Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit illik/kell tudnia egy...

Mit illik/kell tudnia egy 14-15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Ilyen "alap" dolgokra gondolok mondjuk a háztartásban (főzés vagy vasalás, varrás ilyenek), de más "kategóriából" is írhattok.

Én speciel nem tudok semmi ilyesmit, legalábbis nem igen csináltam. Itthon mindent a szüleim csinálnak, nekem nincs ilyen külön feladatom. Én már cikinek érzem, másokhoz képest szerintem le vagyok maradva. Mindig mesélik, hogy ezt főztek meg milyen finomat sütöttek, hogy ilyen meg olyan feladatuk van otthon és most nem érnek rá. Most lehet, hogy furcsán hangzik, hogy ezt szeretném mert mást is csinálhatok házimunka helyet, de nem esik jól, hogy rám nem bíznak semmit. Otthon is mindig cseszegetnek, hogy milyen béna vagyok, hogy még egy tejbegrízt vagy palacsintát vagy még tésztát sem tudok főzni, de honnan tudnám, ha senki nem mutatta meg. Nem tudom hogyan működik a tűzhely vagy a mosógép... Egyedül nem engednek "tevékenykedni" mert, hogy úgyis magamra gyújtanám a házat...mikor megkérem hogy mutassa meg vagy főzzünk valamit együtt, segíthessek annak mindig veszekedés a vége. Mindent kivesznek a kezemből vagy meg sem próbálhatom mert rosszul csinálom/csinálnám és csak engem szidnak.



2014. jún. 12. 20:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ó nekem a sütés-főzés a hobbim. :) Apukám és a bátyám legnagyobb örömére. Anyukám utál sütni, maximum csak valami piskótát csinált gyorsan ha nagyon könyörögtünk, de mostanában egész gyakran csinálok kicsit bonyolultabb sütiket. Persze nem cukrászi szépségű de finom. :) Nem hiszem amúgy hogy sokan csinálnak ilyesmit ennyi idősen. Főzni is szeretek, mindig segítek anyunak.

Vasalni tudok, bár nem nagyon szoktam, nálunk a vasaló a mumus, mindenki utálja. :) Ritkán veszünk olyan ruhát amit tényleg nagyon vasalgatni kell.

Varrni még kevésbé tudok, de azt mindig apukám csinálja, meglepően jó a kézügyessége.

A mosógépet se én szoktam elindítani, de gyakran teregetek meg hasonló. Szoktam porszívózni, törölgetni meg mosogatni is. Időnként fel is mosok, de egyébként többnyire ezeket a szüleim csinálják, nem velem pucoltatják ki az egész házat, de mindig segítek.

16/L

2014. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Tudok palacsintát, rántottát, túrós tésztát, vagy tejfölös sajtos tésztát, bolognait csinálni, kis segítséggel már pörköltet is, valamint egyedül még főtt krumplit, szalmakrumplit, macaront, muffint. A háztartásban szinte semmit sem csinálok, főzni azért szoktam, mert meguntam, hogy kb 7-8 fajta ételt eszünk, mert anyumnak nincs túl sok ideje főzni, amikor meg valami újat próbál ki, az rendszerint ázsiai konyha, amit nem szeretek (kivéve a sushit). A mosogatógépet szoktam bepakolni, néha wc-t pucolok, a konyhát gyakran rámsózza anyu, meg agyomlálást is. Vasalni is tudok, de feleslegesnek tartom, hogy minden ruhát kivasaljon az ember. Az ünneplőknek, ingeknek kell de a többit felesleges.
2014. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!