Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Melyik a jobb a kicsinek,...

Melyik a jobb a kicsinek, bölcsöde, vagy mamával otthon, és 2,5 évesen ovi?

Figyelt kérdés
Utána viszont háromévesen új csoportba kerülne.Nem tudom mit döntsek.
2013. aug. 26. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Bölcsi és utána 3 évesen ovi
2013. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsi! Ott kevesebb a gyerkőc, a gondozók jobban oda tudnak rá figyelni, mint az oviban, ahol akár kétszeres is lehet a csoportlétszám, mint a bölcsiben. A bölcsiben még segítenek öltözni, enni, pisilni...az oviban erre már nincsen idő. Én nem adnám a gyerekemet 2,5 évesen oviba. Sőt, mivel a Lányom évvesztes, ezért marad a bölcsiben és majd csak közel 4 évesen megy oviba.
2013. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is bölcsibe adnám.

Ott társaságban van, tud játszani a többiekkel, lesznek barátai, akikkel minden nap találkozik.

Szoktatják, nevelik a társasági életre. :)

Meg ahogy a második is írta, ott kevesebb gyerek van, jobban tudnak rá figyelni, segítenek neki.

Ha meg otthon marad veled oviig, akkor nagyrészt csak ketten vagytok.

Volt egy ismerősöm, akinek a gyereke nem járt bölcsibe, végig otthon volt az anyjával, egy pajtása sem volt. Na ez sem jó, mert ő meg sírt az oviban, alig tudott beilleszkedni.

Meg nekem pl vissza is kell(ene) majd mennem dolgozni 2 év után , mert a párom nem keres olyan sokat, hogy el tudjon tartani minket.

:)

2013. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha délben hazavinné apa a mamának, mert későn tudunk délután érte menni, viszont néha bent kellene aludnia, azzal jó tennék vele, vagy jobb neki ott aludni?
2013. aug. 26. 14:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aludjon a bölcsiben. Nem kéne cipelgeti összevissza, kiszakítva a többiek közül. Nem?

Ez az én véleményem, de Ti tudjátok, ahogy szeretnétek.

Csak gondolom jobb, ha már az alvásig együtt van a többi gyerekkel, akkor alváskor is legyen ott ő is.

2013. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mama és vállalja akkor hagynám a mamára 3 éves koráig, utána ovi. Kisfiam nagyon nehezen szokott be a bölcsibe, nagyon sokat sírt, sokat volt beteg. Így ha van választás akkor én a mamát választanám. Kisfiam 2 évesen még nem volt érett a közösségre. Ezt egy gyerekpszichológus ismerősöm mondta, azért sírt az ártatlanom fél éven keresztül. Utána nyáron itthon voltunk 8 hetet, nem volt semmi gond a bölcsibe. Akkorra érett meg a közösségre, és a tőlem való elválásra.
2013. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt mondom, MINDEN GYEREK MÁS. (ezt sokan nem tudják....) egyiknek a közösség tesy jobbat, másik az anya mellett fejlődik első éveiben jobban, mert nagyobb biztonságot érez. 2 és fél évesen ovi kizárva, még nem óvodaérett, ennyi biztos, a másik kettő közül való döntés azon múlik, aki ismeri a gyereket.
2013. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!