Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nektek mi a véleményetek,...

Nektek mi a véleményetek, elmondjam a szüleimnek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, átlagos, 4,5-ös átlaggal zárom a 2. évet a gimnáziumban, tehát semmi extra, nem élek kicsapongó életet, általában este kilenc felé érek haza az állatmenhelyről, ahol besegítek. Nem ezzel van a gond.

A barátom 19 éves, 15 éve ismerem (óvoda, később iskola, tavaly érettségizett, de közel lakik, tartjuk a kapcsolatot), de csak három hónapja vagyunk együtt. Az anyukámmal nem mondanám se jónak, se rossznak a kapcsolatom, szoktam vele beszélgetni, de nem mondok el mindent, ami eszembe jut, nem ő az első, aki tud a kisebb gondjaimról. Egy hete lefeküdtem a barátommal (szűz voltam, védekeztünk, nem adódott semmi komplikáció), de az anyukámnak nem szóltam előtte. Már korábban, 16 éves koromban megtartotta a felvilágosító órát, ahogy ő mondta, tisztában vagyok a 'dolgok' menetével. Kérdésem az lenne, mondjam-e el neki? Ilyen jellegű dolgokról eddig se nagyon beszélgettünk, főleg a munkámról szoktam mesélni, a fiúk nem nagyon kerültek szóba (rendben, nem is voltak fiúk, ő az első minden szempontból). Ti hogy reagálnátok?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2014. jún. 11. 15:19
 1/9 ivilicious ***** válasza:
100%
Én nem számoltam be róla, úgy is egyértelmű lesz neki egy idő után, ha már együtt vagytok. Ha tudja,hogy jól nevelt, nem fog ráparázni..
2014. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
En elmondtam. Mondjuk mi inkabb vagyunk baratnok :) vele barmirol barmikor lehet beszelni :)
2014. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden normális szülő örül, ha egy ilyen eseményt megoszt vele a lánya. Én anyaként így gondolom. Ugyan nekem fiam van, aki még picike. Mindenképp bizalomra ad okot, ha ezt megbeszéled vele, elmondod neki. Anno legalábbis az én szüleimnek ez volt az álláspontja. A barátnőmnek 18éves a lánya, aki velem megosztotta, hogy mikor vesztette el a szüzességét, de a saját anyukájával nem. Szegény barátnőm mindig nekem panaszkodott, hogy a lánya semmit sem oszt meg vele, pedig nem haragudra rá, csak jó lenne vele egy anya-lánya beszélgetés. Én sem osztottam meg minden apró részletet a szüleimmel, de az életem fontosabb mérföldköveibe azért beavattam Őket. Természetesen Neked kell eldönteni, hogy mikor mondod el,vagy esetleg nem mondod el. Idő után biztos egyértelmű lesz,de az is biztos, hogy egy szülőnek jobban esik,ha a gyermeke szájából hallja.
2014. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hm, értem, köszönöm.:)

Igazából egy kicsit tartok attól, hogy mérges lesz, meg úgy általában attól, miként fog reagálni..:D Ahogy mondtam, nem vagyunk annyira közel egymáshoz.

2014. jún. 11. 15:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyum a mai napig nem tud róla.

(ok, nyilván sejti:D 4 éve férjnél vagyok, 2,5 éves a gyerekem :D)

Szerintem ez két emberre tartozik

2014. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondtam anyukámnak. Ez nagyon sokat dob a bizalmi kapcsolaton, később, mikor felnőtt leszel és már nem otthon élsz, sokkal jobb kapcsolatotok lehet, ha ilyen dolgokkal megalapozod. Nem kell elmesélni részletesen, mi történt és hogyan, de érdemes elmondanod neki, mondd, hogy szeretted volna, hogy ő is tudjon róla.


No meg abból a szempontból sem utolsó, hogy ha netalántán valami probléma adódik, akkor könnyebben tudsz tőle tanácsot kérni, ha már tudja, hogy már éltek nemi életet, és nem akkor derül ki hirtelen, mikor gond van :)

2014. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem osztok meg ilyen dolgokat a szüleimmel, szerintem megánügy. Bár nekem elég konzervatív az anyám, így érthető is.

Gondolod át, hogy örülne-e ha ilyenekről beszélnél vele, ha igen, akkor ne félj beavatni.

2014. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el nyugodtan:) Nem fog haragudni,talán még örül is majd neki,hogy nem úgy mint a legtöbb lány mostanában 14-15 évesen feküdtél le valami jött-menttel..
2014. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm szépen mindenkinek, megérte kiírnom ezt a kérdést. :) Mindenkinek ment a zöld kéz.
2014. jún. 11. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!