Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 18 éves lányom elhatározta...

A 18 éves lányom elhatározta hogy segít egy drogfüggő barátján. Szülők! Ti hogyan viszonyulnátok egy ilyen ötlethez? én aggódom érte

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Azért aggódsz,mert ennyire jó fej a lányod,hogy segíteni akar valakin?
2014. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
azért aggódom mert félek hogy ő is kipróbálna ilyen szereket és nem is jár sikerrel
2014. jún. 15. 09:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,szerintem ez pont azt bizonyítja,hogy ő hozzá se nyúlna ilyen szerekhez!
2014. jún. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tud rajta segíteni. Szakember esetleg. Egy laikus max. agyonsajnálni tudja. Ez tény, nem ítélkezés és nem a lányod tehet róla. NEM tud segíteni, mert érintett. Aki érintett, képtelen rá. Az egyetlen segítség egy drogfüggőnek, ha a szerhasználat alatt a szerettei nem támogatják. Javaslom a lányodnak a [link] oldal áttanulmányozását!
2014. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
* A nem támogatás alatt azt értem, hogy nem megy a tutuj tutuj, nem baj, ha nem megy azonnal, majd szép lassan, itt egy pár száz forint, ne aggódj, menni fog ez, blablabla. NEM! Elhúzol és akkor jössz vissza, ha normálisan tudsz élni! Ennyi. De ezt egy szerelmes, vagy baráti kapcsolatban a legtöbb ember képtelen megtenni. És aztán telnek az évek... a semmire.
2014. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Én 20 éves voltam,

mikor segítettem, és nekem ment! Azóta az ember nem nyúlt

drogokhoz. Valószínűleg akik itt pánikolnak a sztorin, annyit konyítanak a témához, mint a dédanyám (rip). Ezeknek az embereknek sokszor csak egy másik ember szerető karnyújtása kell, és az, hogy lássák nem vesztek el,

mert van aki így sem fordul el tőlük, és szeretet ad! A lányod igazán nagyszerű ember lehet, légy rá büszke, és ami a legfontosabb: BÍZZ BENNE, hiszen különben, hogy várhatod el tőle, hogy ő is bízzon benned?

2014. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon jó.


Nekem is volt hasonló, egy srác, aki szó szerint mindent csinált, de a sok szar mennyiségét valamennyire csökkentette az én befolyásomra (pl. energiaital függő volt 14 évesen - 2 l/nap, amikor ismert engem, max. két decit ivott). És például őt látva tudom, hogy nem minden élvezeti cikk a sátántól való, de a nagyrésze olyan, hogy ha van rád hatással, van rengeteg mellékhatása, és azok miatt hanyagolandó.


Annyi esze meg csak van a lányodnak, hogyha látja, hogy ennek az illetőnek mennyire elcseszte az életét a narkó, vagy pár gramm cucctól nem is lát, akkor lesz tapasztalata ilyesmiről, és tudni fogja, hogy ilyet soha ne csináljon, + ha valaki mégis tesz valamit, és baja lesz tőle, mi esetleg a teendő.


14/L

2014. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, hogy segíteni akar rajta. És nyilvánvalóan ha a barátját le akarja szoktatni, mert látja a következményeit, akkor ő maga nem próbálná ki. :)
2014. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miert van egy olyan erzesem, h akit ki kell gyogyitani az havonta egyszer fuvezik?
2014. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha valakit a "nagy szeretet és elfogadás" szöveggel le tudsz szoktatni egy szerről, az nem volt kőkemény függő. Aki az, az megölel, aztán amikor elfordulsz, kiveszi a pénzed a táskádból, elviszi a tv-t, videót, aztán utána majd bocsánatot kér. Itt tényleg egy füves cigiről van szó, ha szerinted ez működik.
2014. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!