Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyerekünk úgy néz ki down-kó...

A gyerekünk úgy néz ki down-kóros lesz, de a párom nem akarja elvetetni? Teljesen kétségbe vagyok esve, mi lesz most? Annyi az életünknek?

Figyelt kérdés

Sajnos a magzat nem egészséges, ez most lett kimutatva.


Gondoltam hogy vetessük el, de a párom nem akarja. Én viszont nem akarom mindhármunk életét elrontani ezzel.


Mondtam neki, hogy nézzünk akkor down-kóros gyerekeket! Menjünk el és nézzünk meg minél többet, hogy tudja mi vár ránk hármunkra, ha nem történik meg az abortusz. De még erre sem hajlandó, tehát szembe sem néz a dologgal. Mondtam, hogy keressünk fel down-kóros gyerekek szüleit és keressünk fel intézményeket, ahol velük foglalkoznak és találkozzunk down-kórosokkal. Nem akarja.


Vajon csak idő kell neki, hogy elfogadja? Mert abból már nincs sok.


2013. dec. 16. 20:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem igen idő kell neki, próbáljátok megbeszélni.


"nem akarom mindhármunk életét elrontani ezzel"

Azért ez így erős túlzás.

2013. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Ezt jól gondoljátok át, mert ha az apukának mégsem jön be a down kóros baba, akkor angolosan lelép, te meg nevelheted egyedül. Sajnos volt rá példa.
2013. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

[link]

Senkinek az életét nem rontjátok el. Nem így kell hozzáállni.

2013. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden vizsgálat meg volt, több ízben kimutatták, hogy a baba nem egészséges? Ha igen, akkor hagyj neki egy kis időt, pár napot. Nehéz döntés nagyon, de közösnek kell lennie.
2013. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én vagyok az apa.


Köszi, de érthető hogy egészséges gyereket szeretnénk első sorban. Főleg ha esély van választani most hogy egészséges legyen (egy későbbi) vagy sem.


Igen, már biztos a dolog.

2013. dec. 16. 20:42
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

te most az apa vagy az anya vagy? amúgy olvasd ezt el... :


[link]


az én lányom is sérült.. nem down-os, (nincs diagnózisunk, de mint szellemileg, mint mozgásban jóval le van maradva egy down-oshoz képest) de van az osztályában 2 is :) imádni valóak... :) a lányomat se cserélném el semmi pénzért egy egészséges gyerekre... többet tanultam Tőle az elmúlt évek alatt amit más egy élet alatt se tanul meg... tudom hogy nem könnyű az elfogadás... át kell esni az első sokk-on, de ha túljutsz rajta... meglátod a szépségeit is.. mert vannak! :) ha elolvastad az elsőt, ajánlom figyelmedbe a következőt is! :) ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan privátot... szívesen válaszolok amire csak tudok!


[link]

2013. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó ötlet, amit te kitaláltál, hogy nézzétek meg valójában milyenek ezek a gyerekek. Hátha valamelyikőtök véleménye megváltozik. Mondd meg neki, hogy ha ő a te akaratod ellenére egy ilyen súlyos döntést hoz, akkor annyival tartozik neked, hogy teljesítse ezt a kérésedet.
2013. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező,én megértelek. Nagyon nehéz döntés ez és valóban, mindenki egészséges gyermeket szeretne. Akinek betegen születik a babája természetesen szereti és mindent megtesz érte, de nektek még van lehetőségetek dönteni. Hiába írják itt neked, hogy nem rontjátok el az életeteket, ha megtartjátok,ez olyan komoly döntés, hogy nem szabad másokra hallgatni. Nem az itt válaszolóknak kell majd egy súlyosan beteg gyereket ápolni egy életen át. Egy beteg gyerek próbára teszi a kapcsolatot, ha pedig Te eleve nem akarod, akkor ennek csak rossz vége lehet. Nem arra biztatlak, hogy vetessétek el, de megértem azt, amit Te gondolsz és érzel.

Próbálj leülni beszélni a pároddal, próbáld rávenni azokra a dolgokra, amiket a kérdésedben leírtál és így döntsetek együtt.

Bárhogy is döntsetek, kívánok nektek boldog életet.

2013. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Hányadik hétben derül ki, h beteg a baba? Ez a legnagyobb félelmem... Én nem tartannam meg...
2013. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
A down-os gyerekek boldogok, a saját világukban(és ugye azt sem tudod,h milyen fokban lesz sérült,lesz-e mellé egyéb problémája) DE a ti életeteket valóban alaposan felforgatná..(direkt nem írom,hogy elrontaná)Az ötleted nekem is tetszik,olvassatok is utána sokat..Én szociális munkásnak tanultam,de be kell valljam,én is elvetetném,nekem nem menne,hogy ezt felvállaljam..Mikor derült ki?hagyj neki még egy kis időt,egyébként mit mond az ötleteidre?egyáltalán felfogta már,hogy mi történik vele/velük?
2013. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!