Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Megengednétek ezt a...

Szülők! Megengednétek ezt a 17 éves lányotoknak? (ottalvás)

Figyelt kérdés

A lányom előállt azzal, hogy barátja van. Itt meglepődtem, mert még sosem volt neki. Mondta, hogy a fiú elhívta egy bálra, ami a falujában van. (Nem egy faluban lakik velünk, de nincs olyan messze, körülbelül 45 perc busszal.) Zenés-táncos dolog, a helyi iskolában lenne, egy szombati napon. A fiú anyukája is ott lenne. Nagyon szeretne elmenni a lányom, egy a baj: ott kéne aludnia, mert sokáig tart a dolog, nem tudna hazajönni.

Azt mondja, hogy nem egy szobában aludnának. (Megadta a barátja anyukájának a telefonszámát, hogy hívjam fel, hogyha nem hiszem el.)


A fiút nem ismerem, de a lányom jó tanuló, egyáltalán nem problémás gyerek, sosem marad ki éjjelre, nem jár el bulizni.

Megengedjem neki? Nem korai még a dolog? (Nincsenek együtt rég óta.)



2013. nov. 1. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Én elengedném úgy hogy előtte a fiút mutassa be és beszélj az anyukájával.Korainak ebben a kórban nem korai csak azért jó ismerni hogy kihez megy.Ahhoz hogy megtörténjen a dolog se sötétnek se bálnak nem kell lennie.Bízz a lányodban és azért a védekezés formáit érdemes átbeszélni de úgy is jobban tudják már ebben a kórban mint mi.
2013. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Ha külön szobában aludnának, akkor mi lenne korai? Nem értem. Amúgy meg, ha együtt akarnak lenni, azt ott alvás nélkül is meg lehet oldani. És ott aludni is lehet úgy, hogy nem történik semmi. Ez az ottalvás dolog már nem azt jelenti, mint régen.
2013. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem engedd el! 17 évesen már nem olyan kicsi, és gondolj bele, ha elengeded, ez lesz élete első bálja. Ráadásul rögtön azzal fog bálozni, akivel szeretik egymást. :) Ez biztos, hogy nagy élmény lenne a lányodnak.


Viszont kérd meg a lányodat, hogy a bál előtt mutassa be a barátját, hogy legalább tudd, kivel megy a bálba, és kinél fog aludni.

2013. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Mióta ismeri mert ha csak pár napja/hete akkor igen korai lenne.

De amig nem mutatta be otthon addig szó sem lehet róla.

2013. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

17 évesen??

Simán elengedném.

17 évesen nyáron fesztiválokra jártam:D

Ha szexelni akarnak, úgy is fognak, nem az fogja őket megakadályozni, hogy most ezt nem engeded meg.

De ha még a pasi anyjának a számát is megadja, akkor tuti nem lesz semmi gáz.

2013. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
17 évesen nyugodtan elengedheted, pláne, hogy írtad, hogy a lányod jó tanuló és nem is problémás. Ráadásul csak egy bál, és egyébként meg tényleg nagy élmény lenne számára, és ha ott a fiú anyukája, akkor még felügyelet alatt is lennének. Előtte viszont ismerd meg a fiút. Ha meg le akarnak feküdni egymással, úgyis megteszik, nem tudod ezt befolyásolni.
2013. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Még ugyancsak jó kislány! engedd el, megérdemli!
2013. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
Nos sok mindentől függ,az elvem az,hogy 17 évnél fiatalabb gyereket nem engednék a barátjánál(szerelménél) aludni,17 évesen is akkor ha már ismerem a fiút és legalább féléve együtt vannak,megbízható,értelmes lányom van,a te helyedben megkérném a lányom mutassa be előtte,és,hogy tényleg külön szobában aludjanak gondolom,még rövid ideje vannak együtt,na és így engedném
2013. nov. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

az én 13 éves évfolyamtáersamnak a pasija minden hétvégén ott van náluk

egy szobában alszanak

a pasi 17 éves

az anyja meg azt hiszi cs filmat néznek

2013. nov. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Ha bemutatja a fiút és ismeremem, akkor igen elengedném, bár ha megoldható inkább érte mennék, amikor szeretné.

Emellett felhívnám a fiú anyukáját és vele is megbeszélném a dolgot.

2013. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!