Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez mutálás? Mostanában beszéd...

Ez mutálás? Mostanában beszéd előtt és felelés közben állandóan köhögnöm kell, ide oda csúszik a hangom, és nem tudom kiénekelni azokat a hangokat, amik régen mentek. Ha az, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 14:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként LÁNY vagyok.
2013. szept. 30. 14:43
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt/van velem is. Elvileg mutálás.
2013. szept. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nézd, először is...

betegségszezon van. mindenféle légúti fertőzés most terjed, ha engem kérdezel, az ismerőseim háromnegyede taknyos, köhög, krákog. a lakótársamat meg sem ismerném, ha odaszólna a hátam mögül, annyira szétbarmolta a hangját a betegsége, ami bújkál benne. (nem lázas, nem fekszik, nem is náthás, viszont állandóan köhög és a hangja egyszerűen rémesen fura...) :D

aztán... tényleg változik, mélyül a lányok hangja is kamaszkorban. nekem is változott egy picit. csak jóval kevésbé, mint a fiúké, mivel neked nincsenek heréid, tehát nem indul meg a férfihormonok cúnamija. - velem is előfordult régebben, hogy egyszerűen kényelmetlenné vált az éneklés, egy adott tartományban. ez van. :)

és még... kiválthatja ezt nálad a stressz is. ez az egyik legvalószínűbb ok. lehet, hogy észre sem veszed, hogy feszült vagy - csak a végeredményt hallod.


egyébként próbálj meg otthon légzőgyakorlatokat végezni, az amúgyis relaxáló, pihentető hatású tud lenni. tudod, mint egy meditáció. közben pedig fejleszd magad, próbálj a hasad felé sok levegőt venni, nem kapkodva. ez amúgy sem rossz dolog... ;)

2013. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen értem ,hogy mire gondolsz. Velem is pont ez van. Meg ha izgulok akkor mégjobban. VAnnak időszakok amikor jobb és amior roszabb. Nekem a hangom is jó mély. Elég rég van ez a problémám, volt amikor ki is röhögtek miatta, de nem tudok mit csinálni. Persze, szégyellem ilyenkor magam meg elsüllyednég... Ne foglalkozz vele. Gondolom egyszer csak elmúlik mindkettőnknek. :) 14L
2013. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!