Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » "Kamaszos" anyukák! Miért...

"Kamaszos" anyukák! Miért csináljátok ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokszor olvasom itt a "Ti megengednétek.." kezdetű kérdéseket, különböző témában és nem értelek titeket.


Ha van egy gyereked és te nevelted fel, miért kell más véleménye ahhoz, hogy eldönts valamit a kamaszoddal kapcsolatban? Ha te ellenzel valamit, azt valószínűleg már tudja, hisz akit nevelnek, az megtanulja ezeket az alap dolgokat.


Értem én és tudom hogy néha kell az objektivitás, de ha mondjuk teszem azt az anya nem ellenzi a piercinget a 14 éves lányának, de ide kiírja és itt meg ellenzős válaszokat kap, akkor lényegében "megcsalja" önmagát, hisz a behatás miatt végül ő is ellenezni fogja?!


Nem azokra az esetekre gondolok, mikor segítséget kérnek az teljesen rendben van!:) Hanem az ilyen megengedés-tiltás dolgokban, hisz mindenki tudja a szívében hogy neki mi fér bele és mi nem, ehhez nem tudom minek kell más véleménye vagy megerősítése.


Lehet hogy kérdésem "polgárpukkasztó", nem annak szántam, csak nem értem a dolgot, ezért kérlek titeket NORMÁLIS hangnemben válaszoljatok:)


Köszönöm!


2012. júl. 13. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a gyerekek kérdezik, hogy megengedik-e nekik, mert nem merik megkérdezni... (Ne merjetek egyértelmű kapitányozni...) Ja, és ez csak többnyire, ahol szülő van, az nekem is sok.
2012. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem:D hát..mindenesetre a kamaszok sem épp jól csinálják, mert itt tök másfajta anyukák vannak és valószínűleg egyik se pont olyan mint az övé, így talán csak az esélyeket tudja felmérni kábé szintre, semmi egyebet!


Köszönöm válaszodat:)

2012. júl. 13. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha odaállna az ősök elé, és megkérdezné, kapna egy konkrét választ. Nem értem egyébként. :)
2012. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen kérdéseket én sem értem.
2012. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeket a kérdéseket, inkább a gyerekek teszik fel.

Ha meg a szülők, akkor ilyen "közvéleménykutatás" céljából.

2012. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Örülök hogy egyetértünk:D


Köszönöm mindenki válaszát!

2012. júl. 14. 20:10
 7/8 anonim válasza:
100%

En ertem ezeket a kerdeseke, hogy miert vannak..de eggyetertek veled!Szerintem azert irjak ki ezeket, hogy ha pl a szulo nem engdei meg azt a bizonyos dolgot, s felteszi itt a kerdest es majd egy olyan valaszt kap, hogy "jol teszed, hogy nem engeded meg .." bla-bla, akkor annak a szemelynek no az ombizalma s ugy erzi, hogy tenleg jol dont.Enis szoktam ilyeneket kiirni, de sajnos vana mikor az ember ellenkezo valaszt kap!

De!Ha en eldontom, hogy igenis megengedem s az itvalaszolok azt irjak, hogy NE! ugysem valtoztatok a dolgon a szivemre hallgatok...itt csak a velemeny szamit ezeknel a kerdeseknel, vagy talan csak unalombol....

Udv:Vilma!

2012. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

azért én el tudom képzelni azt is, h szülő írja ki a kérdést, mert bár szíve szerint nem engedne meg valamit, nem akar "rossz" szülő lenni, és tiltani olyasmit, amit más szülők már megengednek. ezt nem is tartom rossznak! (legalább nem olyan vaskalaposak)

ha gyerek írja ki, azt is megértem. puhatolózik. ha sok olyan választ kap, miszerint az ő korában már mehet a buli v piercing, valószínűleg ezt beveti otthon érvként (h a többi 15 évesnek is megengedik). ki nem érti ezt?

2012. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!