Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti elengednétek az...

Szülők! Ti elengednétek az Ennyi idős lányotokat bulizni?

Figyelt kérdés
A lányom most lesz tizedikes,lassan 16 éves.Ti elengednétek bulizni a lányotokat?

2014. júl. 2. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mit jelent nála a bulizás
2014. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szívesen, de ha megbízható a lányom, nagy ritkán belefér-egy-egy. Mondjuk két-három havonta. Persze csak addig míg haza nem jön részegen, és betartja a közösen felállított szabályokat.
2014. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Muszáj lennék,mert ilyenkor a korosztálya már bőven jár.Természetesen kikötésekkel: hova megy,kikkel,mivel,hogyan jön haza-taxival vagy menjek érte.Jaj,de nem várom ezt az időszakot,halálra fogom aggódni magam,pedig még csak 11 éve volt,hogy én is 16 voltam...
2014. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Én szórakozóhelyre semmiképpen nem engedném el ennyi idősen, koncertre talán, az sok mindentől függ, "házibulira" olyan barátjához, akit én is ismerek viszont biztosan elengedném. Még nincs gyerekem, 19 éves vagyok, így eléggé képben vagyok arról, hogy megy ma a bulizás a fiatalok között. Igyekszem majd a lányomat felelősségteljesnek nevelni, így nem fogom túlságosan félteni vagy "túl rövid pórázon" fogni.
2014. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi idős vagyok mint a lányod. Édesanyám ötven felett van, és nagyon utálja a szórakozóhelyeket. Szépen leültem vele beszélgetni, elmagyaráztam, hogy tisztában vagyok a veszélyeivel, időben érek haza vagy megmondom kinél alszok, kikkel megyek, pontosan hova stb.

Az a baj, hogyha megtiltod neki, sunyiban fog elszökdösni a tudtod nélkül. (Sok ismerősöm ezt csinálja.) Ha úgy látja hogy nem bízol benne, egyre kevesebb dolgot fog elmondani. Te ismered őt, te tudod, hogy mennyire életrevaló. Tanítsd meg neki, hogy ne fogadjon el italt idegentől, és hogy hogyan rázzon le valakit. Lehet, hogy korai, de képzeld el, hogy az összes barátod minden második héten a közös pénteki élményekről beszél amin te nem voltál ott. Elég megalázó lehet, főleg ha te vagy a társaság egyik meghatározó személyisége.

2014. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 16 vagyok, és késői gyerek, ugyanúgy mint az 5. válaszoló. Anyukám megértett, amikor elkéreztem bulizni először (már betöltöttem a 16-ot akkor), a feltétel az volt, hogy ismerőssel jöjjek haza, józanon. Szórakozóhelyre mentünk, egész este egy vizet és két-három korty sört ittam, végül pedig ismerősékkel mentem haza. Nem volt szándékomban kijátszani a szüleim bizalmát. Az egész sztorival arra akarok kilyukadni, hogy én is elengedném, ugyanezekkel a feltételekkel, mint ahogy engem engedtek el. (megjegyzem, hogy azóta egy buliba voltam még, szóval nem kell olyat elképzelni, hogy nagy szórakozó lennék)
2014. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Szórakozóhelyre nem engedném. Nem egy ennyi idős lánynak való, hogy részeg férfiak fogdossák. Elvileg nem is engednék be 16 év alatt. Házibuliba engedném.
2014. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ismerem a tàrsasàgok akikkel megy akkel megy. Megbeszèlljük hànyra megyek èrte a szòrakozòhely elè esetleg 1 sarokkal arebb hogy ne èrezze cikinek akkor igen.
2014. júl. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, mi a buli? Elmenni diszkóba? Valószínűleg nem engedném. Elmenni valami bárba barátokkal? Ha olyanok a barátai, olyan a hely, és olyan a lányom hogy nem issza le magát, akkor lehet. Haverhoz/barátnőhöz házibuliba ugyanilyen feltételek mellett igen.
2014. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!