Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy rájöjjek, mi...

Mit tegyek, hogy rájöjjek, mi lesz velem? Hagyjak ki 1-2 évet?

Figyelt kérdés

Semmi tervem a jövőre nézve, de tényleg, 0.

Az egész nyarat külföldön töltöm, szeptemberben utazom haza. Azért jöttem el, hogy gondolkozzak, átlássam a dolgaimat és eldöntsem, mit szeretnék kezdeni az életemmel. Viszont ha lehet, csak még jobban összezavarodtam... Nem akarom, hogy ezt tudják anyáék, mert azt hinnék, hogy egy döntésképtelen lány vagyok, aki elpazarolt hónapokat a bulizásra, szórakozásra, vásárlásra, szóval kb. a semmire.

Szinte az összes korombeli ismerősöm tudja, hol lesz jövő szeptemberben. Én pedig itt vagyok csak úgy és csodára várok.

Apa az egyetemet erőlteti, anya pedig azt mondja, amit éppen hallani szeretnék. Apával nemrég összevesztünk, mert mondtam, hogy nem augusztus végén megyek haza, hanem szeptemberben. És tudja, hogy azért, mert kétségbe vagyok esve, mondta, hogy reméli, mire leszállok a gépről, már tudni fogom, hová jelentkezek.

De csak még nagyobb lett a zavar a fejembe.


2014. aug. 14. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Ha jól értem, van még egy éved az érettségiig?

Én azt mondom, ha megteheted tanulj tovább. Válassz olyan egyetemet, főiskolát, ami kicsit érdekel. És ha menet közben rájössz, hogy mégis mást szeretnél, majd váltasz.

Tudom, hogy úgy érzed, hogy ez most marha nagy dráma, de hidd el nem az. Neked vannak lehetőségeid. Tovább tanulhatsz. Hát tedd! Talán jövőre majd rájössz, hogy mi a célod az életben. Vagy 2 év múlva.

2014. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én sem tudom mit kezdjek magammal és elég sokat idegeskedtem rajta az elmúlt években, hol volt tervem, hol nem, de olyan betonbiztos NA, EZ LESZ AZ dolog sosem ütött be. most úgy gondolom, hogy sosem késő újra kezdeni, érettségi után vagy elmegyek egy évet dolgozni, vagy kitanulok egy szakmát, vagy HA lesz ötletem a jelentkezések lezárása előtt, megpróbálok felvételt nyerni oda, ami éppen érdekel. a legrosszabb, ami történhet, hogy nem azzal fogok elhelyezkedni, amit kitanultam, de ezzel sokan vannak így azok is, akik teljesen biztosan vágtak neki az egyetemnek.
2014. aug. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!