Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Valaki még hasonló...

Kamaszok! Valaki még hasonló helyzetben? Vagy csak valami jó tanács? (Súly, evés, stb. )

Figyelt kérdés

Nos, 72 kiló vagyok, 161 cm. Kb. 40-42-es ruhákat hordok.

Kb. 25 kilót fogytam már, szóval voltam már sokkal dagadtabb is. Természetesen még fogyózom, szóval kérlek ne kezdjetek el oltogatni, hogy 'fogyjál le!'.:)


Nos, a suliban soha nem piszkáltak a súlyom miatt, otthon viszont annál inkább, engem is egyre jobban zavart a túlsúlyom, szóval szeptemberben elhatároztam, hogy lefogyok. (Azelőtt is próbálkoztam, de nem sok sikerrel). Nagyon szépen ment, viszont mostanában kezdek kicsit 'elkattan'. Van, hogy alig eszek, van, hogy zabálok, aztán mint őrült tornázom, még este is, és erre nem vagyok büszke, rohadtul szégyellem magam, de 2x meghánytattam magam. Nem vagyok magammal megelégedve, mindig csak a hibákat látom, azt, hogy mások mennyivel szebbek. Nagyon próbálom kontrollálni magam, rengeteg erő kell hozzá, de még azért többé-kevésbé megy. Semmi mást nem szeretnék, mint végre normális súlyú lenni, és elfelejteni ezt az egész agyrémet.

Viszont ugye jön a meleg. Tavaly halál nyugalommal hordtam kicsivel térd fölé érő nadrágokat rövid ujjúval, viszont ez nem megy. Egyszerűen irtózom attól, hogy rövid ujjúban, és rövid nadrágban menjek az emberek közé. Nagyon vastag a kezem, ami ugye hosszú ujjúban nem látszik, meg amúgy is jó ízlésem van, és szépen, előnyösen öltözködöm (nem egoizmus, mások is mondják :D). Szóval egyszerűen nem is vettem még rövid cuccokat, mert bementem a próbafülkébe, és totál kiborultam, és inkább hazajöttem.. A rövid ujjúra még csak-csak ráveszem magam, de a nadrágra..


Szerintetek járjak hosszú farmerben egész nyáron? Esetleg valaki még hasonló problémákkal? Vagy valami jó tanács?


2014. máj. 21. 19:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Na jó, így visszaolvasva kicsit össze-vissza lett, és hosszú is, ne haragudjatok. Ennek ellenére köszönöm annak, aki érdemben válaszol.:)
2014. máj. 21. 19:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A testsúlyom nekem is kb. ugyanannyi, mint neked, viszont én tíz centivel magasabb vagyok náladnál. Nekem nem olyan vastag a karom, így rövid ujjukat szívesen hordok. Nekem a felesleg csípőtől lefele van inkább, amit én is rühellek, és próbálom is takargatni. Szóval én nyáron sem megyek ki rövidnadrágba, sem rövidebb ruhákba, mert próbálom takargatni.

Nem akarlak ezzel elbizonytalanítani, én csak arra akarlak buzdítani, hogy ne érdekeljen, hogy ki mit gondol, úgy öltözködj, ahogy neked tetszik, nem számít, hogy tél vagy nyár jön épp.:) Sok sikert a további fogyáshoz! :)

2014. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

160/58 vagyok ami nem gondolom hogy elhizott de szeretnék kicsit fogyni formásodni nem vagyok magammal elégedet...


Egész nyáron hosszú farmerben járok nincs az a pénz amiért én bemennék suliba rövid gatyába pedig (nem önfényezésből) de amúgy népszerű vagyok meg nem vagyok csúnya de ilyen alakkal nem válamlom be még ha mások azt mondják is hogy nyugodtan, neked kell eldönteni...

17/L

2014. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

171 cm és 70 kiló vagyok, 81-ről fogytam idáig, még rajta vagyok az ügyön.

Először is, nagyon büszke vagyok rád azért, amit eddig elértél, nem semmi! :) Lassan a BMI-d is a normál értékbe ér, ha jól számolom.

Tapasztalataim szerint az egész dolog lényege, hogy elfogadd magad, szeresd a tested. Tudom, könnyű mondani... De szerintem ezen kéne legfőképpen dolgoznod, bókolj magadnak, amint egyre több pozitív dolgot küldesz a tudatodnak, lassan szebbnek fogod látni magad :) Ne legyél mérges, ha egy nap többet eszel mint szoktál, ne hibáztasd vagy büntesd magad. Ha edzel, abban keress örömöt, én például futni és zumbázni nagyon megszerettem, és szívesen tornázgatok itthon is.

Ha szerinted is jó stílusod van, akkor használd ezt a jó dolgok kihangsúlyozására. Hidd el, nyáron senki nem gondol rosszat egy nem nádszálvékony lányról, aki egy pl. combközépig érő nadrágban van.


Ne hasonlítsd magad másokhoz, mert mindenki fel tud sorolni legalább 5-6 embert, akinek szívesen elfogadná a külsejét.

Remélem segítettem, írj nyugodtan, ha szeretnél :)

16/L

2014. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Legyél büszke magadra, ez nagy teljesítmény! És ne érdekeljen mások véleménye! Te te vagy, ezen nem tudsz változtatni. Fogadd el önmagad. Elnézést, tudsz változtatni, de csak idøvel... nem jobb egy lenge nyári ruha, vagy póló? Dehogynem...

Én a testsúlyom miatt (167-168 cm, 64 kg) mindig pulcsikat hordtam. Kifejezetten a hátam miatt voltam kiakadva... (melltartó). Aztán, miután rájöttem, hogy idövel fel fogok gyulladni, muszály volt levennem. És rájöttem, hogy sokkal jobb. Ne mások véleményével foglalkozz, érezd jól magad a börödben! ;) Sooksok sikert! :))

2014. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!