Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen nevet válasszak 2. névnek?

Milyen nevet válasszak 2. névnek?

Figyelt kérdés

A nevem Nagy Henrietta. Már régóta vágyom egy második névre.

Sokat gondolkoztam,azon a néven,hogy Adél. Nagy Henrietta Adél. De az is lehet,hogy majd megkérem,akik ezt végzik,hogy a használatban lévő nevem is Adél legyen. Szóval akkor Nagy Adél. Szerintetek milyen lenne? Ha esetleg még tudtok neveket,ami szerintetek szebben csengenek,akkor kérem szépen azt írjátok le. Negatív kommentek kíméljenek. Válaszaitokat előre is köszönöm.



2014. aug. 4. 00:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Nekem személy szerint egyáltalán nem tetszik a Henrietta a név.. Valahogy a Heni név hallattán a közönségesség jut eszembe. Nagy Henrietta.. Annyira tömeg. De persze ez csak az én véleményem.

A Nagy Adél valami eszméletlen jó! Erről egy kifinomult, finom nő ugrana be így első hallásra.

2014. aug. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
23%

Én valami nagyon eredetit választanék!!!!!! Például: Nagy Árnyék vagy Alma vagy akár Mandula!:)

Üdvözlettel HENI :)

2014. aug. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Te vagy az lányom?
2014. aug. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Szerinted az Adél nagyon szép név, én biztosan azt választanám második névnek a helyedben. Aztán ha szeretnéd, hogy úgy szólítsanak azt is lehet, sok ember csinálja azt, h a második nevét használja. Csak szerintem ne hagyd el a Henriettát sem, mert mégiscsak az az igazi születési neved.
2014. aug. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Alma... :D :D Sírok. :D

Egyébként az Adél tényleg szép, de semmiképpen se hagyd el a Henriettát, már csak édesanyád miatt se. Szerinted hogy esne neki, h az ő választását semmibe veszed?

2014. aug. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo!

A névváltoztatáshoz eloszor is kérvényt kell írni. Kiskorukent névváltoztatás csak mindket szulo beleegyezésével lehetséges. A kérvény illetéke 10.000forint. Amennyiben engedélyezik, minden iratot, okmányt, amin a neved szerepel le kell cserélni. Szemelyi igazolvany, lakcím kartya, bizonyítvány, útlevél, stb.


" De az is lehet,hogy majd megkérem,akik ezt végzik,hogy a használatban lévő nevem is Adél legyen."

Amennyiben masodik nevkent választod, akkor is "használatban levő neved" lesz. Mindenhol mint Nagy Henriett Adél fogsz szerepelni, pl érettségi el is igy kell az írásbelire ra írnod a nevedet.

Nagy Adél csak akkor lehetsz, ha a Henriettat változtatnod at Adélra, nem pedig masodik keresztnevet veszel fel.

2014. aug. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal számolj,hogy akik eddig Heninek hívtak azok nem fognak pikpakk Adélnak hívni.
2014. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs olyan, hogy használatban lévő név. Azt használod, amelyiket szeretnéd, ez lehet az első vagy a második neved, amelyik jobban tetszik (és ahogy bemutatkozol). Csak hivatalos papírokon kell mindkét nevednek szerepelnie, amikor papírokat töltesz ki, aláírsz, stb. Amúgy szerintem nagyon szép a Henrietta is. :) De az Adél sem rossz. Olyat válassz, ami tényleg nagyon tetszik és illik is hozzád.
2014. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Nagy Adél Henrietta esetleg? :D Egyébként az eredeti neved is szép, meg az Adél is. Csak mondom.


A Nagy Mandula/Alma/Bodza meg hasonlók pedig remélem, eszedbe se jutottak.

2014. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen a normális válaszokat. Semmi képpen sem szeretném elhagyni a Henriettát :),és ezek a "Nagy Alma,Nagy Mandula" nevek szerintem túlságosan viccesen hangzanak,ilyen nevet nem szeretnék. Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat.
2014. aug. 4. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!