonló tantárgyakat

nekünk a "block unterichtbe" külföldön volt szakmai matek 4nyelv gyakorlat szakmai elmlet meg egy hittan óra...otthon meg tömnek mindenkit minden sz*rral amit soha az életbe nem fog használni...így mégis ki akar szakmát tanulni?

mert azért megy oda hogy megtanulja az általa választott szakmát nem azt hogy egyetemes műveltséget szerezzen...arra való a gimnázium nem?

otthon az egész rendszer elvan ba***a

(már elnézést a vulgáris nyelvhasználatért de szerintem mindenki egyet ért velem)

2014. ápr. 2. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!