Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti hogy viszonyultok...

Szülők! Ti hogy viszonyultok ehhez és mit gondoltok erről? Kamaszok is válaszolhatnak! 14/L

Figyelt kérdés

Sose volt még úgy senkim és gimiig nem is tervezem(most leszek 8.os) mert úgy gondolom túl korai lenne meg én nem mondok mindenkinek igent aki csak egy kicsit is jófej velem hanem megvárom azt akiért teljesen megbolondulok.:)

DE ti szülők!Ti is voltatok gyerekek és megértem hogy bennetek van ez a "megvédem a gyerekem a széltől is" dolog de amikor pl(mondom nem nálam ezeket csak látom és olvasom stb)nem engeditek hogy a lányotok találkozzon fényes nappal kint a téren a barátjával,vagy elmenjen akárhova,igazából az a baj megfogalmazni se tudom rendesen egyszerűen csak arra akarok kilyukadni hogy mindentől féltitek,nem engedtek meg neki(k) semmit(tisztelet a kivételnek) miközben ha visszagondoltok ti miket csináltatok...:)Anyukám is félt mindentől pedig ha tudja hogy rendesen nevelt,mindent elmagyarázott akkor nem kéne félnie.Pedig ő is miket csinált te jó Isten amiket mesélt el se tudtam képzelni:D Miközben nem engedi hogy 4 várossal távolabb hazajöjjek a 21:15-ös busszal nyáron.....(ott kellett aludnom barátnőméknél )tudom hogy a mai világ más de azért...á mindegy szóval a kérdés:

Szülők!Miért nem engeditek azt a gyerekeiteknek amit ti ugyanúgy megcsináltatok kamaszkorotokban?!:)

14/L

(elnézést hogy hosszú,néhol kicsit érthetetlen és nem összetett:) )



2014. júl. 28. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Na látod, ezt én se tudom. Én megfogadtam, hogy ha szülő leszek, visszagondolok majd az én kamaszkoromra, és ezért mindent ép ésszel és jól fogok csinálni, hülyeséget nem tiltok, hülyeséget nem engedek. De attól félek, hogy ezek a szülők is megfogadták maguknak egyszer:D Csak nem tudom... az anyává válás közben biztos történik valami:) Annyira szeretik a gyereküket, hogy ebbe megy át, valószínű. Én azért remélem, hogy normális maradok:)
2014. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
60%
Egy évvel nagyobb vagyok mint te kedves kerdezo. De idovel rajottem, hogy miert ilyenek a szulok annak ellenere, hogy a mi korunkban marhassagokat csinaltak (tisztelet a kivetel). Gondolj csak bele (most nem akarom szapulni az illetot), hogy van egy ismerosom aki ugyanolyan koru mint en, es mar.. tul van mindenen. Remelem, hogy erted, mirol beszelek. Es az anya engedi neki, mert ugyebar o is csinalt ilyen marhassagokat ilyen korban. Most nem magatol ertetodo, hogy a hulye tinikbol felos es szigoru szulok lesznek, mert megtanultak a sajat borukon mindent, es megbantak azt amit tettek, es megakarjak ovni a gyerekeiket ezektol? Igy is kell tenni, es le a kalappal olyan elott aki troger volt, lazadozo, aki mindenen tul volt es megis jo szulo valt belole. Az ilyen szulok csak megakarnak ovni, mert nem akarjak azt, hogy tanuljuk meg a sajat karunkon az ilyeneket.
2014. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!:) Hát lehet hogy abba megy át az anyává válás közben de mondjuk addig még okés is amíg 10 éves a gyerek de utána már szerintem visszagondolhatnának amikor ugyanazzal a kérdéssel fordulnak hozzájuk a gyerekek amivel ők a szüleikhez:)
2014. júl. 28. 17:37
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát van benne valami amit mondasz kedves #2 de akkor belőlünk hogy legyen jó szülő?:) mert aki tróger volt és "jó" ,szigorú szülő lett az ugye nem engedett sok mindent.Akkor a gyerek megfogadta hogy ő mindent megfog engedni mert ő nem élhette át akkor legalább a gyerekének legyen jó.Akkor ugyanott tartunk:D
2014. júl. 28. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2-es nem kéne túlzásba esni, már megint az van, hogy 'van egy ismerősöd akivel megtörtént'.


Sajnos a média és a társadalom csak a kirívó, szélsőséges esetekkel foglalkozik. Pedig nagyon sok normális kamasz van, de őket senki sem veszi észre. Nagyon sok jó dolog van, és mégis mindenki a rosszat látja.


Engem is túl féltettek a szüleim és minél jobban tiltottak annál rosszabb lett a helyzet és volt, hogy az ereimet vagdostam mert bele voltam betegedve, hogy 'nem élek'! És rengeteg rossz

dolog történt velem.


Tehát túl félteni sem jó, és hát amennyi élet, annyi történet, mindenki máshogy gondolkodik. Sok minden függ a környezettől is.

2014. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarom az enyémeket túlfélteni, bennük meg is bízom, de azt látom, hogy ez már nem az a világ amiben én felnőttem.


Más a közlekedés, gyorsabban és több autó közlekedik, ráadásul pofátlanabbak is a vezetők. Volt, hogy a gyerekeim akartak átjönni a zebrán, ott álltak és senki nem állt meg nekik, hogy elengedje őket.


Ráadásul azt tapasztalom, hogy sokszor nem segítenek. Én is kerültem már összetűzésbe villamoson, boltban, de azon kívül hogy ott sutyorogtak az emberek, ki nem állt volna senki mellém. A villamosos jelenetnél meg ott nézte pár pasi, hogy na vajon lesz-e bunyó, de le nem vágták volna a faszit a villamosról, vagy oda nem álltak volna mellém.


Azt tapasztalom, hogy a gyerekeimet ma nagyobb veszélyek és a környezetük érdektelensége veszi körül, mint engem ebben a korban.

2014. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Még annyit, hogy engem gyakran leküldtek vásárolni a szüleim már kiskoromtól fogva. Soha semmi gondom nem volt, biztonságban voltam, pedig nem a Rózsadombon laktunk, hanem abban a kerületben ahol már akkor is volt kisebbség szép számmal.

Amikor már nekem voltak gyerekeim ahol korábban laktunk, ott a bolt mellett hajléktalanok tanyáztak állandóan, nekem is beszóltak, agresszívan kéregettek. Most engedjek le bevásárlószatyorral egy vézna kislányt egyedül akiről lerí, hogy a boltba megy, tehát van nála pénz??? Nem hülye, vásárolni tud, de a komolyabb veszélyhelyzeteket nem tudja még kezelni és ha felnőtt kísérete nélkül menne, akkor az ott tanyázó hajléktalanok is még erőszakosabban követelték volna a pénzt.

2014. júl. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ez durva.:// Köszönöm a válaszokat.

Az igaz hogy manapság elég sok agresszív,beteg emberek vannak...

2014. júl. 29. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!