Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mik a jelei annak ha egy...

Mik a jelei annak ha egy kamaszlány bulímiás?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Én depressziós voltam/vagyok, de szerintem nagy része jellemző a bulímiásokra is.

Szerintem, ha elvonul, szinte mindig rossz kedve van, nem eszik, vagy alig eszik, esetleg látszik is rajta, hogy vékonyabb, mondogatja, hogy elégedetlen magával stb. Ezek lehetnek a jelei.

2014. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A bulímiás eszik, csak utána hánytatja magát.
2014. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jól titkolják, hogy legtöbbször észre sem venni.

Én kb. 10 évig voltam az, soha senki nem jött rá magától, csak az tudja, akinek elmondtam.

2014. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is majdnem egy éven át minden nap hánytattam magam, először nem is tudom miért kezdtem el, csak úgy kényszerből talán, aztán utána már automatikusan, mikor reggel felkeltem, még nem is ettem, de már mentem hányni, direkt 10 perccel előbb keltem ezért, hogy legyen időm rá. Aztán jött a nyári szünet és abbamaradt. Utána már csak párszor csináltam, de szerencsére az is elmaradt. Nagyon rossz érzés, mégis csináltam, nem tudom, miért, de senkinek se mondtam el, mert szégyelltem, de szerencsére nem jött rá senki és nem is lett rossz vége a dolognak. Ezek olyan dolgok, amiket csak akkor vesz észre a másik ember, ha igazán ismer.
2014. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha evés után mindig bemegy a mosdóba, az gyanús!

Ha folyton kaja, főzés, sütés témával foglalkozik az elméletben,ha a neten ilyeneket keres, vagy készíti is a korosztályára jellemzőnél gyakrabban.

Ha a közös evésekből kivonja magát, vagy tele van kifogásokkal, és nem, vagy csak alig eszik, mondván, hogy máskor meg igen.

Ha túlságosan oda van az állóképességi edzésekért.

Vagy ezek bármilyen kombinációja.

2014. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet a tunete! A kajaval foglalkozik, sokat es gyorsan eszik es utana felrevonul a mosdoba, de mindenki mashogy csinalja es ahhoz, hogy eszrevedd nagyon figyelmesnek kell lenned!
2014. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia! :)


Igaz, én fiú vagyok, de ez a szellemi betegség nem függ nemtől. Továbbá orvos sem vagyok, szóval a saját tapasztalatomat tudom csak megosztani. Hivatalosan is bulímiás voltam, szóval talán tudok segíteni.


A bulimia nervosa magyarul - ha minden igaz -, farkaséhséget jelent. Azaz falási rohamok törnek rád, tehát konkrétan bármit megeszel, ami ehető. Én minden nap úgy keltem fel, hogy mától nem eszek semmit. Este hatig bírtam, utána jöttek a gondok. Megettem mindent. Jött a bűntudat, aminek a vége hányás lett. Felütötte a fejét a bulímia társa és szővödménye az anorexia nervosa.


Remélem segítettem


Üdv.: P.

2014. jún. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat eszik, aztán mosdóba megy - de ez sem feltétlen, én még a bulimia közelében sem voltam, mikor azt mondták rám (én is evés után mentem a slózira, de eszem ágában sem volt hánytatni magam). Amikor meg tényleg az lettem, fel sem tűnt nekik...


Társaságban nem eszik, vagy keveset, mondván, már evett, vagy majd fog enni.


Bőrrepedések, "karmolások" az ujjon - már aki így hánytatja magát (én nem így csinálom)


Rossz, hányásszagú, vagy épp mindig erős illatú (pl. gyümölcs, mentol) lehelet.


Extrém mozgás (napi 3-4-5 óra) megállás nélkül.

2014. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem sok jele van, én is az vagyok 1,5 éve, és ha a barátnőm nem mondja el a szüleimnek, le sem buktam volna.

Ha hashajtós dobozok vannak a fiókjában, szekrényében, az gyanús.

Én bulimiásként társaságban szinte sosem eszem, mert megalázónak érzem, ezért mindig titokban,a szobában eszem, utána kihányom, vagy hashajtót veszek be. Ha viszont hajlandó veletek enni, akkor evés után kimegy a mosdóba, folyatja a csapot mellé, vagy bármi mást csinál, ami elfedi a hangot.

Mérlegre képtelen vagyok ráállni, mert tudom, hogy bármit mutatna, sírógörcsöt kapnék, mert nem elég jó. Néhányan viszont folyamatosan mérik magukat.

Az életem a kaja, a mozgás, a ruhaméretek és az alakom körül forog, szerintem ez is gyanús lehet.

Sokan mondják, hogy a fogak elrohadnak, az ujjak kisebesednek, a nyirokcsomók megduzzadnak előbb-utóbb, de ez még eleinte szerintem nem jellemző (nálam egyik sem jelentkezett még).

Én ugyan fogytam néhány kilót, mióta bulimiás vagyok, de ez nem mindig jellemző, sőt vannak, akik híznak is. Túlsúlyos emberek is lehetnek bulimiások, ez nem olyan, mint az anorexia, ahol a betegnek 17 alatti a BMI-je.

Tanácsnak annyit, hogy ha te vagy az egyik szülő/barát/testvér/akármi, akkor fontos, hogy ne mondj neki ilyeneket, hogy "ne egyél annyit,ha kihányod", "csak mozogd le", "tartsd bent az ételt", mert ez csak bűntudatok és szégyenérzetet okoz. Kerüld az ő, illetve a saját alakodra, súlyodra tett akármilyen megjegyzéseket, mert szörnyű érzés hallgatni, amikor mások beszélnek erről.

Remélem, segítettem.

17/L

2014. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!