Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti mit tennétek ha...

Szülők ti mit tennétek ha megtudnátok?

Figyelt kérdés
Hogy reagálnátok ha megtudnátok, hogy a 14 éves lányotok elvesztette a szüzességét egy olyan sráccal akit ti utáltok mert megbízhatatlan, hazudozik, cigizik, bulizik stb..?
2014. aug. 8. 05:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Meg volt a megfelelő felvilágosítás? Ha lett volna nem 14 évesen feküdne le először... hisz még gyerek. Nekem a szüleim mindig azt mondták, hogy "amilyen rózsát szakítasz, olyat szagolsz"


Hidd el, minél jobban gyűlölöd azt a gyereket, a lányod annál jobban ragaszkodik majd hozzá. Egyébként vetted a fáradságot, hogy megismerd azt a srácot? Hány éves? Biztosan tudod, hogy megbízhatatlan, hazudik, cigizik, bulizik?? Vagy csak a szomszéd asszony mesélte?


Ne haragudj, nem akarok bunkó lenni, le lehet pontozni, de valahogy újabban a szülő mindig mindenért a gyereket hibáztatja, soha nem saját magát, pedig lehet hogy ott kellene a probléma forrását keresni, hogy egy 14 éves gyereknek miért a sexen jár az esze.

2014. aug. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoznék, hol rontottam el. Nyilván oka van, valamit nem kap meg, amiért a sráchoz ment és a bizalom is hiányzik, hogy tanácsot kérjen.


Megérdemelném, azt hiszem, mert mint szülő eléggé leszerepelnék.

2014. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Most már az a dolgod, hogy mielőbb orvoshoz vidd és maximálisan felvilágosítsad a terhesség és fertőzések veszélyéről.A kapcsolatotokat megkellene erősìteni, mert valószínű hogy gyenge lábakon áll.Ha mindennel őszintén fordulhatna hozzád, nem lennének tabuk és nyiltan lehetne mindenről beszélnie akkor talán ez nem történt volna meg.Az hogy a fiú tetszik e neked vagy nem, ha tiltod úgy ahogy írták annál jobban fog a lányod ragaszkodni hozzá.A szüzesség elvesztéséről elbeszélgethetnél vele hogy a szüzesség mekkora kincs és hogy annak érdemes odaadni aki méltó erre.És ha már megtörtént gondolkozzon el azon, hogy megérte e, mekkora élményt nyújtott neki, megérdemelte e őt a fiú és odadó e, figyelmes e stb.Ezeken gondolkozzon el.
2014. aug. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem mélyen magamba néznék,hogy 14 éves kislányom szexuális életet él,valószínűleg nem kapta mega megfelelő szülői gondoskodást,figyelmet,szeretetet,nem jó a kapcsolatunk és elcsesztem a nevelést. Nem érdekelne kivel sokkal nagyobb baj,hogy megtette.
2014. aug. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Szóval te utálod? Az aztán mérvadó...
2014. aug. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Jézusom, miért lenne ez bàrki hibàja?

Én is 14 évesen vesztettem el a szüzességem. Teljesen fel voltam világosítva, védekeztünk is. Nem lettem holmi riherongy ez miatt. 30 éves vagyok, pedagógus, csodálatos házasságom van két gyönyörű gyerekkel.

És nem fogok kiakadni ha a lányom is ilyen korán fogja elveszíteni, amennyiben nála is egy megfontolt, gondosan megtetvezett döntés eredménye.

2014. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
07.27! Ez azért nem teljesen így megy... nem csak a szülő a hibás,és nem mindig a rosszul nevelés,nem odafigyelés áll a dolog mögött. A mai fiataloknál az a menő csaj,és fiú,aki cigizik,szexel,és iszik. Ha nem ezt csinálod 14-15 évesen ki vagy rekesztve a baráti körből,kigúnyolnak,és cikiznek.Nincs akihez szólj..stb. Sajnos.És ez elkeserítő,hogy itt tart a világ!! Az én lányom most lép a tini korba. Már rettegek,hogy nem lesz barátnője az új suliba. Mert ő kvázi ,,kilóg,, a sorból a ,,maradi gondolkodású szülei,, miatt. Mert mi nem engedünk meg neki mindent. Aztán vagy kibírja a cikizést még vagy 5-6 évig,és lúzer lesz a többiek szemében(ami neki csak jó,és hasznára válik,de ezt a többit nem izgatja majd),vagy behódol és beáll a sorba,mert nem akar az osztály/suli nyomi csaja lenni. Nem egyszerű dolgok ezek. Én az osztály nyomi csaja voltam,mert anyámék belém nevelték,hogy ne ribiskedjek,és feküdjek le az első jöttmenttel. ufónak néztem amiért én nem szívtam a bagót a suli budijába a szünetekben titokban.. stb. És ez nem most volt. Most ennél keményebb a helyzet.És vadabb. Nem lennék a lányom helyébe. És rettegek a szeptembertől. Vagy elviseli a nyomást,vagy elveszik a mélybe. Remélem büszke lehetek majd rá évek múlva. Szóval nem minden esetben a nevelés a mérvadó. Ez a gyerek saját egyéniségén,erején,és elméjétől is függ. Nem robotok,hogy mindig mi irányítsuk őket.
2014. aug. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én a lány vagyok:)
2014. aug. 8. 10:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért ez ne úgy megy,hogy kinézik ha nem csinálja.

Édesanyám se csinálta ezeket,hogy bagózás ivás szexelés 14 évesen,a barátai igen de őt nem nézték ki ezért mert IGAZI barátok voltak.

Az én suliban is 90%uk cigizik iszik bulizik és szexel,DE nem nézik ki azt aki nem.

Van ellenpélda,van kivétel.

Másrészt ha a lány szerelemből tette,hosszadalmas kapcsolatban,nem bánta meg,akkor csak az fájna,hogy nem bízott bennem annyira,hogy előtte szóljon.

2014. aug. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 08:34, hová sikerült beíratni a gyereket? Mert ilyen, hogy megutálják azt, aki még szűz vagy nem iszik, legfeljebb az aljanép körében fordul elő.

Hiába lett divatos sopánkodni a "borzalmas mai fiatalok" miatt, az ilyen képek, mint amilyenek a te fejedben is léteznek a tizenévesekről, köszönőviszonyban sincsenek a valósággal. Az említett korosztály tagjaként írok, és akár hiszitek, akár nem, SOHA nem éreztem, hogy nekem is meg kell tennem azt, amit X vagy Y az osztályból, különben kiutálnak. Miért? Mert nem barátkozom olyanokkal, akik nyomást gyakorolnak rám, vagy akikkel nem érzem jól magam. Egyes körökben valóban kiközösítik a gyereket, ha nem bulizik vagy ilyesmi - a megoldás, hogy elmegyünk onnan, mielőtt ez megtörténne. Nem az a néhány buta, drogos tini jellemzi a tizenéveseket, csak ők a leghangosabbak.

Másrészt viszont az érettség nem azt jelenti, hogy bemagoljuk anyutól, hogy "nem iszunk, nem bulizunk, nem cigizünk, nem szexelünk", hanem azt, hogy az ember képes felelősen gondolkodni, mielőtt cselekszik. Szerintem erre lenne érdemes tanítani a gyereket, és nem arra, hogy "mindenki, aki bulizni mer, csak rossz ember lehet."

2014. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!