Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit illik/kell tudnia egy...

Mit illik/kell tudnia egy 14-15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Ilyen "alap" dolgokra gondolok mondjuk a háztartásban (főzés vagy vasalás, varrás ilyenek), de más "kategóriából" is írhattok.

Én speciel nem tudok semmi ilyesmit, legalábbis nem igen csináltam. Itthon mindent a szüleim csinálnak, nekem nincs ilyen külön feladatom. Én már cikinek érzem, másokhoz képest szerintem le vagyok maradva. Mindig mesélik, hogy ezt főztek meg milyen finomat sütöttek, hogy ilyen meg olyan feladatuk van otthon és most nem érnek rá. Most lehet, hogy furcsán hangzik, hogy ezt szeretném mert mást is csinálhatok házimunka helyet, de nem esik jól, hogy rám nem bíznak semmit. Otthon is mindig cseszegetnek, hogy milyen béna vagyok, hogy még egy tejbegrízt vagy palacsintát vagy még tésztát sem tudok főzni, de honnan tudnám, ha senki nem mutatta meg. Nem tudom hogyan működik a tűzhely vagy a mosógép... Egyedül nem engednek "tevékenykedni" mert, hogy úgyis magamra gyújtanám a házat...mikor megkérem hogy mutassa meg vagy főzzünk valamit együtt, segíthessek annak mindig veszekedés a vége. Mindent kivesznek a kezemből vagy meg sem próbálhatom mert rosszul csinálom/csinálnám és csak engem szidnak.



2014. jún. 12. 20:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok.
2014. jún. 12. 20:14
 2/12 Legfurcsább válasza:
23%
Hát nemtudom.
2014. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. jún. 12. 20:18
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Ez gáz, hogy anyukád se akar tanítgatni. Szerintem egyszer mikor nincs otthon senki, keress rá a neten hogy kell palacsintát csinálni és mire hazaérnek, tedd eléjük.

Attól nem félek, hogy magadra gyújtod a házat.

2014. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
56%
én novemberben leszek 15, és már nem egyszer én főztem ebédet, sütöttem valamit a családnak, vasalni imádok, sokszor varrom meg ha szétszakad a ruhám, a mosógépet is be szoktam indítani, teregetni is szoktam:) szerintem ezeket kéne tudnod:)
2014. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem mondjuk ennyi idösen jó ha tudsz vasalni, meg pár egyszerü kaját megcsinálni, ahogy az elöbb említettem, palacsinta, spagetti, taco, paprikáskrumpli, esetleg gyümölcsleves.

Jó ha be bírsz pakolni a mosogatógépbe és el is tudod indítani. A mosás kényesebb téma kicsit.

2014. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Azt nem tudok, hogy mit 'kell', én 15 évesen vittem a fél háztartást. Hét közben én főztem, hétvégén anyával közösen. Mostam, vasaltam, takarítottam. De nekem anyukám, nagymamám már 6-7 évesen engedte, hogy segítsek a főzésben, tanítgatott. A takarítás iskolás koromtól kezdve kötelesség volt, nem csak a szobámban.
2014. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Ezeket egy fiúnak is meg kell tudni csinálni...


Van egy nagyon jó könyv: Szakácskönyv kétbalkezeseknek


És ezeket nem azért kell tudd, mert lány vagy, hanem mert egyszer MINDENKINEK meg kell tanulnia.

2014. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Porszívózni,felmosni,söpörni,szennyest válogatni,teríteni szoktam.Anyának a főzésben segíteni,de csak ilyeneket,hogy zöldségpucolás,panírozás,tartárkészítés.Sütni nem engednek.

Néha vasaltam,de anyáék ezt egészségügyi okok miatt nem engedik.:( Pedig tökre szerettem vasalni.:D

16/L

2014. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Gratulálok annak, aki lepontozza az embereket csak ezért, mert képesek elkészíteni egy rántottat.
2014. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!