Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen nevet válasszak 2. névnek?

Milyen nevet válasszak 2. névnek?

Figyelt kérdés

A nevem Nagy Henrietta. Már régóta vágyom egy második névre.

Sokat gondolkoztam,azon a néven,hogy Adél. Nagy Henrietta Adél. De az is lehet,hogy majd megkérem,akik ezt végzik,hogy a használatban lévő nevem is Adél legyen. Szóval akkor Nagy Adél. Szerintetek milyen lenne? Ha esetleg még tudtok neveket,ami szerintetek szebben csengenek,akkor kérem szépen azt írjátok le. Negatív kommentek kíméljenek. Válaszaitokat előre is köszönöm.



2014. aug. 4. 00:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

nem tudom,hány éves vagy,de mindenképp valami olyan nevet válassz,ami nem épp most divatos,felnőttként is tetszeni fog.az adél ilyen szempontból jó választás.azzal viszont tényleg számolj,hogy aki eddig heninek hívott,nem fog másképp szólítani.egy ismerősöm gimnázium első éve előtt döntött úgy,hogy az első helyett inkább a második keresztnevét használja.mondanom sem kell,mekkora kavarodás lett belőle,amikor kétféle néven is szólították.

egyébként mi az oka a névváltoztatásnak?csak szimplán tetszik?mert tényleg nem olcsó mulatság sajnos.

ja,és beszéld meg a szüleiddel is,lehet,hogy rosszul esne nekik,hogy elhagyod azt a keresztnevet,amit ők nagy gonddal és szeretettel kiválasztottak...

2014. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
68%
Nagy Henrietta Kiara vagy Petra :)
2014. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 könyvsorozatzene05 ***** válasza:
23%
Szerintem az Anna egy nagyon szép név. Egy komoly, intelligens, kitartó nő jut erről a névről eszembe.
2014. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát, ha a hangzást vesszük figyelembe, az a-val végződő Henrietta mögé nem túl optimális egy A-val kezdődő nevet választani, de más magánhangzósat sem igazán. Akkor inkább legyen felcserélve a sorrendjük. Illetve szerinten rövid (egy vagy két szótagból álló) vezetéknévhez jobban passzolnak a hosszú (három vagy több szótagos) keresztneve, pl. egy Nagy Arankát vagy egy Nagy Adriennt szebben csengőnek tartok, mint a Nagy Adélt, de nyilván nem lenne értelme olyan nevet választanod, ami nem tetszik neked.
2014. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*keresztneveK
2014. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem legyél Eszter, és majd mondhatják a barátaid, hogy:

,,Eszter, beterpesztel?"

2014. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!