Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám a 10 éves...

Hogyan tudnám a 10 éves fiamat motiválni?

Figyelt kérdés
Fiam 10 éves, kb 155 cm magas, és 50 kg. Pocakos, picit duci. Nem tömöm édességgel, nem eszik chipset sem, de szereti a hasát. Focizik, edzésre is jár. Szeretném rávenni, hogy picit fogja vissza magát evés terén, egye azt amit én (diétázok), de nem szeretné. A szivem szakad meg amikor mondja hogy nem tud kötelet mászni a suliban...nagyon szererik az osztályban, kiegyensúlyozott boldog kisfiú, de nekem ez nagyon fáj. Tudom, én is hibás vagyok, de amikor kér még egy adag ételt és mondom neki hogy inkább ne, annyira rossz érzés... neki még hiába mondom hogy felnőtt korában beteg is lehet emiatt, ez egy 10 évest nem motivál...hogyan hassak rá úgy, hogy ne bántsam meg. Nagyon jó a kapcsolatunk, nem akarom elrontani...

2014. ápr. 14. 07:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, van alapja. Én is láttam. De mától nem fogok olyat főzni ami hízlal, a szénhidrátot is próbálom visszaszorítani, majd jelentkezek hogy miként alakul. Persze mindezt úgy teszem, hogy neki fel se tünjön. Amúgy csodás kisfiú, nagyon szeretjük, jól tanul, jólnevelt, de emelett kis csibész. Köszönöm mégegyszer mindenkinek! Nagyon féltem amikor kiirtam a kérdést, hogy bántani fogjátok őt, vagy engem...
2014. ápr. 14. 09:12
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Tizeves. Fog meg noni. Akar iden nyaron is nyulhat 10 centit, ahogy anno az ocsem. Oszre semmi pocakja nem volt. Ne dietaztasd, inkabb mozogjon.
2014. ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ahogy nő majd elmúlik, meglátod. Nem most, 15-16 évesen.
2014. ápr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk attol nem fog serulni, ha csak egy tanyerral eszik, nem kettovel.
2014. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

A BMI-ről már bebizonyították, hogy baromság. Most gondolj bele, egy 100 kg-s 185 centis elhízott informatikusnak és egy 100 kg-s 185 centis szélesvállú testépítőnek is ugyanannyi a BMI-je. BMI szerint mindkettő túlsúlyos.


Amúgy az, hogy nem tud kötelet mászni semmit nem jelent. Se én, sem a párom nem tudunk kötelet mászni, pedig heti 3x sportolunk.


Véleményem szerint ne fogd diétára, próbálj inkább kicsit lightosabban főzni. Több főzelék, krémleves, grillezett hús, zöldség.

2014. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

17-es, valakinek ez a diéta.:) De igen, valóban erre kell tolni a hangsúlyt.

Azért neki még enni kell bizonyos mennyiségű szénhidrátot, túlságosan nem szabad visszafogni. Azt lenne jó tudni, hogy mennyit.

2014. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az olyanokkal mint a 14-es válaszadó, valószínűleg beteg szegény.
2014. ápr. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kevés csoki cukor, ch-szegényebb ételek, bár nem baj ha eszik szénhidrátot, csak minőségit kell!:))


Én nagyon duci voltam kistöki koromban aztán nőttem 20 centit... Azóta nem is tudok hízni szinte. Ne aggódj, szimplán nem szabad túl sok cukrot enni, és kész, igyon sokat, nem kell valami extra diéta! Ha sportol még szerintem nem komoly... Egy két év múlva kéne visszatérni a dologra, ha elkezd nőni, és továbbra is fenn áll a dolog.


16/F (1 éve étrend szerint eszek, edzek, mozgok terv szerint, és így sikerült felküzdenem magam 66 kilóra 175 centihez... De hízni nem tudok, csak nehezen így izomból se sok jött rám... De a 63 kilóhoz képest azért valami.)

2014. ápr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ne csináld már!! Kb.én is ennyi voltam ennyi idősen és most.(6éve járok birkózni) 178cm,75kg vagyok..van rajtam fölös de nagyon magy izomzatom van,nagy vállam,hátam stb. ezzel csak azt akarom mondani hogy én meg vagyok magammal elégedve és igaz hogy képes vgyok megenni 3 bécsi szeletet ha éhes vagyok,de nem érdekel mert kívánom. A kaját meg nehpgy megvond tőle ha kívánja ez rosszul esne neki.Amúgy ráérsz ilyeneken agyalni ha majd 14évesen lesz 180cm és 90kg,nem tud egy fekvőtámaszt se lenyomni,mert van ilyen oszt társam is.Szerintem túl sokat aggódsz,ami aranyos,de ha baj lesz őt előbb fogja zavarni mint téged..14/f
2014. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
és sem tudtam kötelet mászni 10 évesen, pedig kb 30 kiló lehettem, max egy picivel több. ám rúdra tudtam mászni, talppal, mint a kókuszdiófára a szüretelők, de az ugye nem felelt meg senkinek.
2014. ápr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!