Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy értessem meg velük, hogy...

Hogy értessem meg velük, hogy ez a bevált módszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15 éves vagyok, júniusban (szerintem inkább már júliusban) teszek angol (alapfokú) nyelvvizsgát. Az angol tanárunk egy nagyon rendes nő, és segít a vizsgázni vágyóknak gyakorolni, segít nekünk. De a tanárunk nagyon elfoglalt - már 5 éve ő készíti fel a gyerekeket, de most a kedvem igazgatónk beosztotta őt a tanszobára -, így egy héten egyszer tud segíteni nekünk.

De egy hónapja azt találta ki, hogy a jó angolosok segítsenek, korrepetálják azokat akiknek nem megy. 4-en vagyunk, és 23 főt korrepetálunk. De mivel ez így nem ment, beosztottuk ki miben fog segíteni úgy, hogy ki miben jó. Valaki szituáció lebonyolítás, valaki szövegértés, vagy netán fogalmazás írás.

Nekem jutott a közvetlen társalgás, és a magnóhallgatás. Hiába próbálkozok nem megy nekik, pedig nem szoktam beleszólni, mivel egy alapfokún az a lényeg, hogy tudják használni a szókincsüket, képesek legyenek reagálni, de ott megakadunk, hogy I... Magnóhallgatásos feladatok nem mennek jól nekik, az 55%-ot sem éri el a többség. Az angol tanárom szokta ezeket kijavítani, és azt mondta nekem, hogy akkor kikér nekünk majd egy termet és segítsek nekik. De így se ment, lusták tanulni. Szóval mondtam nekik, hogy akkor próbáljanak meg úgy tanulni, ahogy én: Nézzenek angolul videókat, mivel azt meg kell érteni, le kell fordítani, játszanak angol játékokon a szókincs fejlesztés érdekében. De nem... Nem akarják, mivel ők nem értik.

Mit csináljak, hogy menjen nekik? Nincs ötletem.


Illetve van egy, azt hiszem ez hatásos lenne. Megkértem őket, hogy írják le milyen dolgokat szeretnek, és én így fogok keresgélni nekik angol videósokat.


De nem igen találok. Ebben is kéne segítség. Először olyanokat keressetek, akik lassan, érthetően beszélnek.

Ilyen témákban legyenek:

-Szépség

-Minecraft -> Én ide Keralis-t gondoltam, ővele kezdtem én is.

-Vicces, humoros

-Lövöldözős játékok

-Olyan videósok, akik inkább tini lányok

-Mindenféle videojátékokkal játszanak, de főképp 2013-14-kel.


Vagy ez rossz ötlet?


Köszönöm előre is a segítséget!



2014. máj. 9. 14:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
kedves igazgatónak*
2014. máj. 9. 14:38
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

De jó, irigyellek a feladatért, imádok segíteni az oszálytársaimnak, akik még készülnek a nyelvvizsgára.

Amit én tennék a társalgás terén az az, hogy nem szólnék hozzájuk magyarul. Persze ha magyaráznod kell valamit (nyelvtan pl.) akkor visszaválthatsz, hogy megértsék. Ez persze akkor válik be, ha rendelkeznek annyi tudással.


Szerintem nem rossz ötlet, én angoltudásom nagy részét (főleg a hallás utáni értést) sorozatnézéssel és filmekkel szereztem, valamint órákat töltöttem Youtubeon is. Ajánlom nekik, hogy ha van kedvenc filmük/sorozatuk, szedjék le angolul, angol vagy magyar felirattal és nézzék meg.

A Youtube-ozás jó ötlet, de elég komolyan kell venniük hozzá, te ismered őket. Írok pár angol/amerikai youtubert, vegyesen próbálom, hogy szokják az akcentusokat.

Lányoknak (szépség, öltözködés, stílus): Morgan Joyce, Scarlett Saint, Helen Melonlady, Makeupbymandy24, A Fab Life, ItsWayPastMyBedTime

Fiúknak már nehezebben, mert nem vagyok jártas a témában, de akit ismerek az PewDiePie. De egyszerűen rákereshetsz a játék neve + playthrough vagy how to play, ilyesmik.

Mindkét nemnek (szórakoztató, vicces) valóak: Epic Meal Time, danisnotonfire, AmazingPhil, Chris Kendall (imádom az akcentusát), markcrilley (rajzos)


De én leghasznosabbnak a középfokra készüléskor a feladatsorok csinálgatását találtam. Milyen vizsgára mentek? Mert pl Telchez van könyv, 8 mintafeladatsorral, CD-vel. Azok a leghatásosabbak, mert hozzászoknak az átlagos beszédhez, amire majd ott kel számítaniuk, a feladattípusokhoz. Társalgáshoz is jó mintafeladatok vannak benne. Mellékesen, ezeket megtaláljátok egy magyar torrent oldalon is, ha a suliban nem rendelik.


A lényeg az, hogy mindenki megértse, ez az ő érdeke, itt van egy okos diák, aki szívesen segít neki és kérdezhet tőle, hogy ne kukán üljön ott. Ingyen van, és most érdemes nyelvvizsgázni, nem amikor már csak az kell a diplomához.


Na ez picit hosszú lett, beleéltem magam :) Szurkolok, ha akármiben tudok segíteni (Telces középfokról tapasztalat, netes oldalak, még pár videó, levélminták -az kell alapfokon?)

16/L

2014. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Azt már próbáltam, hogy beszélek hozzájuk angolul szünetekben, és ha magyarul válaszolnak akkor úgy teszek mintha nem is hallottam volna, de annyit csinálnak, hogy nem beszélnek velem. Bár nekem amúgy is minden 5. szavam angolul van, mivel a szóbelit úgy gyakorlom, hogy a beszélgető partnerem amit mond, én azt fejben lefordítom, és ha pl: tetszett az a mondat amit mondott, hangosan elmondom angolul. :)


A Pewdiepie hát... Nem tudom. Én is ismerem, tényleg abban a műfajban van, de nem segít. Olyan alap mondatokat mond, hogy az valami elképesztő, mellesleg azzal én nem fogok sokra menni, ha a kérdésemre azt válaszolják majd: F*ck. Ezzel arra céloznék, hogy annak a fiúnak minden 3. szava káromkodás.


Még jöhet több is! Legyen miből válogatniuk. :-)

2014. máj. 9. 15:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nézz körül itt:

[link]


Vannak nagyon könnyen érthetők is, mindenféle témában. Ez pl. nagyon vicces szerintem:

[link] /film/how-to-kill-a-vampire


A love&dating kategóriában is vannak jól érthető, vicces videók:

[link] /film/how-to-be-the-perfect-girlfriend

[link] /film/how-to-be-the-perfect-boyfriend

2014. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy hét után visszajelzek, hogy megy-e vagy sem. Ha nem, akkor már nem tudok mit mondani, lusták ahhoz, hogy tanuljanak. Szorgalom nélkül nem megyünk semmire.


Köszönöm #1-es és #2-es, remélem sikerrel járok. :)

2014. máj. 10. 12:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs szorgalom, te akár meg is szakadhatsz. Előttem annyi anyagot ajánlottak már, hogy a listát nem is bővíteném. Felesleges is.


A tanulókat jegyekkel kell motiválni, amit gondolom nem tehetsz meg.

2014. máj. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nézz angolul filmet. Nagyon hatásos!
2014. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajna nem, de félek hogy engem von majd a tanár felelősségre.
2014. máj. 10. 21:29
 9/14 anonim ***** válasza:

videósokat tudok mondani :)


szépség/tini lány kategória:

zoella (ez a youtube csatornájának a neve)


vicces:

smosh

our2ndlife (ezt nagyon ajánlom :)szerintem lányoknak is tetszhetnek a videóik, én imádom őket)

pewdiepie -> ő rengeteg játékkal játszik és nagyon humoros is:))

2014. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Oké, felírtam mindent.
2014. máj. 11. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!