Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy a gyerekem...

Mit csináljak, hogy a gyerekem ne legyen "ilyen"? Tiltsam el tőlük?

Figyelt kérdés

A fiamnak van egy új barátja.

Nemrég költöztek ide.


Az ő kisgyerekük állandóan cigányozik meg zsidózik és az én gyerekem is elkezdte.Már ős mondja, hogy ez a két csoport nagyon rossz, gonosz...stb

Én arra neveltem, hogy vannak gonosz és rossz emberek, de az független attól, hogy mi a vallásuk.


Ő biztos otthon hallotta ezeket, a szüleitől.


Amúgy 12 évesek.


Pedig először egész normális családnak tűnt, meg jómódúak, mindig egy nagy német márkás terepjáróval jönnek a gyerekért.

Az öltözködésük is ízléses, viszont őket is hallottam már így beszélni, egyszer nyitva volt az ablak és ilyen dolgokról beszéltek.


2014. júl. 19. 11:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#9

Azért, mert már divat beszűkült pcsként teljes népcsoportokat elítélni.



Szülőként annyit tehetsz, hogy megfelelő értékrendet adsz át a fiadnak. Én is hasonló körökben mozogtam 12 évesen, én is menőnek tartottam a cigányozást, és a zsidózást, egészen addig, amíg nem tapasztaltam elsőkézből, hogy rohadt nagy fszságot pofáztak a "barátaim", 2-3 éven át.


Rengeteg tinédzser átesik a rasszista korszakon, és sokan csak akkor kerülnek ki ebből, mikor maguktól jönnek rá, mennyi hülyeséget tömött le a torkán a rengeteg önjelölt 13 éves fotelforradalmár. Gond akkor van, ha a szülő támogatja ezt, vagy nem törődik a problémával.


Tiltani semmiképpen se tiltsd, most kamaszodik a fiad, szokd meg, hogy nem lehet, és nem is szabad minden negatív ideától elzárni. Ha beszélgetés közben feljön a téma, magyarázd el, miért elítélendő, és helytelen dolog a rasszizmus. Ennyit tudsz tenni.

2014. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Vicces megoldás: "Véletlenül" kottyantsd el a szülők előtt, hogy zsidó származásúak vagytok, onnantól ők tiltják el a gyereküket a tiedtől, és egyúttal a ti gyereketek is meglátja, mekkora baromság ilyen elven szelektálni az emberek közt.

Komolyra fordítva a szót: beszélgess el a fiaddal. Magyarázd el neki, hogy senki sem tehet arról, milyen származású, és igen, mondd meg neki, hogy pl. ha róla kiderülne, hogy zsidó, ez a kis barátja hátat fordítana neki, mert az ilyen emberek ennyire begyöpösödötten gondolkoznak. Emellett mutathatsz neki tipikus széljobber tüntetésekről készült felvételt, hogy lám, ilyen viselkedéshez vezet ez a gondolkodás, esetleg a maga szintjén beszélhetsz neki arról, mit jelent a népirtás, merthogy ahhoz vezet, ha tömegessé válik ez a fajta előítéletesség. Talán megnézheted vele a Csíkos pizsamás fiú című filmet, esetleg áthívhatod a kis barátját is azzal, hogy közös filmnézés lesz a program, és megnézetheted vele is, hátha egy-két értelmes gondolat megfogja őt is.

[link]

A film megnézése után elbeszélgethetsz vele/velük arról, hogy mik a tanulságai, hogy a zsidó és a cigány is csak egy nép, mint a magyar, köztük is vannak éppolyan kisfiúk, mint ők, és hogy mindenkit a környezete tesz azzá, ami, nem a származása.

2014. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!