Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy én a baleset után nem vagyok kész a vezetésre? Miért erőltetik ennyire?

Figyelt kérdés

Novemberben leszek 17 éves és a szüleim (vagyis inkább apa) folyamatosan mondják, hogy mikor tanulok már vezetni, nézni kéne tanfolyamot. De még májusban volt egy balesetem nekem és a 2 legjobb barátnőmnek. Elvittük az egyik autónkat vezetni picit. Az egyik nap sok eső esett, és egy kanyarba gyorsan mentem, lecsúsztunk az útról. Nem történt semmi gond az ijedtségen kívül, az autót kihúzták. De a mai napig félek, előttem van a kép, ahogy elveszítem az irányítást a kocsi felett, ott lóg az autó, alattunk ott van a víz és várjuk, hogy beleesik-e, vagy ki tudunk-e mászni. Én azóta gondolni sem akarok a vezetésre, előre sem ülök az autókban.

De apa folyamatosan mondja, meg hogy jövő nyáron végig külföldön leszek, utána itt lesz az érettségi, nem lesz erre időm, csináljam meg most. Azóta még jobban mondja, mióta megtudta, hogy a másik két barátnőm már jár tanfolyamra és én mégis miért nem. Anya meg nem mondja, de tudom, hogy neki ad igazat.



2014. aug. 1. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le velük, és mondd el őszintén, hogy a történtek eléggé felkavartak, és egyenlőre nem vagy biztos abban, hogy neked vezetni kell. Meg kell, hogy értsék. Nem szabad erőltetni. Ha félve, remegve ülsz a volán mögé nem csak a saját életeddel játszol, hanem máséval is.


Mondd meg, hogy hagyjanak ezzel egyenlőre, mert nem érzed, hogy itt lenne az ideje.

2014. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell megtanulni vezetni mielőtt csak úgy beülsz és csodálkozol, hogy árokba hajtasz. Jobban jársz, ha erőt veszel magadon és megtanulsz. Minnél fiatalabb vagy annál jobban fog menni. Én is 17 évesen tanultam meg, jól tettem. Nem sokkal a jogsi megszerzése után majdnem volt egy autópályás összecsúszásom (megtorpant a sor valami miatt), utána hónapokig nem mertem autópályára menni, de aztán muszáj volt és simán legyőzhető a félelem. A rutin úgyis évek alatt alakul ki.
2014. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan fel nem foghatom, hogy a csudába jutott eszedbe vezetni jogosítvány nélkül.

Ne haragudj, de megérdemeltétek, ami történt. Még jó, hogy senki sem sérült meg.

Őrült kisgyerekek, akik nagynak hiszik magukat... Azt hittétek, viccből kell tanulni? Hogy ti úgy születettetek, hogy tudtok vezetni, vagy mi?

Nem csak a pedálok nyomásából áll ám a vezetés...

2014. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
azért azt megsúgom, hogy oktatóval is jogosítvány nélkül mész... és én is 14 évesen már tanultam vezetni, apa kivitt egy útra, és gyakoroltuk. most is sokszor kivisz, mert én is most csinálom a jogsit. lehet hogy ez nagyvárosban, vagy nem tudom hol elképzelhetetlen, de vidéken annyira nem..
2014. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Húúú utolsó ekkora hülyeséget rég hallottam. Azért az oktatóval jogosítvány nélküli vezetés egy kicsit más, ugye? Nem kell elmagyaráznom részletesen?
2014. aug. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem azzal van gond, hogy jogosítvány nélkül vezetett, hanem azzal, hogy forgalomban, "balesetveszélyes" környezetben.

Én 15 éves koromban kezdtem el "vezetgetni". Mindig megoldottam egy üres, vagy majdnem üres, tágas kültéri parkólóban.

Azt ajánlom, kérdező, hogy te is ilyen helyeken gyakorolj, és egy rutinos sofőr felügyeletével.

2014. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem forgalomban vezettem, senki nem volt arra.

Én még nem akarok gyakorolni, mert félek, hogy újra megtörténik.

2014. aug. 1. 22:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel soha többé ne menj ki az ajtón mert mondjuk egyszer beütötted a lábad a küszöbbe akkor lehet máskor is befogod. Viszont ha tényleg fosol akkor inkább vezess. Most nem bunkóságból mondom de ha valaki ennyire fél és vezetés közben közben történik valami és rájön a pánik hát abból nem sülhet ki. Agyadban kell eldöntened.
2014. aug. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Javítok:

Ennyi erővel soha többé ne menj ki az ajtón mert mondjuk egyszer beütötted a lábad a küszöbbe akkor lehet máskor is befogod. Viszont ha tényleg fosol akkor inkább ne vezess. Most nem bunkóságból mondom de ha valaki ennyire fél és vezetés közben történik valami és rájön a pánik hát abból jó nem sülhet ki. Agyadban kell eldöntened.

2014. aug. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb is, ha egy ideig hanyagolod a dolgot.
2014. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!