Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félelem vagy izgatottság?...

Félelem vagy izgatottság? Meddig hagyják a kismamikat vajúdni?

Figyelt kérdés

A hasamban folyamatosan kis pillangókat érzek amikor a szüléssel kapcsolatban olvasok vagy videókat nézek. Néha nagyon félek néha pedig csak izgatottságot érzek. Első kisbabámat várom. Októberre vagyok kiírva, de nekem olyan gyorsan telik hogy az valami hihetetlen. Más is van így? Normális ez ugye?

A másik kérdésem pedig az lenne hogy meddig hagyják vajúdni a kismamákat? Anyukám mesélte hogy ő 22.-én ment be és a tesómat 24.-én szülte meg. Elég ijesztő :( Általában azért egy nap alatt megvan nem?

Annyira izgatott vagyok... :)


2014. júl. 17. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szerdán reggel mentem be, haza küldtek (Szerintük nem voltak fájásaim) hát szerintem igen, csütörtök reggel vissza mentünk (addig is voltak fájásaim, de mondtam, hogy én többet nem megyek be inkább itthon szülök) 3 perceseknél bementünk, kórházban megint elmúlt olyan ideges voltam, péntek reggel 6 kor lett babám. Egy fokkal bántak velem jobban mint a kutyával, viszont utólag már nem bánom mert elsősorban kettesben voltam a férjemmel és ez nagyon jó volt, hogy senki nem téblábólt körülöttünk. (amikor bejöttek csak annyit bírtak mondani, hogy "ne kiabáljak már", "próbáljak már normálisan ülni hogy lássák a CTG-t" stb.) Ettől függetlenűl már szép élménynek látom a szülést 9 hónapja történt. Van egy könyv én előtte azt olvastam el, ha megtudod szerezni akkor érdemes elolvasni Orgazmikus szülés a címe. Amúgy elvileg 12 órát engednek vajúdni.
2014. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy itthon vajúdnék és csak a legvégső fázisban mennék be, de nem tudom melyik az, így nem merem megcsinálni.

Amúgy nagyon durva amit írtál :S Sajnos ilyen világban élünk.

2014. júl. 17. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor én másik világban szültem, velem mindenki kedves volt, pedig amikor a méhlepényt tépkedték kézzel, volt néhány nagyon nem kedves szavam szegény orvoshoz.
2014. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod mit hoz a sors, nekem elfolyott a magzatvíz, előtte semmi jel nem volt, tehát így mentünk a kórházba és rá nemsokra hogy beértünk már jöttek a fájások, amik már nagyon erősek voltak. Tehtá nem biztos hogy fájásokat fogsz érezni hanem elfolyik a víz. Számíts erre is :)

Természetes hogy izgulsz, félsz. Ilyet sosem éltél át és ehhez hasonlót sem, sem fájdalmilag, se eseményileg.

2014. júl. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az első szülés ha a terhességgel minden rendben van 48 oràig is hagyják hogy természet tegye a dolgàt.
2014. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36 oraig vajudtam. Kedd este kezdodott es csutortok delelott szuletett meg a lanyom :)
2014. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én hétfő reggel kezdtem el vajúdni és másnap délután 16:20kor bújt elő a kisfiam! :)

Lassan tágultam! Az orvos azt mondta a természet majd megoldja! És így lett!! Másnap 11re tágultam ki annyira, hogy epidurált kapjak! :)

2014. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan élem meg a szülésre készülést, mint te, csupa izgalommal, kicsi félelemmel. Ma beszéltem a leendő szülésznőmmel, aki minden kérdésemre válaszolt és nagyon-nagyon megnyugodtam, gyakorlatilag már alig várom a napot, pedig még nagyon messze van (19 hetes vagyok). Egyébként épp ő javasolta, hogy ne nézzek több szülős videót meg ne is olvasgassak történeteket, nálam az úgysem úgy lesz, és csak feleslegesen megrémülnék. Szerintem ezt mindenképp megfogadom.

Amit kérdeztél, az egyébként akár kórházanként is változó lehet, ezt érdemes lenne az orvosodtól megkérdezni.

A félelem és izgalom pedig teljesen természetes, az ismeretlentől csak a bolond nem fél.

Az idő múlása nekem egyelőre túlságosan lassúnak tűnik, főleg ahhoz képest, hogy milyen ütemben nő a hasam, de gondolom, ha majd ott tartok, ahol te, lehet, hogy addigra nekem is felgyorsul... :)

2014. júl. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az elsővel 14, a másodikkal 38 órát vajúdtam. Ez a második könnyebb volt a hossza ellenére, rengeteg időm volt ráhangolódni a baba érkezésére. Nem is rohantunk be 10 percesekkel, hanem a második (immáron végig 5 percesekkel) átvajúdott éjszaka utáni reggel. Nem kell félni a szüléstől :) Úgysem tudsz rákészülni, mert olyan semmihez nem hasonlító típusú és szintű érzés, amit el sem tudsz képzelni. A fájdalmat sem lehet összehasonlítani egy menstruációs görcshöz, sem fogfájáshoz. Tök egyedi, csak a vajúdásra jellemző, meg aztán a baba megszülése maga megint egy különleges érzés. Nem a fájdalom a lényeg, azt el kell fogadni, örömmel kell várni a fájásokat, tudván hogy előre viszik a folyamatot. Az a legjobb benne, hogy van célja, ellentétben a legtöbb életünk során tapasztalt fájdalommal.
2014. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!