Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon félek a középsulitól....

Nagyon félek a középsulitól. Mit tehetnék? 14/L

Figyelt kérdés
Rólam annyit kell tudni, hogy visszahúzódó, szégyenlős, és érzékeny vagyok. Jövőre középiskola, rettegek. Senkit sem fogok ismerni onnan.:( Általános suli második félévében majdnem a halálba küldött egyetlen egy fiú a folytonos piszkálódásával, és rengeteg olyan rémtörténetet lehet hallani, hogy milyen szörnyű volt a középsuli.:( Nagyon rossz elválni a barátaimtól, velük laza voltam/vagyok..nemsoká viszont új iskola, új emberek. Annyira félek, hogy nem fogok tudni beilleszkedni. :(
2014. jún. 15. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbálj velük beszélgetni, ismerd meg őket.
2014. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne rossz a középiskola? Ugyanazok az emberek mennek oda, akik idén még általánosba jártak, pont, mint te.

Miért változnának meg hirtelen egy nyár alatt?? Nem tudom, honnan szedted ezt a butaságot, de nem csoda, hogy félsz, ha ilyen őrültségekkel paráztatjátok egymást.

2014. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Engem általános iskolában mindig piszkáltak. Rettegtem a középiskolától.

De lett nagyon sok igaz barátom, akik elfogadtak,szerettek ilyennek amilyen vagyok. Persze voltak bunkók az osztályból,akik piszkáltak, de magasról tettem rájuk.

2014. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy ne mutasd ki azt, hogy "félsz". Légy magabiztos vagy csak csinálj úgy mintha az lennél. Akkor majd nem Te leszel a célpont, hanem inkább veled szeretnének barátkozni. Tudom, hogy könnyű mondani, de valahogy muszáj lesz önbizalmat "szerezned".


Ne kapaszkodj a "múltba", ott ír lesznek barátaid.

2014. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*is
2014. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb barátságot itt kötik :) Ne izguljak! :)
2014. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*izgulj :D 12/l
2014. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, egy, messze van még, felesleges egész nyáron ezen izgulnod, kettő, én is csak azt tudom mondani, hogy számomra jobb a középiskola, mint az általános. Akik piszkáltak volna általánosban valamiért, azok addigra kinőttek belőle. Én hetedikben mentem gimibe (hatosztályos) és még első évben két srác sokat piszkált egy duci csajt. Sajnáltam szegényt, meg is védtük, de kb. mésfél év alatt kinőttek belőle, mostanra a csaj is sokkal bátrabb és minden buliban ott van :)

Amit tudok tanácsolni, hogy keress rá az új osztálytársaidra Facebookon, és próbálj önmagad lenni első nap, ne játszd meg magad, mert úgyis kiderül.

2014. jún. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly mentem 9.-be, személyes tapasztalat alapján tudok segíteni:

Bár sose voltam visszahúzódó, azért mégis féltem, hogy már mindenki megtalálja a legjobb barátnőjét az osztályban én meg maradok egyedül. Úgyhogy nyáron a szimpatikusabb leendő lány osztálytársaimra ráirogattam Facebookon, hogy találkozzunk. Most 3-man vagyunk legjobb barátnők az osztályban. :) Te is csináld ezt. Nálam is volt persze, aki nem "tudott" (gondolom nem akart) találkozni, de vele/ük is jóban lettem.

A csúfolásról annyit, hogy nálunk nem volt egyáltalán. Vannak ducibb lányok, nem olyan szép lányok és egy nagyon alacsony csaj is. És nem b@@szogatja őket senki. A tanulásban osztályelsőket se azzal, hogy stréberek. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni!

16/L

2014. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is csak tapasztalatokat tudok írni: Gyűlöltem az általános iskolát. A tanárok (2 kivétellel) igazságtalanok voltak és nem tanítottak semmit. Az osztályközösség mint olyan nem létezett, kirekesztett voltam, gyűlöltek, és én is őket a felszínességük és az érzéketlenségük miatt. Visszahúzódó, magányos és önbizalom-hiányos voltam. Alig vártam a ballagásom napját, de ugyanakkor rettegtem a gimitől, és az új emberektől. Eltelt egy tanév. Még soha nem éreztem magam annyira boldognak és kiegyensúlyozottnak magam mint most. Több barátom van mint valaha összesen, és nem csak az osztályomból vagy az évfolyamomból. Egy 11-es fiú lett az az egyik ember akiben a legjobban bízom. Gimiben mindenki sokkal érettebb és elfogadóbb. A régi barátaiddal is nyugodtan tarthatod a kapcsolatot. Az új suliban pedig járj olyan szakkörre/klubba ami érdekel, és legyél nyitott mindenre. Ne félj, mert lehet hogy ez lesz életed legjobb 4 éve! Ne komplikálj túl semmit, hidd el hogy találsz új barátokat akikkel ugyanolyan laza tudsz lenni. Sok sikert hozzá:) 16/L
2014. jún. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!