Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Szerintetek mennyi az...

Szülők! Szerintetek mennyi az ideális életkor, amikor a lányotok ott aludhat a barátjánál?

Figyelt kérdés
Hány évesen engednétek/engedtétek el először a lányotokat úgy a barátjához, hogy ott is aludjon? Gondolom tudtátok, hogy nem csak alvás lesz. Idegesek voltatok? Gondolkodtatok, hogy most éppen mit csinálnak? Egyetlen lányom van és nagyon féltem. Jelenleg 15 éves, ez a probléma még szerencsére nálunk nem esedékes, de gyakori kérdéseken is lehet olvasni, hogy 13 éves kislányok szexelnek. Kíváncsi vagyok a válaszaitokra! :)

2014. júl. 2. 14:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
40%
Ez a nem korfüggvénye dolgot mindig tini mondja,kedves előző 17 voltál,szerintem teljesen jókor ha épp nem a napokban ismerted meg a barátod,sz ott alvásra, de azért a 14-16évesek 99%a éretlen még,és gyerek is,nem kell rögtön máris egymásnál aludni ágynak esni,elsietni a dolgokat.
2014. júl. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
41%
A szexet bármikor megoldják. Nem ezért nem engedném. Hanem azért mert az együtt alvás 2 felnőtt kapcsolatába való, nem tini kis 16 éves gyerekeknek. Szóval 18 alatt nem engedném. Ha 18 előtt már nem velem él mert pl elment dolgozni iskola helyett, akkor az ő dolga.
2014. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ennél összetettebb kérdés,több dologtól is függ, mint a kor. Az adott gyermek érettségétől,felvilágosultságától, megbízhatóság, a szülő-gyermek kapcsolat mélységétől, a fiúról, szerelmük természetétől. Én szeretnék majd bizalmas kapcsolatot kialakítani a lányommal és ha kellő ideje együtt vannak a fiúval, akit már én is jobban ismerek,szeretik egymást, a lányom is készen áll a dologra, mind lelkileg,mind a felvilágosultságától szempontjából, akkor megengedném, bár ez természetesen az apja véleményétől is függ és nálunk talán ő van szigorúbb állásponton. Azért, ha mindenképp körhöz kellene kötni,16 év felett mondanám, a fent leírt feltételek mellett, előtte semmiképp sem. (egy 10 hónapos tervezett kislány 25 éves anyukája, aki 22 évesen ment hozzá a 19 évesen megismert szerelméhez)
2014. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Hát tudod ez úgy van, hogy amiről nem tudnak azért nem szólnak. Manapság a fiatalok annyira nagyon találékonyak, hogy gyakorlatilag amit akarnak mindent megoldanak, szülői engedéllyel vagy anélkül. Valahogy talán azt kellene próbálni megértetni a kamaszokkal, hogy 13-14 évesen a szex nem biztos hogy olyan (élvezetes) 4-5 évvel később és addigra talán az ember már fejben is felnő hozzá. (Mondták egyesek, hogy öreganyáink... vannak olyan asszonyok a történelemben, akik 13 évesen már szültek - mind pl Margaret Beaufort az angol VII. (Tudor) Henriket - és Ő maradt az egyetlen gyermeke. Ugye nem csodáljuk... Ezeket az időket már rég meghaladtuk.) Jelenleg a gyermekkor elég hosszúnak mondható, ezt kellene próbálni élvezni... szex nélkül. A szex elveszi a gyermekkort. elveszi az ártatlanságot, utána mindenért ami ezzel kapcsolatban feljöhet: terhesség, betegség, nimfománia vagy éppen a mások véglet felelősséget kell vállalni. Szóval én 21 éves voltam amikor a barátom szülői engedéllyel ott aludt nálunk, külön szobában. Kb egy évvel később már egy ágyban. Nyilván tudták a szüleim, hogy közben az egyetem alatt egyedül az albérletben... De nekem valahogy mégis az esett jól, hogy a szüleim mondták azt hogy minek alszok én otthon külön ágyban. (Az akkori barátom jelenleg a férjem.) Magamból kiindulva én 18 éves koráig semmi esetre sem engedném. Így is felelősséggel tartozom érte szerintem marha nagy felelőtlenség lenne ha engedném, így magam ellen dolgoznék, hiszen én meghosszabbítani akarom a gyerekkorát nem befejezni. Nekem ettől lenne nyugodt a lelkiismeretem... mindemellett ahogy mondottam az elején...van olyan amit nem tudsz megakadályozni. A szexet nem lehet de az ott alvást igen.
2014. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
0%

Kedves Szülők akik ezt olvassák!

Én 14 vagyok 1 éve vagyunk együtt a barátnőmmel aki 8 hónappal fiatalabb nálam szinte minden héten egymásnál alszunk vagy én nála vagy ő nálam. és most felvilágosítanám a kedves szülőket! az ott alvás a szerelmemnél nagyon nem szexet jelent főleg azoknál akik 13-14 év körül vannak bár "mi már rendesen nyomjuk" de szerintem ezzel semmi baj nincs mert nem az van hogy fűvel fával hanem azzal az emberrel akibe szerelmesek vagyunk és ez szerintem egész más. meg amúgy is a szülőknek ebbe nagyon nincs beleszólásuk.

2014. júl. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
85%
Hú utolsó roppant "értelmes" szüleitek lehetnek,és igen van beleszólásuk a szülőknek hiszen gyerekek vagytok csak 14 évesek a tojáshéj ott van a feneketeken,de majd pár év múlva sajnálni fogjátok főleg a lány,hogy ennyi önbecsülése sincs,hogy ne siessen el mindent.
2014. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
81%

Roppant sok eszetek lehet ha 14 évesen már élesben nyomjátok....ebből látszik, hogy gyerekeknek nem való szex.... amúgy meg az ilyen szülőket akik ezt elnézik, úgy büntetném meg mint a huzat.


Van rokonom aki teljesen el volt hűlve, hogy az épp már nem 14 éves lánya nem szűz... hát olyanokat megengedett a kis csajnak hogy na, és még csodálkozik...

2014. júl. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
82%
Kedves Utolsó! Én meg felvilágosítalak, hogy GYEREK vagy, akár rendesen nyomod, akár nem. De ebben a korban a rendes nyomásnak komoly következményei szoktak lenni, akik rendesen végigüvöltik az éjszakát... na és akkor nem fogsz tudni sem szexelni, sem aludni. Amikor majd egyszer szülő leszel... lehet, hogy nem is olyan sokára akkor gondolkozzál el azon, hogy most mit is csinálsz- csináltok - és utána is rázd le ennyire nagy hanyag eleganciával sz idősebbek tapasztalatait meg véleményét. Félelmetes, hogy a hatalmas nagy felelőtlenségedre ilyen nagyon büszke vagy. Azt hiszem, kategóriát tévesztettél és inkább az iskola kategóriába írogassál a rendes nyomások közepette... ja egy szülő vagyok, akibe szorult némi felelősségérzet.
2014. júl. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
78%

Ja és még valami kedves GYEREK. Az érettségi szövegértelmezési feladatáig gyakorolj egy kicsit, vegyük át együtt: a kérdés szülőknek szól. A kérdés alapvetően olyan szülőknek szólt akiknek leányzójuk van. A kérdés olyan témát feszeget, amelynek megválaszolásához némi nevelési és élettapasztalat kell...

Ha mindez megvan, akkor menj és olvass egy jó könyvet, mondjuk az Odüsszeiát, vagy az Iliászt, mert a korod alapján ezek valamelyike lesz a legközelebbi kötelező olvasmány.

38-as voltam ismét...

2014. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
17-18, és mindig ügyeltem rá, hogy bizalmas, jó kapcsolatunk legyen. A gyerekem érett, okos, és tudja, mit akar, mi a jó neki. Ha valami baj lenne, tudja, hogy számíthat rám, így, ha arra kerülne sor, és elém állna, engedném (most 17).
2014. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!