Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit gondoltok erről?

Szülők, ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Elengednétek három 17 éves lányt egyedül buliba? Tudom, hogy nem olyan extrém eset, de egyikünk se az a kemény fajta és gondolom lesz ott jó pár részeg. A barátnőim szüleik simán elengedik őket, de szerintem az én anyám nem szívesen tenné. A bátyám felajánlotta, hogy eljön velünk a barátnőjével és ez azért engem megnyugtat (meg őt is). Amúgy a szüleik hozzák és viszik a barátnőimet is.
2014. júl. 23. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok még szülő, nemrég voltam kamasz, és sokat beszéltam a saját szüleimmel ilyen témákról.

Az alapján, ahogy leírtad az esetet, én megengedném ilyen korú lányoknak a bulizást. Főleg, hogy a báty is ott lesz, és hogy hoznak/visznek titeket (fiatal lányok bulizásánál ez az egyik legneuralgikusabb pont, hogy ki hogyan keveredik haza, ne induljon el senki egyedül a sötét vakvilágba késő éjjel.)

Természetesen fontos, hogy ne igyatok sok alkoholt, meg az olyan alapdolgok, hogy nem hagyunk piát felügyelet nélkül, nem mászkálunk ki idegenekkel, a buli akkor jó, ha élvezhető "pörgetőszerek" nélkül is stb.

Persze, az is kérdés, milyen buli, milyen szórakozóhely, bemehet-e egyáltalán 18 alatti legálisan.

2014. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem úgy is elengedtek volna engem, ha a tesóm nem jön, csak így anyám nyugodtabb lesz. A barátnőim szülei nem is tudják még, hogy jön azt hiszem.

Ez amúgy egy ilyen falusi bál szerűség, nálunk sokkal fiatalabbak is járnak, nincs korhatár. Pár hét múlva amúgy is 18 leszek. De a barátnőim úgyis olyan antialkoholisták, hogy még egy pohár likőrt se isznak meg, semmi. Én sem szoktam részeg lenni, de azt nem tartom akkora bűnnek, ha vki iszik egy-két italt, normális határokon belül.

2014. júl. 23. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megbízható, akkor elengedném simán. Én fiatalabb korban is jártam ilyen bulikba/bálféleségekbe, mégsem rúgtam be egyszer sem..Csak a szülők hajlamosak mindenben a rosszat látni, hogy hűdebefogrúgni, meg egyebek.
2014. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, egy falusi bálba pláne elengednélek a fenti feltételekkel (hacsak nem olyasmi lenne, ahova a faluközösség problémásabb lakói járnak lerészegedni és mindenkibe belekötni.)
2014. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem, hogy nem olyan extrém eset, hanem egyáltalán nem extrém eset.

Mikor elolvastam az első kérdést/mondatot, akkor azt hittem félreolvastam valamit.

Nem vagyok szülő, de szintén 17 vagyok, és nálunk ez utoljára 3 éve volt kérdés, hogy elengedjenek-e hármasban a barátnőimmel...

2014. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha ilyen falusi bál akkor szerintem nincs nagy probléma:) mármint oké én pesti vagyok és itt biztosan nagyobb bulik vannak és voltam már egy jó párban és sosincs semmi probléma. barátnőiddel mész,gondolom vigyáztok egymásra és nem az van hogy otthagyod. szóval szerintem simán.
2014. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!