Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit válasszak? Külföld, vagy...

Mit válasszak? Külföld, vagy másik város?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak már több, mint másfél éve. Anyukámékkal lakom. Anyumnak régi vágya, hogy kiköltözzön Svájcba, és egyelőre úgy tűnik, hogy ez meg is fog valósulni. Viszont akkor választanom kell, hogy elmegyek megint itthonról (amikor még együtt voltak a szüleim, Angliába jártam ki sokat, 3 nyáriszünetet ott töltöttem), távol a barátaimtól, az otthonomtól, új nyelvet kell tanulnom (egyetlen dolog, amit kifejezetten nem szeretek tanulni), viszont több a lehetőség és jobban tudnánk élni (amire semmi szükség, mert most se evickélünk, egy drága város egyik legelitebb részében lakunk, szóval mindenkit megkérek, hogy ne jöjjenek azzal, hogy biztos csak azt mutatják anyumék, hogy jól élünk), vagy pedig apumékhoz költözöm, ahol szintén mindent változtatni kéne, senkit se ismerek abban a városban, és tudják amúgy a szüleim, hogy ragaszkodom minimum a városunkhoz (amit írtam költözést, az városon belül volt), viszont erősebb iskolába tudnék járni. Ki hogy döntene, ha ilyen helyzetbe kerülne?
2011. ápr. 28. 14:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
én biztos külföldre mennék. ígyis úgyis mindkét hely új lesz, és ha már váalasztani lehet akkor svájc.
2011. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azt még hozzátenném, hogy az is visszahúz a Svájcba való költözéstől, hogy akkor mégjobban össze lennék zárva anyum férjével, akit ki nem állhatok. Mielőtt bárki kérdezné, az oka nem tartozik ide.

2011. ápr. 28. 15:19
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is tuti dobbantanék innen.

Amúgy hány éves vagy? Esetleg hamarosan különköltözhetnél anyukádtól és akkor nem kéne egy fedél alatt élned a párjával.

2011. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én szintúgy elmennék...
2011. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
tuti svájcba mennék, egy ideje voltam ott, idén, hát, azt kell mondjam minden külföldre utazás után egyre jobban megutálom Magyarországot, svájc nagyon gyönyörű hely, az emberek kedvesek, normálisak, jólét van, stb. szóval SVájc!
2011. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
végig se olvastam de én gondolkodás nélkül svájcot választanám!!!ott vannak a csodás alpok gazdag ország szuper hely !!
2011. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A koromat nem írnám le, de még nagyon sok ideig nem költözhetek el itthonról. :/ Megértem azokat, akik utálnak itt lenni Magyarországon, de én sosem érzeztem semmilyen hiányt (nem arról van szó, hogy mindent megkapok, amit akarok) se szeretetben, se anyagiakban + nem is ismerek senki ilyet, így fogalmam sincs igazából, hogy mások hogyan élnek.. És ezután fogom kapni az oltásokat, hogy milyen elkényesztetett köćsög vagyok, meg ébredjek fel, milyen a helyzet Magyarországon, stb...
2011. ápr. 28. 19:00
 8/23 A kérdező kommentje:
Persze, hogy Svájcot választanád, mert végig se olvastad... Ahogy hallom sok embertől, meg amit itt ír mindenki, nem is értem, hogy lehet, hogy mindenki utálja Magyarországot, csak én imádom annyira, hogy nem költöznék ki innen...
2011. ápr. 28. 19:01
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nehéz döntés.

Én meg anyukám is most volt kint Svájban (barátnőhöz mentünk) és azt mondták,hogy nem olyan egyszerű oda költözni,férje svájci állampolgár és a nő ALIG kapta meg az állampolgárságot,pedig a férje,na mindegy.Azt mondták nagyon hosszú ideig kell ott laknod meg mittudom én mit kell még intézni.Magyarán szólva nagyon nehezen kapják meg az állampolgárságot,nehezen befogadó emberek.Gondolom ezt anyud már intézi. :)

És elnézést,de számomra olyan sznobok,mindenki kis újgazdag meg az egész környék.Bank-bank hátán meg minden.


Én szerintem a SAJÁT HELYZETEMBEN NEM! mennék Svájcban.Persze most mindenki írja,hogy Magyarország fúj meg minden,de elmondom máshol se sokkal jobb..és attól,hogy Svájcban finomabb a csoki..hátna.

Ha úgy állna a helyzeted anyud után bármikor kimehetsz,munkalehetőség után stb..

Én azért is maradnék,mert sok lenne még egy nyelvet tanulnom.

Megélhetést nézve is maradnék,de sajnos nem látom az életed.

De ott szinte csak a nevelőapádra (akit utálsz) meg anyudra tudsz támaszkodni.


Én paraszt gyerek vagyok,komolyan falun nőttem fel és falun lakok,igazán jól élünk,nincs panaszra gondom,mégse gondolom magam sznobnak aki nem tudja miaz a kecske meg tehén között a külömbség és nem vagyok olyan,hogy bőgk ha belelépek egy tyúkszäba ezért is lenne nekem nehéz a sok jgazdag sznob ember között,mert nem olyan ember vagyok aki szereti a finnyaságot és a megjátszást.Hiába van sok "gazdag" gyerek barátaim akik nyávognak össze-vissza,nem tudom őket megszokni.


Kicsit már sokat írtam,de próbálok neked segíteni..


Anyud és apud véleményét már kikérted?Ők mit tanácsolnak Neked?Ahogy olvasom neked Magyarországhoz jobban húzz a szíved,de a megélhetésedre gondolva inkább Svájba mennél.Jól gondolom? :D

2011. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A megélhetésről is írtam, ott valószínűleg jobban tudnánk élni, de őszintén nekem totál fölösleges. Mindenem megvan, ami csak szükséges, talán több is. Nem rég költöztünk másik házba, csak azért, mert nagyobb és szebb a környezet, takarítónőt is tudunk fizetni, szóval nem panaszkodhatok. (Bár őszintén, nekem nincs szükségem takarítónőre, még mellette is én takarítom a szobámat.)

2011. ápr. 28. 19:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!