Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az ellen, hogy a...

Mit tehetnék az ellen, hogy a fiam nem akar "rossz gyerek" lenni?

Figyelt kérdés
Kis meghunyászkodó típus, már óvodás korában is ilyen volt. Visszahúzódó, nem akarja megvédeni magát, csendes, konfliktuskerülő és aggódom, hogy ebből gész életében baja lesz. Nem akarom, hogy ilyen maradjon, mit tehetnék ellene?
2013. jan. 7. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne akard megváltoztatni az alapvetö jellemét. Beszéld rá valami küzdö sportra. Ott nagy érték az, ha nem gözöl be. Az életben pedig ad neki olyan biztonságot, hogy meg tudja magát védeni, ha ugy adodik (nem csak pofonokrol van szo!)
2013. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Igen a kűzdősport jó ötlet.Minden amit az első válaszoló leírt + önbizalma is lesz ha valakit legyőz :D

Énis ilyen vagyok visszahúzódó típus de 7éve karatézok.Ideglevezetőnek is jó és megvédeni is megtudom magam (utóbbi időben különösebben szükségem van rá)

Csak nehogy túlzásba vigye :D

2013. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egy küzdősporton épp az érvényesül, aki be tud gőzölni. Ezt nem csak én mondom, hanem az edzőm is, aki egy egykori kick box világbajnok. De ettől függeltenül a kick box, vagy a thai box, de bármilyen más küzdősport jó dolog önmagában is, ha szereti valaki a saját határait feszegetni. Én elsősorban nem küzdősportot ajánlanék, hanem egy csapatsportot. Egy küzdősportban épp úgy antiszociális marad az adott személy, mint amúgy is. Egy csapat viszont együtt mozog, együtt iszogatnak meccs után, egymásért felelősnek érzik magukat, együtt csajoznak, együtt szivatják egymást. Ez egy leírhatatlan érzés és felszabadultabbá teszi az embert. Nem tudom hány éves a fiad, azon is sok múlik. De hogy Te nem akarod, hogy olyan legyen amilyen, az szerintem már régen rossz, na meg kevés is. Ő már egy gondolkodó ember, neki kell rájönnie, Te maximum csak rávezetheted,terelgetheted és támogathatod őt. Meg persze lehet, hogy egy lány is lendítene a dolgokon.
2013. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Iskolában a tanítónők mit mondanak? Akkor is ilyen, amikor te nem látod?

Csak mert tapasztaltam már párszor, hogy anyuci jókisfia, csak a reggeli elválásig olyan jófiú. Az iskolában már ugyanolyan elevenné és harciassá válnak mint a többiek...

2013. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem lesz baja belőle, sok ember ilyen (énis). Inkább azokkal van baj, akik túlbuzgóak és nagyon extrovertáltak, ők hamarabb kerülhetnek bajba is. Attól még hogy visszahúzódó, nem következik hogy hülye is. Tehát nem látom miként lehetne baja így?
2013. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!