Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 17 évesen hányra kéne otthon...

17 évesen hányra kéne otthon lennem?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint maximum 9. Bulizni, "kocsmázni" (nem feltétlenül kocsma, csak esti beülős beszélgetős hely..) nem járhatok, ha ott alszom valakinél, akkor annak valamelyik szülőjével beszélnek előtte telefonon.


Szerintetek ezek közül mit kéne engedniük, és mit nem? Mikorra kéne hazaérnem?


Végzős leszek szeptembertől...


2014. júl. 23. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sötétedés előtt, otthon a helyed.
2014. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit kellene engednie a szüleidnek, az egy dolog. Viszont neked olyanok a szüleid, amilyenek. Vagy elfogadod, vagy próbálsz lazítani a kötöttségeken.

És mi van, ha végzős leszel? A szüleidnek pontos elgondolása van a gyereknevelésről. Ha ők korlátozni akarnak, akkor meg is teszik. Még akkor is, ha eléred a varázslatos napot, a 18-ik születésnapot.

2014. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos (és nem sajnos is) ameddig az ő házukban élsz, ők tartanak el, vagyis beleszólhatnak ilyen dolgokba is. Akkor is az lesz amit ők mondanak, ha éppen nincs igazuk.
2014. júl. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Akkora amikorra anyàd, apád azt mondja!!
2014. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
én sem mehetek sokkal tovább...de nem értem néhány szülőnek mi zajlik le a fejében ha esetleg még este 10kor is kint van a gyerek. Részegen fetrengek egy árokban? nem hinném... nem értem miért probléma ha szeretnék nyugiban üldögélni/beszélgetni max boroskólázni a barátaimmal. Mindegy, szerintem ebben minden szülő más, attól is függ hogy ő milyen nevelést kapott..meg a bizalom.
2014. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy túl sokat nem számt, hogy mi itt mit runk, mert nem mi vagyunk a szüleid.


Ettől függetlenül, ha az én véleményemet kérdezed, akkor akármikor hazajöhet 3 feltétellel:

1. Pontos legyen!!!

2. Elérhető legyen

3. És a fentiektől függetlenül is tudjam előre, hogy kb merre fog császkálni, mit csinál.


Nagyjából ennyi.


Illetve +1: Ne jöjjön haza egyedül. Taxi, vagy ha kell érte megyünk akár éjfélkor is, de egyedül nem.


A fentieken kívül nem látom semmilyen tiltás értelmét. AZ, hogy részegen fetreng, vagy fiúkkal/lányokkal hempereg az nem időpont kérdése, úgyhogy csak remélni tudom/tudnám, hogy jól neveltem.

2014. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!