Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Ti hogy csináljátok?...

Kamaszok! Ti hogy csináljátok? Az öltözködésre gondolok.

Figyelt kérdés

Szóval, az érdekel, hogy ti hogyan vásároltok ruhákat. Honnan?

Milyen gyakran?

És mi az az intervallum (mármint pénzben), ami között választatok ruhákat?

A szüleitek veletek mennek?

Beleszólnak egyálatlán az ölözködésedbe, meg hogy milyen ruhát hordasz?

Írjátok meg lécci azt is, hogy konkrétan milyen stílusirányzatot képviseltek! Vagy mik azok a márkák, amikhez nagyon ragaszkodtok stb.!

Illetve kort és nemet is! :)


Előre is köszi a válaszokat! :)



2014. jún. 21. 17:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Mivel írt már egy fiú is ide, én is megteszem :D

Turkálós ruhát nem veszek fel.

Nem öltözök különlegesen, sportcipő(most barnás van), sötétkék vagy fekete farmer, póló majdnem mindegy, de azért a sötét színt részesítem előnyben, ilyen rózsaszín, lila, krém, stb. színek szóba sem jöhetnek.

Márka tökmindegy, csak kényelmes legyen a ruha.

Igaza van az előttem szóló fiúnak, inkább a hobbimra költöm a pénzt.


14/F

2014. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Honnan?

Árkád. Azon belül a boltok: H&M, C&A, New Yorker. Ha leárazások vannak akkor talán még a Pimkie meg a Terranova jöhet szóba.


Intervallum?

Felsőket maximum 2-3 ezerig, farmert 5 ezerig, rövidnadrágot 3-4 ezerig, cipőket 10 ezerig választok. (Kiegészítőim nem nagyon vannak, de ezen most változtatni szeretnék.)


Velem jönnek a szüleim?

Igen. ÁLtalában anyával vásárolok. Ha nem vele, akkor barátnőkkel.


Beleszólnak?

Nem. Megmondja a véleményét, hogy tetszik-e neki, jól áll-e rajtam stb. De mivel fontos számomra anya véleménye, így cszinte csak olyan ruháim vannak amikre "áldását adja".


Stílusirány?

Most még nagyon össze-vissza. Pont a koromnak megfelelő, átagos ruháim vannak. De most dolgozom, és a megkeresett pénzemből teljesen megújítom a ruhatáramat. Most a nőies stílus tetszik nagyon :) Kb. azok a ruhák tetszenek most, amik az Orsay-ben vannak. Csak sajnos az Orsay elég drága, úgyhogy maximum a leárazásoknál fogok oda bemenni.


16L

2014. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:

vásárolni vagy netről, vagy new yorkerbe néha...sőt néha még a kikbe is találni jó cuccokat...erre amúgy sincs nagy választék...ezért én sajaát magam szoktam varrni is.

nem gyakran, csak ha kinövök egy cuccot akkor az helyett.

szüleim van, hogy velem jönnek, van hogy nem. a neten vásárolt cuccot utólag mutatom meg nekik és ugyanez a saját készítésüvel.

és igen,egyfolytában beleszólnak, de nem hallgatok rájuk.

stílusirányzatom öltözködésileg emo alapon fekszik, de keverem ezt punk és deszkás cuccokkal. nem ragaszkodok márkákhoz.

14/l

2014. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
85%

Röhögjetek ki, de apa és anya volt ruháit hordom. Igen, apáét is. Nem azért mert nincs pénzünk vagy ilyesmi,csak nagyon tetszenek. Ha veszünk valamit (ritkán), akkor nem nézzük az árát mert tényleg nekem alig veszünk ruhákat (a tesómmal ellentétben, akinek sokat vesznek de olcsót). Pl a Martens bakancsot is megveszik nekem, ha szeretném. Ez a legdrágább cuccom.

[link]

kb ilyenek a ruháim.

2014. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:

En altalaban Tallyben, C&A-ban vasarolok, de nem vetem meg a H&M-et, a Takkot es a tescos cuccokat sem:D cipoben Nike, DC, Vans a nyero nalam meg csizmaban a Clarks:) egyeb cipoim Deichmannbol vannak.


Ja, es szerencses testalkatomnak koszonhetoen (eleg vekony vagyok) mindenfele csaladtagtol es ismerostol hozzank erkeznek, a tok jo cuccok,ugyhogy eleg jo az atlag. Ha kulfoldon vagy Pesten vagyunk akkor Bershka, Zara,Stradivarius is johet: )


Nincs konkret intervallum, de az teny h nem szeretek sokat kiadni egy ruhadarabert... 15 evesen hova? Mindent szetvagok ugyhogy nem is kell szornyen draga ruhadarab meg nekem: ):):))


Stilusra nem tudnam beloni magam, kicsit hipster, kicsit vintage, kicsit 'cuki'.


anya eleg valogatos, ugyhogy mellette inkabb visszafogottabb,cuki darabokat veszek, baratnokkel pedig johet a hipster vasarlas:D de olyankor is mindig megbeszelem anyaval a dolgokat es latatlanban bele is megy:) ja es lany vagyok:DD


Ragaszkodni csak a Nikehoz, de ahhoz nagyon.

2014. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:

Szia! Mostanában a Reserved lett a kedvenc ruhaboltom, de sokat járok a H&M-be, Tallyba, New Yorkerbe néha benézek a C&A-ba, ha Pestre megyek akkor Zara, Bershka. Ha pedig megtetszik valami akkor kínaiba is, de ott már egyre kevesebb jó cuccot találok. Azokba a boltokba amiket felsoroltam mindig CSAK az akciókat nézem. Múltkor a Reservedbe vettem pulcsikat 1000ft-ért, tele vagyok télre pulóverrel:) Meg felsőket is találtam 1000-1500ft körül. A Tallyba is vettem egy nadrágot az 2000 volt szóval mindig a kiárusításokat nézem:) Igazából nincs meghatározva, hogy milyen időközönként, amikor van pénzem, meg amikor szükségem van valamire/megtetszik valami. Néha anyával megyek, de van, hogy valamelyik barátnőmmel. Nem szólnak bele a szüleim öltözködésembe mivel nem hordok olyan ruhákat, hogy bele kéne szólniuk. Maximum elmondják, hogy melyik darab áll a legjobban, vagy, hogy épp melyik nem tetszik, de hozzáteszik, hogy ha nekem tetszik vegyem fel nyugodtan:)

És mindenféle ruhát hordok, attól függ milyen kedvem van, vagy hova megyek, van, hogy soportos vagyok, van, hogy elegáns:D Csőnadrágokat, cicanadrágokat hordok, szeretem a háromnegyedes ujjú tök egyszerű felsőket, meg a kötött pulcsikat, de ugyanúgy felveszek valami inget is, vagy egy csini ruhát:)

15L

2014. aug. 11. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 flóra13 válasza:
14 éves lány.. szüleimmel szoktam. Előfordul, hogy havonta többször is megyunk, de van hogy 2 honapig nem. Márkát nem szoktam, nézni.. es nincs elore meghatarozva hogy mit veszunk.. ugy nem lehet jol vasarolni ami tetszik felprobalom es ha nem olyan kirivoan draga akkor megvesszuk. Apu mindenre azt mondja hogy ha tetszik akkor vegyuk meg, anyu is max annyit hogy szerinte ez egy kicsit elvont vagy huzzam lejjebb a szoknyat de nem mondja hogy ezt aztan nem vesszuk meg. A stílusom.. hát nincs konkret, max egy kis hipster beutes, de amugy nem vagyok hipster.
2014. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
Hát Én elég furán állok az egészhez.Nem szoktam Kínaiba járni mert nem találok a stílusomhoz passzoló holmikat.Viszont a turkálót nem vetem meg.Szinte a legtöbb ruhám turkálóból van.Azért a Zara a Pull and Bear és a H&M is nagy kedvenc.Bár ezekben a boltokba szinte csak leárazáskor vásárolok.Általában alapdarabokat a már fent felsorolt Highstreet boltokban veszek.Ha valami igazán különleges darabot szeretnék akkor betérek egy Vintage boltba.Mivel az esetek többségében a turkálókban veszem a cuccaim nagyon olcsón (van a környéken két hiperolcsó turi) ezért van olyan hogy hetente új darabokkal térek haza.Viszont ha valami megteszik egy üzletben akkor nem érdekel az ára ha kell hónapokig spórolok rá(persze a realitás talaján maradva.)Úgy általában egy új pólóért max 4000-et egy nadrágért 5000 és egy ruháért 10000vagyok hajlandó kiadni(persze ha nagyon beleszeretek valamibe akkor ezek a keretek tágíthatók)Vannak cuccaim amiket még anya hordot fiatal korában meg az öcsém kinőtt ruhái közül is elcsenek párat.Néha anyukámmal megyek vásárolni de legtöbbször egyedül vágok neki a turkáló körútnak.Anya nem szól bele a választásomba maximum csak arra hívja fel a figyelmemet,hogy például ki van bolyhosodva a kiszemelt pulcsi.Sokszor nem magamnak hanem rokonoknak vásárolok.Választásaimat mindig hangulatok határozzák meg.Van olyan hogy korok vagy filmek inspirálnak.Példák vonzódom a steampunk kultúrához és ez meg is látszik az öltözködésemen.Stílusom kissé eklektikus keverem a vintaget a mai irányzatokkal.Vonz a minimalista monokróm stílus és az amikor felületeket vegyítenek egy szetten belül meg a hatvanas évek divatja is igazán tetszik.Sokat hordok egybe ruhát meg oxford cipőt.Szinek terén a kevertebb,földes,sötétebb árnyalatokat szeretem.Az elegánsabb alter stílus áll hozzám közel bár konkrétan nem tudnám egyetlen irányzatba se beilleszteni magam.
2014. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

Az előbbi vagyok,a koromat elfelejtettem megadni.18/L

Én márkához nem csak a magam extravagáns kiegészítőihez ragaszkodok azokhoz amik az évek során összegyűltek.

2014. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Én az anyukámmal szeretek ruhát vásárolni eddig a Reservedböl és a Pimkieböl ruházkottam (igazából márkától független, de a F&F -es ruhákat kevésbé kedvelem). Mostanában áttértem a rocker stílusra, így talán inkább a rockpincéböl öltözködök. És nagyjából 1-2 havonta szoktunk így bevásárolni. Mivel nálunk 5 gyerek van a családban, ezért nem szoktam anyától olyan drága ruhákat kérni. Póló max. 300 nadrág max. 7000ft, de ezek is a maximumok. 14/lány
2014. nov. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!