Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem hagyják már abba...

Miért nem hagyják már abba "stréberezést"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ott kezdeném, hogy hetedikes vagyok. Tavaly sem voltam kitűnő, amit bántam, mert csak testnevelésből lettem négyes, és ez rosszul esett (mármint, hogy nem adták meg az ötöst). Most a félévi bizimben egy-két négyes lesz talán. Nem tanulok nagyon sokat, igaz, nem is keveset, de inkább csak dolgozatok előtt szoktam. Sok ötösöm van, de néha kapok négyest is, és van már két hármasom (sajnos). Igazából nem azért tanulok, mert annyira szeretek, hanem mert tudom, hogy kell, és nem is vagyok büszke magamra, ha ötös lesz egy dolgozatom, hanem inkább, csak úgy gondolom: "Más nem is szabadott volna, hogy legyen, mert akkor nem vesznek föl oda, ahova akarom, ha rossz jegyeim lesznek." A helyzet az, hogy mostanában nagyon sokan csúfolnak, azzal, hogy tanulok, és szinte rendszerint ötösöket kapok. Mindig azt mondják, hogy ... (a nevem) tudja. És ezeket még el is viselném, de az a gond, hogy mindig tőlem kérik el a házit (Még az olyanok is, akikkel nagyon rosszba vagyok.A barátnőknek persze odaadom.). Persze nekik nem adom oda, mert utálom, hogy így ki akarnak használni. Sok ilyen dolog van még ezen, a házi feladatos dolgon kívül is. Viszont ma már nagyon mérges lettem, mikor anyukám azzal köszöntött, mikor hazaértem az edzésről, hogy odaadta a biosz és föci munkafüzetemet a fölöttünk lakó lánynak (akivel nem vagyok jóba). Persze ő azért kérte el, mert holnap a tanár beszedi ezeket, és ad rá osztályzatot, meg átnézi, és ez a lány levelezik órán stb. tehát nem azzal foglalkozik, hogy kitöltse a munkafüzetet, amit mindig órán kell megcsinálni (persze az adott anyaghoz kapcsolódó oldalt). És most még ahhoz is lusta, hogy kinyissa a könyvet, és megkeresse benne a helyes válaszokat? Ha még egy barátnőmről lenne szó... De így? "Mert, hogy neki ezen múlik a félévi jegye." De én pedig pont csak ebből a két tantárgyól állok négyesre. És ez a lány pedig, például több ösztöndíjat kap mint én, pedig puskázik a dolgozatnál, órán bekiabál stb. Csak aztán meg viszi az ajándékokat, és az anyukája pedig a Szülői Munka Közösség vezetője.

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, csak mindent szerettem volna részletesen elmondani. Kíváncsi lennék a véleményetekre.


2011. jan. 6. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

A tudás a tied, te fogsz boldogulni az életben.

Anyukáddal beszéld meg, hogy a te megkérdezésed nélkül ilyet ne csináljon.

Megértelek, de ne csinálj belőle problémát. Tanulj és tanulj az egyetemen nem fogsz már ilyen "semmiségekre" emlékezni, a tudás viszont megmarad.

2011. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez ment. Odaadtam a házim, hogy békénhagyjanak, elballagtam és felejtős.

Van világ az iskola falain túl is, ne foglalkozz vele.

2011. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

gondolj arra hogy 10 év múlva neked jól fizető állásod lesz,ők meg az aluljáróban fognak kéregetni tőled...


miért ezt irom példának?mert megtörtént


általánosba egy lepukkant helyre jártam,de magánórákkal sikerült magam felvetetni egy erős gimibe,utána egyetem,két diploma,nem is bölcsész,dolgozok,jól keresek


anno osztálytársaim csúfoltak,hogy minek nekem magántanár,különóra,nyelvóra,egyebek,ők elvoltak a 2-3-mal...

2 ember kivételével senki nem diplomázott,nagyrészének fodrász,varrónő,vizvezetékszerelő szakmunkás papirja van,elhelyezkedni nem tudnak,egyikük,aki legjobban cikizett két kisgyerekkel került utcára...aluljáróban ráismertem,meghivtam kajálni (kéregetőnek pénzt sose,csak kaját)...emlékezett rá hogy csúfolt...ma már bánja...



nevess rajtuk és sajnáld őket,és legyél csak büszke magadra amiért jók az eredményeid

2011. jan. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mint,ha csak rólam írtál volna!!!!

13/L

hetedikes

2011. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem hetedik félévben kell ennyire sokat tanulni(az sem baj)hanem majd a felvételi előtt ha nem vagy kitűnő de a felvételi jó lett akkor még több pontod van

de persze ezt ti még nem tudjátok,tanuljatok csak:)

2011. jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hidd el az is lehet jó tanuló aki levelezik órán és bekiabál.

Én is kb ez vagyok,de tudok magamon uralkodni.És tanulok is.Nem a legjobban,mert matekból nekem 3-asnál jobb sose sikerül már vagy 2 éve.De minden másból 4-5:) Most a föcin izgulok,mert egy szemét k*csög a tanár.-.- 1hibás dogámra 4-est adott,mert szerinte én puskáztam.-.-"

Viszont szerintem nem kéne ezen a munkafüzetesen felhúzni magadat.Osztályomból senki sem tölti ki a munkafüzeteket pl.bioszból és mégis mindenki négyes-ötös...Föci munkafüzet pedig szinte üres,mert házit nem adja fel belőle,csak tömény elmélet,órán meg közösen 1-2 feladat és kész.

Azzal ne törődj,hogy neki milyen jegyei vannak,mert pontosan azért van a felvételi,hogy felmérjék a tudását.Ha van neki akkor megtudja jól írni[bár elég nehéz a matek],ha nincs akkor meg eleve vissza sem hívják abba az iskolába ahova akar menni.

Ne idegeskedj ezen:)

2011. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egy jobb, erős gimnáziumba mész, ott nem fognak strébernek tartani. Általánosban velem is ez volt, most gimiben mindenki tanul, csak valaki jobb jegyeket szerez.

A leckeelkérést meg kell szokni, idegesítő, hogy te dolgoztál vele, de lehet még olyan, hogy éppen neked nincs leckéd, és akkor te kéred el valakiét.És gondolom azért tőled kérik el, mert jó tanuló vagy és tudják, hogy jó amit írtál, ezt vedd bóknak. :)

A munkafüzetes eset se kellemes, de vedd úgy, hogy ez neked miért rossz? Most akarnál tanulni, amikor nála van? Gondolom nem, csak idegesít, hogy ő munka nélkül fog miattad jó jegyet kapni, de neked nem árt ezzel. A négyesedet nem tudod azzal kijavítani, ha nem adod oda másnak, akkor se lesz belőle ötös (már úgy értem hogy ha mást nem csinálsz). Viszont van még egy féléved, az évvégi bizonyítványod legyen jó, az számít a felvételibe.

Bocsi, ha nem tetszik amit írtam, vagy igazságtalannak tartod, de a leckeelkérést meg kell szoknod, ha jó tanuló maradsz továbbra is. Tőlem most is, régen is sokan kérték el a házit, mindig odaadom, semmi károm nem lesz belőle. Hozzá kell tenni, hogy ne ő jelentkezzen a te megoldásoddal, hogy milyen jól megcsinálta, de ha felszólítják, akkor ne kapjon egyest. Te mindig megírod a leckéd? Nagyon helyes ha így van, csak én még nem láttam olyat, akinek mindig meg lett volna. Van, hogy megpróbálja magától, vagy bevallja, de ha sürget az idő, akkor bizony lemásolja, főleg, ha egy általa utált tantárgyról van szó. Szóval vigyázz, nehogy visszaüssön ez, hogy nem adod oda.

2011. jan. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon örülök, hogy írtatok! Igazából ezen a munkafüzetes dolgon azért húztam fel magam, mert mindenkinek meg kell, hogy legyen benne minden, hisz órán mindig ez az egyik feladat, (mint már írtam) hogy kitöltsük z anyaghoz tartozó oldalt. És neki nem azért nem volt meg, mert beteg volt, hanem mert órán lusta volt megcsinálni, inkább hülyült, és otthon szintén lusta volt. A tanár pedig ha beszedi, persze, hogy azt várja el (mint ma is), hogy minden meglegyen. :) Na, de mindegy.

Írtátok, hogy attól még lehet jó tanuló, hogy levelezik, bekiabál. Nem rossz agyú ő, sőt, csak nagyon lusta, nem érdekli semmi, és mindig a puskából írja meg az egész dolgozatot. Tavaly felvételizett 6 osztályos gimibe, de nem vették föl.

Igazából ezeken a lecke elkéréseken, meg lemásolásokon azért húzom föl magam, mert még alsóban (amikor nem volt ez ellenemre, bár nekem még sosem volt, hogy el kellett kérnem, inkább megmondtam, hogy nem csináltam házit, de ez most is így van)az egyik el is ugyanez a "lemásolás rólam" volt a helyzet, és a tanár, mikor látta, hogy ugyanaz van, engem nagyon leszidott, őt pedig megdicsérte, milyen ügyes. Persze nem szólt semmit, csak ült egy helyben. Meg persze olyan is volt már (ahogy írtátok), hogy lemásolták, aztán azzal jelentkeztek, és megdicsérte őket a tanár, pedig semmit sem dolgoztak a házin, csak kimásolták tőlem. Az óta nagyon rosszul érint ez. Azt hiszem, így már megértitek :)

Egyébként, ma kiderült, hogy 5-ös lett a biosz Tz-m, és így lehet, hogy kitűnő lehetek. Persze a föci még nem biztos, mert 4-es 5-ös közt állok, de talán a föci kerületi versenyért kapok valamit...

Ja, és majdnem el felejtettem. Valaki írta, hogy nem most kell sokat tanulni, de mi ezt még nem értjük. Nos, én tudom, hogy felvételi előtt kell, de most is ! A tanárok mindig csak azt hajtogatják, hogy ha ezt most nem tanuljuk meg, akkor nem értjük meg a következő anyagot, az az utánit, és így tovább...

Bocsi, hogy hosszú lett...

2011. jan. 7. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:

De más a fontossági sorrendje

én pl. 8.os vagyok nem kitűnő 4es 5ös és most gyakorlok sokat felvételire mert ha ezt jól megírom akkor nekem is van annyi(vagy több)pontom mint a kitűnőknek

2011. jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát persze, de ha most nem tanulok, alap dolgokat, akkor jövőre kell megtanulni. Pl. mondatelemzésnél, mivel ezt most kezdtük el, és ha most nem tanulom meg az elejét, akkor később kell, és az nehéz :) én így értettem. De biztos igazad van. Bár én maximalista vagyok, tehát mindig sokat kell tanulnom, hogy megfeleljek önmagamnak :S :D
2011. jan. 7. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!