Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, teljesen kétségbe...

Mit tegyek, teljesen kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú , de igyekszem rövidre fogni.


Nagyon hosszú ideje egy gimnáziumba akartam menni , (ezt úgy kell értelmezni hogy teljesen meg voltam őrülve a helyért)de nagyon hátul voltam ( 92. hely).


Ez egy elég erős gimnázium én jó tanuló vagyok , de a szóbelit nagyon elrontottam pedig rengeteget készültem rá(izgultam nagyon).

A suli amit másodiknak jelöltem meg oda felvettek. Az is egy nagyon jó gimi , de egy kisit alacsonyabbak az elvárások ( ez tény de a szüleim szerint ez hülyeség).


én tök belenyugodtam meg is tetszett a hely , és ma mondtam anyumnak hogy ez a helyzet.

Erre elkezdett velem ordibálni ,hog akkor mi megfellebbezzük a felvételt. Apám is kötötte az ebet a karóhoz. Én mondtam hogy nem szeretném de ez lesz.


Nálunk szinte lehetetlen leülni és normálisan megbeszélni.


Mit tegyek?

Igaz hogy én akartam 2 évig az elsőként megjelölt suliba menni de változott oda nem vagyok alkalmas elfogadtam.


Tanács?


2014. ápr. 30. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Kedves mániás!

Ha az első helyre nem vettek fel, azzal már nem tudsz mit tenni, marad a második hely. Szerintem örülj is neki, hogy egy gyengébb gimibe vettek fel, mert a középiskola nem leányálom. Én is kitűnő voltam 8. osztályban, majd jött a pofáraesés. Megbuktam kilencedikben. Osztályt ismételtem. Nem akarlak elkeseríteni, de tudd mit vállalsz. Érettségeit mindenhol kaphatsz, főiskolára bárhonnan mehetsz. Gondolom ez a célod. Sok sikert! :)

2014. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kösz ,hogy válaszoltál!!!!


igen de meg lehet fellebbezni a felvételt és ha azt mondják hogy oké. Ráadásul a jelenlegi igazgatóm "szólt az érdekemben" de ez csalás!!!! amit én nem akarok

2014. ápr. 30. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha te a második sulit szeretnéd, akkor mond meg anyukádnak, aztán meg apukádnak, hogy te a második sulit akarod. úgyis a felsőoktatás a lényeg, majd az egyetemből a legeslegjobba fognak felvenni. ne aggódjanak, ez még csak középiskola. /ez jó érv szerintem. ha már a kérésed és más észérveid nem hatnak rájuk/
2014. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem menj a 2.suliba,de csak akkor,ha tényleg jó lesz neked ott.Az első félév után pedig,ha akarsz,nagy valószínűséggel átvesznek az 1.helyen megjelölt suliba.:)
2014. máj. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz rossz az a gyengébb suli sem. Hidd el az is lehet erős.

Amikor én gimibe mentem akkor nem volt olyan jó híre annak a sulinak, de bizony azért kemény volt mégis, nem vagyok egy link ember, tanultam is, de jó hogy nem egy még erősebbe mentem.

Így van ahogy írták előttem, hogy abból is mehetsz egyetemre, főiskolára.

A szüleid azért nem nyugodnak bele, mert tudják az volt a vágyad, hogy a másik suliba mész, de mivel izgultál, tehát nem a tudásod alapján nem vettek fel. Próbálják menteni a menthetőt, meg biztos már szétkürtölték mindenhol hova mész majd és most majd magyarázkodhatnak hogy egy gyengébbe mész.......

Továbbra is mond, hogy jó lesz az ahová felvettek, már örülsz is neki, hogy így alakult, lehet jobb is így. Ha az izgalom miatt nem tudtál úgy teljesíteni, akkor lehet hogy később is lenne gond, nagyobb követelmény ,még több izgulás. Ráadásul innen is mehetsz majd tovább.

Ha meg tisztességtelen módon mégis bevesz a másik suli és kitudódik....... na akkor kapod majd a magadét, hogy protekcióval könnyű.......

2014. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A gyengébb sulit sem kell nagyon gyengébbnek elképzelni , régebben az volt a legjobb suli a városban , csak lazítottak rajta szerencsére :)


Kezdenek megpuhulni a szüleim aminek örülök. Anyum megkérdezte a német tanáromat (magánúton tanulok egyelőre németet ,mert nálunk mindenki csak egy nyelvet tanul ,nekem angol) és ő azt mondta hogy ennek az én döntésemnek kéne lennie(amivel egyetértek :D )


Amúgy is be kell mennem szintfelmérőt írni , és anyumnak is kell jönnie valami szülőire.


A "protekció" mert elvileg nem teljesen az ,meg tényleg rossz lenne elvileg nem tudódhat ki , de mindig is voltak rossz indulatúak és mindig is lesznek.

2014. máj. 2. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyi, a gyengébbet válaszd+ Életem kegszerebcsésebb fordulata vol, hogy a két tagozatos helyről egyikre sem vettek föl, és egy "sima" kis semmi osztályba mentem. Az osztály másik fele, meg a többi osztáőly ilyen-olyan csodatagozatos volt stb. Minden évfolyamtársamat szétszopatták a csodálatos erős és híres tagozatokon, ami semmire nem volt jó mint hogy kevesebb pontot vittek mint én. Mivel nekem normális mennyiségű volt an követelmény, én minden pontvivő tárgyból ötös voltam, és ma német nyelven dolgozom ügyvédként, mert nyelvtagozat nélkül is meg lehet profin tanulni nyelveket ha van időd és kedved.

A világ legnagyobb barmsága at erőset választani.

Nagyobb lesz a verseny, elveszi az önbizalmadat a sok kis zseni, és semmit nem érsz vele, mert az életben nem Petőfi versekkel fogsz őénzt keresni, hanem majd azzal amit egyetemen/főiskolán tanulsz.

2014. máj. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!