Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyszülőknél vagyok 2 hétig....

Nagyszülőknél vagyok 2 hétig. Ha ennyit eszem minden nap, biztos megfogok hízni? 17/L

Figyelt kérdés

reggeli: 2 nutellás kenyér, egy bögre tej, egy gyümölcsrízs

tízórai: alma, banán ( gyümölcsök), puding, keksz

ebéd: hatalmas tál makaróni, torta

uzsonna: gyümölcs, tejberízs, szendvicsek

Vacsora: sültkrumpli, rántott hús, gyümölcsök + desszert


+ még esetleg napközben eszem chipset, kekszet, joghurtot, pudingot, szendvicset, gyümölcsöt


Nem is tudok most sportolni, amúgy rendszeresen edzek.

Félek hogy meg fogok hízni. Most 165 cm 55 kg vagyok és nem szeretnék hízni, inkább fogyni. Viszont most itt két hétig nagyon finom kaják vannak és nem bírom ki hogy ne egyek sokat..


2014. júl. 14. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Örülj, hogy szeretnek. Egy kis bűnözés kell. Ne most kezdj fogyózni, mikor a nagyiék így kitesznek a kedvedért!

Futni, tornázni, felüléseket végezni ott is tudsz.

2014. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

hát úgy saccolom ez így +2-3 kg két hét alatt ha nem mozogsz :D de nem is ez a legfőbb baj hanem hogy kitágul a gyomrod és borzasztó nehéz lesz utána visszaállni.

Én úgy gondolom, a reggeli ok, a tízóraiból hagyd ki a kekszet, puding maradhat. ebéd - muszáj mindennap makarónit enni két hétig? nem unod? :))) uzsonna - szendvics minek??

vacsi: desszertet vagy a krumplit hagyd el

2014. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Sportolni akármikor lehet, ahogy kifogásokat gyártani is.

A gond nem a kajákkal van, hanem a fejedben. A kövérség úgy kezdődik, hogy "nem bírom ki, hogy ne egyek" .. ráadásul "sokat". Ha nem akarsz tehén lenni nyár végére, akkor gondold át!

- meg lehet enni a kenyeret nutella nélkül is (úgy is épp elég gáz, ha fehér kenyér)

- tejet és gyümölcsöt reggelire öngyilkosság enni (megdobod az inzulin szinted és zabálni fogsz egész nap miatta)

- banán... hát igen. Fogyni akartál? Tuti?

- fehér tészta ebédre, tortával... királyos

- uzsira megint a sok szar...

- vacsira krumpli, gyümi, desszert...


Lightos számítás alapján napi 10.000 kalória, és legalább 800g szénhidrát.


Te tudod. De ha nem tanulsz meg nemet mondani a csábításokra, úgy jársz mint én, aki most épp 25kg fogyás után további 20-t kell leadnia, mert nem bírta befogni a száját! Tanulj mások hibájából és ne szopasd meg magad feleslegesen!

2014. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
A nagyszülőknek meg meg lehet mondani, hogy azzal, hogy tönkreteszik az egészséged, nem szeretnek jól! Ez nem szeretet, ilyet azzal etetnék, akit gyűlölök!
2014. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Ennyi szénhidráttól akkor is meghízol, ha csak keveset eszel belőlük.


Reggelire ne nutellás kenyeret egyél, hanem mondjuk rántottát, friss zöldségekkel - paradicsom, paprika, uborka

Minek a gyümölcsrizs mellé?

Tízóraira a banánt felejtsd el, van rengeteg friss gyümölcs - barack, szilva, még van szeder, málna is, inkább ezeket edd.

Ebédre ha makarónit eszel, akkor legyen kis adag, torta nélkül

Uzsonnára a gyümölcs bőven elég lenne, minek megint a tejberizs? Meg a szendvicsek? Bár ha tízóraira gyümölcs van, uzsonnára lehet szenvics - 1 db.

Vacsorára egyél salátát a rántott húshoz. Este már ne egyél gyümölcsöt, meg desszertet is.


Ennyi kaja mellé nem is értem hova fér még beléd a napközbeni chips, keksz, joghurt és társai.


Két hét múlva meg azért jössz, hogy egy hónap alatt hogy tudod leadni azt a 7-8 kilót, amit két hét alatt felszedtél. Elárulom, sehogy.

2014. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Úristen ez nekem egy heti kajaadagom :D Attól mert valaki a nagyszülőknél van, még nem kell magát halálra zabálnia, máshol is lesznek jó kaják az életben. Lehet normál mennyiséget is enni nasi nélkül!
2014. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Ennél rosszabb étrended nem is lehetne. Rengeteg a szénhidrát benne, főleg a rossz szénhidrát. Edzeni miért nem tudsz? Elhiszem, hogy idegen helyen nem ugyanolyan az edzés, ez tény. Tudom, én is szoktam a barátoméknál edzeni, ha több napig náluk vagyok, és teljesen más. De nem hagyom ki. Magam miatt.

Szerintem, ha nem akarsz hízni, meg tudod oldani az edzést is. Egy fél óra, óra kocogás nem hiszem, hogy nem oldható meg. Vagy otthon tornázni (felülés, fekvőtámasz, kitörések, guggolás stb).



Délután gyümölcsöt nem kéne enni. Inkább töldséget. A kekszet, tortákat, sütiket, nutellát felejtsd el. Vagy legalább ne minden nap egyél ilyeneket. Ha egy héten 2-3x eszel ilyet, az rendben van, mégiscsak a nagyiéknál vagy, de minden nap oltári butaság.

2014. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Okés, látom mindenki önjelölt dietetikus. Csak sajnos a nagyszülők érzéseihez nem értenek.

Azzal, ha azt mondod, hogy nem eszed meg, amit ő főz, punktum iszonyúan megbántod. Elhiheted, hogy saját maguk kedvéért nem szokott minden nap hét országra szóló lakomát csapni. Ez miattad van. Ők már máshogy nem nagyon tudják kimutatni, hogy szeretnek. Pénzük nincs sok, a fiatalos dolgokat nem értik, nem tudják, a főzés-sütés az, amin keresztül szeretni akarnak.


Én azt mondom, hogy próbálj velük kompromisszumot kötni. Például nem olyan nagy adagokat enni, vagy esetleg estére valami egészségesebbet készíteni, pl. salátát, csirkemellel. Saját tapasztalat, hogy jobban hajlandók rá, ha együtt készítitek el (nekik ez már újdonság), közben beszélgettek, elvagytok :)


Edzeni lehet, hogy nem fogsz tudni, de kora reggel bármikor elmehetsz kocogni a hőség beállta előtt. Van ha van telefonod és fülhallgatód, zenehallgatással fel tudod dobni a dolgot.


Szummázva: ez nem olyan dolog, hogy két pofára eszel mindent VAGY diétázol orrba-szájba a nagyszülőknél is. Az elsőnek elhízás, a másodiknak sértődés a vége. Meg kell találni az arany középutat :)

2014. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok, és nem is valami jó összetételű. Megértem, hogy a nagyszülőknél minden más, én is van, hogy egy hónapig nagyimhoz járok ebédelni, és látom rajta, hogy ott sürög-forog, ha olyan leves van, amit tudja, hogy nem szeretek akkor csinál mást meg ilyenek. De ha nem szedek ki sok kaját, és azt mondom, nem bírok többet enni, akkor ő se erősködik sokáig, tudja, hogy próbálok fogyni, és megy is (eddig -12 kg). Sokszor kérem, hogy olyat csináljon, mint a natúr csirkemell, rizs, meg kevésbé kalóriadús társaik.


-reggeli: Egy nutellás kenyér is elég, ha tudsz akkor teljes kiőrlésűt egyél (nagyimnál mindig van, mert nagynéném azt eszi) és kicsit változatosabban. Felvágottal, zöldségekkel vagy tojásrántottával. A tej oké, én se tudok ellenállni neki, a gyümölcsrizs szerintem felesleges (vagy vidd át a tízóraiba, de akkor aznap csak azt)

-tízórai: Banánnal óvatosan, vagy puding vagy keksz. Pudig helyett lehet egy natúrjoghurt, bele a gyümölcs.

-ebéd: Rendben, hogy makaróni, de ha nem szedsz belőle hatalmas adagot, akkor már nem annyira durva. Bár nem kéne sok tésztát enni, inkább valami halat, csirkemellet, vagy amit éppen nagyi főz, egy rakott krumplitól se omlik össze a világ. A mennyiségben a lényeg. Keress egy kisebb tányért, szedd tele, ahogy a nagyobbat szedted. Optikailag eltelsz, de kevesebbet eszel. A torta felesleges minden nap.

-uzsonna: Vagy gyümölcs, vagy tejberizs, vagy egy szendvics.

-vacsora: Kérd meg nagyid, hogy ne olajban süsse ki ezeket. Hagyd el a sültkrumplit, a gyümölcs se szükséges, egyél a húshoz egy salátát, ne rántva kérd, hanem natúran. Desszert vacsihoz? Minek, ettél ebédhez tortát.

-Ehhez nap közben nem kéne beférnie chipsnek meg még pudingnak meg keksznek. Gyümölcsöt se ehetsz amennyit akarsz, attól, hogy egészségesebb, mint pl egy szelet torta.


Hidd el, tudom mit érzel. Egy évig jártam nagyimhoz enni menzakaja helyett. Több volt, mindig volt még, jobb volt, mindig kedvemre való volt. Híztam is. De ha ez ilyen tartós lesz, tudnod kell nemet mondani, kevesebbet szedni.

Valamint biztos ki tudsz menni futni pl. a faluban, nem? Az nem helyhez kötött. Ha azt se, akkor kardio (youtube videók, felülések, kitörések)

2014. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

"Okés, látom mindenki önjelölt dietetikus. Csak sajnos a nagyszülők érzéseihez nem értenek."


Ez így van. Mert a nagyszülőket is meg lehet tanítani jól szeretni. Meg lehet nekik egyenesen mondani, hogy én most egy csirkesalátára vágyom. Még mielőtt megkeni a nutellás kenyeret! És akkor azzal "nyalják ki a fenekét" és nem ilyen borzalmakkal. Nem önjelölt dietetikus vagyok, hanem szakember. Ez az étrend, amit itt leírt, öngyilkosság.

2014. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!