Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Pszichológushoz kéne vinnem a...

Pszichológushoz kéne vinnem a lányom?

Figyelt kérdés

Azt hiszem,bajok vannak a lányommal:

-zárkózott lett egy ideje

-túl sok benne a megfelelni vágyás.pl most is találkozója lett volna egy barátnőjével,és nagyon örült is neki hogy megy,de az indulás előtt belenézett a tükörbe és azt mondta ,hogy ő nem megy sehova,mert idézem "szarul" néz ki.Visszaszaladt gyorsan átöltözött és rendes dühkitörése lett,hogy ez szörnyű , neki nincs egy jó ruhája,a haja béna .

Baj van vele? Én csinálok valamit rosszul?

Pedig szép lányom van,és ezt nem csak azért mondom mert az anyja vagyok,mindenki mondja hogy milyen szép stb.stb.

Kérlek írjatok tanácsokat

köszönöm

egy kétségbeesett anyuka 14 éves kamasz lányával



2014. aug. 28. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pszichologus, csak kamasz. Sokat beszelgess vele, de csak ugy es csak akkor amikor o is akarja. Soha ne feledd hogy nem anyanak kell megoldania a problamakat, hagyd hogy o oldja meg oket.
2014. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
34 éves vagyok, néha napján pont ezek a szavak hangzanak el a számból hasonlóan, remélem nem visznek orvoshoz.
2014. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na nekem nincs 14 éves kamasz lányom,de ide nem pszichológus kell, hanem 1,2.3 év mire kinövi a kamaszkort:)

Dúl-ful,őrjöng,hogy nincs egy jó szerkója,csúnya,a haja is béna:) Ismerős:) Lázadó korszak,az tök jó lenne ha ennyivel te is és a lányod is megúszná a kamaszkort:)

Ne aggódj.. Vannak durvább esetek:) Talán annyi lehetséges még hogy nem nagyon van önbizalma:( Csináljatok csajos progit ha az anyagiak megengedik,1-2 új ruhadarab,cipő,esetleg,táska,közelebb is kerültök egymáshoz,őszintén tudtok az esetleges problémákról beszélni és csillapíthatod azt ha esetleg tényleg önbizalom hiányos.. Remélem picit tudtam segíteni:)

2014. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a 2es válaszolóhoz hasonlóan,ugyan én 23 éves vagyok, de nekem is vannak rosszabb napjaim amkor rám tőr a hiszti, hogy áhh nem megyek sehova,nincs mit fel vennem stb:D Sztem egyszerűen mi nők már csak ilyenek vagyunk :) :D
2014. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pszichológus vagyok, és ha hozzám jönnél ezzel, akkor jóindulatúan megveregetném a hátad, és azt mondanám, hogy várj egy pár évet, míg ez elmúlik. Ha komolyabb tüneteit mutatja testképzavarnak, akkor beszélgess vele, "vinni" nem tudod, csak ha ő is akar menni - a tinik már bezárnak, nem együttműködőek, ha akaratuk ellenére cibálják őket szakemberhez. A legfontosabb most, hogy maradj a bizalmasa, érezze, hogy biztos háttér vagy, éreztesd vele, hogy jó úgy, ahogy van.
2014. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány mondat után azt hittem hogy ezt anyukám írta rólam, mert konkrétan tegnap ugyanezt csináltam.

Te semmit se csinálsz rosszul, minden kamasz ilyen. Én is még mindig, pedig már 17 vagyok. Igaz, a legrosszabb korszakom azt hiszem pont 14 éves korom körül volt. :)

Ezért semmi esetre se vidd el pszichológushoz, pár év és minden rendben lesz.

A zárkózottság meg valószínűleg csak feléd irányul, nem minden ember felé. Próbálj meg ezen változtatni, beszélgess vele sokat. Igen, ez egy nehéz korszak hidd el el tudom képzelni...

2014. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is sokszor ezt érzem ;) beszélgess vele,mindig dicsérd meg hogy nagyon jól néz ki,milyen szép a haja (de ezt ne túl sokszor mert,szánalom szaga van!),biztatásra van szüksége szerintem.

13/L

2014. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi olyan baja a lányodnak, amiért orvoshoz kéne vinned, nyugodj meg. Én is 14 körül lehettem, amikor átmentem az "utálom a testem" dolgon. Sajnálom, hogy így történt, mert mióta próbálom pozitívabban látni magam, sokkal boldogabb vagyok. De érdemes belemenni a tmába: Miért elfogadottabb azt mondani, hogy "ronda vagyok" és nézik le azt, aki olyat mond, hogy "milyen jól nézek ki ma"? Írhatnék itt kisregényt a médiáról, a társadalomról, de nem segít a lányodnak :D A legokosabb dolog, amit mondhatok, hogy figyelj oda rá, ne hagyd elfajulni, de minden tinilánynak vannak hisztis reggelei, amikor sehogy se áll a hajunk, nem találunk egy normális göncöt a teli szekrényben, nem sikerül a szemhéjtusunkat egyformára tenni, és akkor egsész nap durcis leszek, pozitív gondolkodás ide vagy oda :)

Tehát röviden, amíg nem veszel észre rajta semmi aggodalomra okot adó dolgot, csak ilyen kisebb kitörései vannak, hagyd, ki fogja nőni (vagy nem :D) de beszélgess vele sokat, hogy egészséges testképe legyen, ne gondolja azt, hogy másoknak kell megfelelnie, elégedett legyen a külsejével.

17/L

2014. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az hogy nem elégedett saját magával ez ismerős. Nekem a tavaly télen volt évszakhoz köthető depresszióm 2-3 hétig. Igaz én akkor nem egyszerűen nem voltam elégedett hanem szabályosan utáltam magamat. Most 15 vagyok,úgy vettem észre hogy ebben a korosztályban sok ehhez hasonló előfordul,lehet hogy a beszélgetés segít,de nem mindenkinél,én pl. nem vagyok oda a lelkizésekért ,mondjuk ez talán ahhoz is köthető hogy én fiú vagyok.
2014. aug. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!