Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 20 éves lánynak mi mindent...

20 éves lánynak mi mindent kene otthon csinállni?

Figyelt kérdés

dolgozik pénzt nem kell hazaadnia de házimunkát szeretnék kiszabni rá.

- szemét lehordás mindennap

- lakas felporszívózása mindennap

- lakás felmosása naponta

- havonta a fürdő kitakaríttása

- naponta mosogatás

- vasalás minden mosás után


ez normális elvárás? minden nap 8 tól 3 ig dolgozik. szombatonként pedig reggel 8 tól délután 4 ig iskolában van


2014. aug. 8. 17:45
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
2 en élünk csak. egy normális lakásban. nem nagy de nekünk pont elég
2014. aug. 8. 17:47
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha dolgozik és suliba is jár akkor ennyit ne varrj a nyakába. max az esti rend rakást. vacsi után összepakolni elmosogatni. ezt heti 2x 3x ha bele megy akár naponta is, de a vasárnapot meghagynám neki 100%ig munka mentesen.
2014. aug. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, még a szemét lehordása is okés, az is pikk-pakk meg van, de ahogy leírtad lakótelepi/emeletes lakásban laktok így neked kicsit könnyít vele, hogy nem neked kell szaladgálni.

tehát este lefekvés előtt vacsi után elmosogatni, kicsit felsöpörni, felmosni és a szemetet kivinni...ezt akár naponta, de elég két naponta is, ne érezze úgy hogy szusszanni sincs ideje, mert a végén gond lesz belőle, hogy dolgozik is, tanul is és még otthon is takarít.

2014. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Pedagógiai szempontból nagyon helyes lenne, ha valamit hazaadna. Ebből azt érezné, hogy ő is egyenrangú és majdnem felnőtt. Munkát is meg lehet követelni tőle, de csak csínján, hogy ne büntetésnek érezze a munkát, mert akkor vége az egésznek. Megjegyzem, házimunka megosztása már sok-sok éve felmerülhetett volna. Ezen kívül nem feltétlenül biztos, hogy a te elvárásodnak megfelelő ritmusban kell elvégezni a munkákat. Egy két tiszta személy által lakott lakásban nekem túlzottnak tűnik a naponta porszívózás és felmosás. Mondom én, közel hetven éves férfiként, aki teljes családban élve már gyerek-kamasz korában mosta saját alsóneműjét, a szülők nyaralása alatt elvégezte az ágynemű mosást és vasalást, nyári iskolai szünetben saját jószántából lemázolta a külső nyílászárókat és télire lekvárt főzött be.
2014. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

És Te akkor melyik részét csinálod a házimunkának? :)

Ha Te is dolgozol, akkor kb. felezni kéne. Miért kell minden nap porszívózni és felmosni amúgy?

Én azt gondolom, hogy fokozatosan kellene bevezetni inkább, hogy adjon egy kis pénzt haza, akár úgy, hogy vásároljon be időnként, fizessen be egy számlát és hasonlók. Akkor egyrészt tudni fogja, mi mennyibe kerül, mi a pénz értéke, másrészt jártas lesz az ügyintézésben is. Emellett a házimunkát felezzétek.


30/l

2014. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nevelgetni, már húsz éves. Ha akar, akkor fogja magát és elköltözik, és akkor majd nem fogsz tudni kivasaltatni vele. Úgy csináljátok, hogy mindenkinek kényelmes legyen. Ha pl. az ember meglát egy koszos tányért a mosogatóban, akkor fogja és elmossa. Ha tele van a kuka, akkor kicseréli a zsákot. A porszívózás-felmosás meg ráér hetente-kéthetente, addig elég söprögetni is. Mindenki a maga területét kell, hogy tisztán tartsa, te a te szobádban, ő az övében porszívózik. Annyira igénytelen meg már egyikőtök se lehet, hogy mocsokban üljön le a vécére vagy koszos kádban fürödjön. Lehet, hogy hülyén hangzik, de megérzi az ember, ha már takarítani kell... A kérdésben viszont olyan, mintha fegyelmezni akarnál, amire semmi szükség.
2014. aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

nem nagy lakás fellehet minden nap mosni. Én az előszobát takaríttom, nappalit, főzök, mosok, virágokat én öntözöm/ültetem. illetve szombati takaríttás az én dolgom mer ő iskolában van.


pénzt nem kell hogy adjon haza. néha ha elfelejtek valamit megvenni és enne olyat akkr megveszi de ennyi

2014. aug. 8. 18:26
 8/18 A kérdező kommentje:

pénzt nemtudok neki adni. ezért nem szeretném hogy adjon haza. Ezzel szeretnem őt támogatni. Költse magára vagy tegye félre ő dolga. Én el nem szeretnék venni tőle.

De a házimunkát viszont elvárnám

2014. aug. 8. 18:36
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Az azon is múlik, hogy te kije vagy neki, mennyit dolgozol, illetve mennyi szabadidőd marad, meg hogy egészséges vagy-e. Ha távolabbi rokon kislány lakna nálam, a saját maga után való takarítást feltétlen elvárnám tőle, tehát hogy hagyja a fürdőt, konyhát és a többi közös helyiséget olyan rendben, ahogy találta, a saját szobáját pedig hetente porszívózza ki. A közös dolgokat meg szétosztanánk. Egyikünk főz, a másik mosogat. Beosztanánk a mosást, teregetést, vásárlást is, melyik nap kinek fér bele az idejébe.

Saját gyerekemet azért jobban kiszolgálnám, de a saját maga utáni takarítást, rendrakást tőle is elvárnám. Ezen kívül összeírnám milyen feladatokat kell megoldani, melyik mennyi időt vesz igénybe, és mondjuk 2 harmad-1 harmad arányban elosztanánk. Én vállalnám a nagyobb részt, és semmiképpen sem kiszabnám rá a többit, hanem közösen szétosztanánk. Ezen kívül elfogadnám azokat a meglátásait, hogy nem szükséges minden nap mindenütt porszívózni és felmosni, valamint a ruhák jelentős részénél a vasalás is elhagyható. Nem kell túl erősen centrifugálni, viszont jól kirázva, kisimítva, esetleg vállfán kell szárítani.

A rendszernek persze rugalmasan kell működnie. Ha hónap végén minden nap túlóráznom kell, biztosan magától is többet vállal majd a gyerekem, főleg ha én is megteszem neki ugyanezt a szívességet, mikor vizsgára készül vagy más problémája van.

2014. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
20évesen azért szerintem nyugodtan takarithat stb.. bár felmosni Sztem is felesleges naponta. Legyen tisztaság az a lényeg.
2014. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!