Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehettem ilyen rossz...

Hogy lehettem ilyen rossz anya? Most már nem tehetek semmit sem ez ellen?

Figyelt kérdés

A lányom múlt héten töltötte be a 18-at. Tegnap elémállt és megmondta, hogy 14 éves kora óta cigizik és nem akar leszokni, viszont tovább már nem akarja titkolni. Nem is értem miért kezdett cigizni, nem az a tipikus "menőző" kamasz, az apja és én is mindig a dohányzás ellen neveltük, sőt, az apja dohányzik, így ő teljes tapasztalatból beszélt hozzá. Ráadásul van egy 15 éves öccse és egy 12 éves húga, nem szeretném, hogy ezt a példát lássák tőle, főleg a legkissebbel bírok már nehezen, mindig mindenben a nővérét utánozná, ha rajta múlna.


Mit tehetek azért, hogy mégse dohányozzon? Vagy már nem érdemes tiltani, csak állítsak fel szabályokat, pl ne dohányozzon a házban? Ezzel az a gond, hogy apuka is benn szívja a cigit. A kicsik viszont nagyobb bátorsággal kezdenének el cigizni, ha a lányom is előttük tenné. Mit tegyek? :-(


2014. ápr. 12. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz, ha valaki dohányozni akar, akkor dohányozni fog. Én ugyan sosem szoktam rá a cigire, de egészen fiatal tizenéves koromtól, ha megkívánom elszívok pár szálat, annak ellenére, hogy a szüleim világ életükben utálták, ha valaki cigizik, ők nem is nagyon próbálták. Ez nem a szülő hibája.
2014. ápr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz semmit.

Mondd meg neki, ne cigizzen a házban és a tesói előtt. Szerintem ennyi a max.

Nem vagy rossz anya!!!!!!!!


Én sem menőző kamasz voltam, de gimiben elkezdtem cigizni. Otthon is szívtam az erkélyen amikor egyedül voltam, szóval nem a társaság vitt bele.

Nálunk senki nem cigizett.

Aztán tesóm is elkezdett cigizni - nem látta , h én szívom. Ő se menőzésből.

Én akkor hagytam abba, amikor terhes lettem, azóta 1 szálat sem szívtam el.

Tesóm is lerakta, ő csak elhatározta és ennyi.

2014. ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még nem vagy rossz anya.


Tiltani tényleg nem érdemes, már 2 éve sem lett volna érdemes (talán még 14-15 évesen igen), nemhogy most, mikor már nagykorú. Azt azért megmondanám, hogy a házban ne gyújtson rá, bár ha apuka is cigizik, akkor ha ti nem vagytok otthon, úgyis rágyújtana, hisz nem derülne ki. Vagy legalább megkérném, hogy a tesói előtt ne.

2014. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellenek szabályok, csak mondd meg neki, hogy a tesói előtt ne gyújtson rá. 18 évesen már feltudja fogni, hogy rossz példát mutatna ezzel.
2014. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
De az apja 40 évesen nem tudja felfogni. :)
2014. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha az apja dohányzik akkor mégis hogy nevelhettétek volna a dohányzás ellen??? Rossz példát látott,persze,hogy eltanulta.
2014. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1.Apuka eléggé hiteltelen.Ha annyira tapasztalatból beszélne,akkor ő is leszokott volna.Az lenne az igazi példa,de ugye a felnőttek mindent megtehetnek,mert az jó és példamutató.


2.A többiek is csinálják.


3.Nem biztos,hogy menőzésből csinálja.Ha igen,akkor mégiscsak az a tipikus "MENŐZŐ" "kamasz".. hjaj,ugyanmár,koravén.


4.Se leszoktatni,se a dohányzás ellen nem tudod nevelni.


5.A kicsiknél már amúgyis butább dolgok fognak előkerülni,hiába nevelnéd őket..a világ több hatással van rájuk,mint te.A világ meg sz..

2014. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig megmosolyogtat, amikor egy dohányzó embertől hallgatom, hogy a cigi rossz, stb. (De olyan is volt, hogy egy láncdohányos tanárom papolt nekem az egészséges életmódról:D)

Most már ez van, leszokni csak akkor tud, ha ő maga is akarja. Viszont belső térben tényleg ne cigizzen, nem is értem hogy viselik el a kisebb gyerekek (vagy lehet, hogy titokban már ők is szívják?Én olyannal még nem találkoztam, aki elviseli a cigiszagot hosszútávon és ő maga nem szívja...), hogy az apjuk is bent pöfékel, szerintem iszonyatosan büdös...Másrészt tűzveszélyes is, na meg voltam olyan ismerősnél is, aki a saját házában is eldobálja a csikket...

Szóval legyenek szabályok, de szerintem azok ne csak a lányra, hanem az apára is vonatkozzanak, mert az, hogy a "dohányzás ellen nevelitek", kicsit sem hihető:D Legalább igyekezzetek a másik 2 gyerekre koncentrálni (a passzív dohányzás nekik sem jó), és miattuk, meg az alapvető igényesség miatt kulturáltan cigizni.

Tiltani felesleges kb minden korban.

2014. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Apuka a dolgozószobában cigizik, ahol a gyerekek nem járnak, az előtérben érezhető egy kicsit a szag, de máshol már nem, mivel nagy házunk van és rendszeresen szellőztetünk. Ő úgy próbálja a gyerekeket a dohányzás ellen nevelni, hogy ők látják mennyire szenved például böjt idején, mert ilyenkor nem cigizik. Szerintem most már kiküldöm mindkettejüket a kertbe dohányozni. De a legkisebb gyermekemet nem szeretném, hogy lássa a nagyobbikat, az öccse lehet, hogy tudja, mivel ugyanabban a kollégiumban laknak.
2014. ápr. 12. 18:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindkét szülőm cigizik, sose tiltották, mégsem tudok ránézni sem.


Attól, hogy a nővér cigizik, a többiek nem biztos, hogy fognak!!

2014. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!