Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy értessem meg velük, hogy...

Hogy értessem meg velük, hogy ez a bevált módszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


15 éves vagyok, júniusban (szerintem inkább már júliusban) teszek angol (alapfokú) nyelvvizsgát. Az angol tanárunk egy nagyon rendes nő, és segít a vizsgázni vágyóknak gyakorolni, segít nekünk. De a tanárunk nagyon elfoglalt - már 5 éve ő készíti fel a gyerekeket, de most a kedvem igazgatónk beosztotta őt a tanszobára -, így egy héten egyszer tud segíteni nekünk.

De egy hónapja azt találta ki, hogy a jó angolosok segítsenek, korrepetálják azokat akiknek nem megy. 4-en vagyunk, és 23 főt korrepetálunk. De mivel ez így nem ment, beosztottuk ki miben fog segíteni úgy, hogy ki miben jó. Valaki szituáció lebonyolítás, valaki szövegértés, vagy netán fogalmazás írás.

Nekem jutott a közvetlen társalgás, és a magnóhallgatás. Hiába próbálkozok nem megy nekik, pedig nem szoktam beleszólni, mivel egy alapfokún az a lényeg, hogy tudják használni a szókincsüket, képesek legyenek reagálni, de ott megakadunk, hogy I... Magnóhallgatásos feladatok nem mennek jól nekik, az 55%-ot sem éri el a többség. Az angol tanárom szokta ezeket kijavítani, és azt mondta nekem, hogy akkor kikér nekünk majd egy termet és segítsek nekik. De így se ment, lusták tanulni. Szóval mondtam nekik, hogy akkor próbáljanak meg úgy tanulni, ahogy én: Nézzenek angolul videókat, mivel azt meg kell érteni, le kell fordítani, játszanak angol játékokon a szókincs fejlesztés érdekében. De nem... Nem akarják, mivel ők nem értik.

Mit csináljak, hogy menjen nekik? Nincs ötletem.


Illetve van egy, azt hiszem ez hatásos lenne. Megkértem őket, hogy írják le milyen dolgokat szeretnek, és én így fogok keresgélni nekik angol videósokat.


De nem igen találok. Ebben is kéne segítség. Először olyanokat keressetek, akik lassan, érthetően beszélnek.

Ilyen témákban legyenek:

-Szépség

-Minecraft -> Én ide Keralis-t gondoltam, ővele kezdtem én is.

-Vicces, humoros

-Lövöldözős játékok

-Olyan videósok, akik inkább tini lányok

-Mindenféle videojátékokkal játszanak, de főképp 2013-14-kel.


Vagy ez rossz ötlet?


Köszönöm előre is a segítséget!



2014. máj. 9. 14:35
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ó, és köszönöm utolsónak is. :)
2014. máj. 11. 08:38
 12/14 anonim ***** válasza:
Keralis jó ötlet . Nagyon jól, érthetően mondja amit szeretne, de 1 baj van vele, ami miatt a kezdő, vagy éppen gyengébb angolosoknak nem ajánlanám, mégpedig az, hogy néha eléggé szlenges kifejezéseket is használ. "Sajátosan beszél". Kedvencem, mindig jókat mosolygok a videói alatt, szerintem jó ötlet. Tapasztalatból mondom, én 14 évesen értem amit mondd, akkor szerintem nektek is lazán menni fog! Sok sikert! (egyébként nálunk is gyökér az igazgató!) :D 14/F
2014. máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Előzőhöz annyit: Könyörgöm ne PewDie valamit nézess velük..
2014. máj. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Oké, az angol tanárnő íratott velünk egy nyelvvizsgás tesztet, és szóbeli teszt is volt, és hát kiderült ki nem tanult. A tizenötből hárman megyünk. :)


Köszönöm a segítséget azért! :)

2014. máj. 16. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!