Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam meg anyámnak,...

Hogyan mondjam meg anyámnak, hogy megint pszichológushoz szeretnék járni?

Figyelt kérdés
Tavaly előtt már voltam egy-két alkalommal az akkor nagyon jól jött és úgy érzem, hogy megint szükségem van rá, viszont ez nincs ingyen és zsebpénzből nem tudom kifizetni. Ha elmondom neki megint, állandóan zaklatni fog, hogy mondjam el neki a problémáimat, nem enged majd sehova csak úgy, hogy 10 percenként felhív. Már sokat gondolkodtam ezen, ha nektek sincs ötletetek akkor megmondom neki csak úgy.
2013. márc. 2. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem hívd fel a telefonos lelkisegély szolgálatot, ott igazi, diplomás pszichiáterek vannak (legalábbis régebben azok voltak, de sztem ma is) az teljesen ingyen van és annyit beszélsz velük, amennyit jólesik. És jobbak is, mint a pszichológusok, mert azok ugye bölcsészek, a pszichiáter meg orvos
2013. márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta válasza:

Nem pszichiáterek dolgoznak a lelkisegélynél. Nézz csak meg egy álláshirdetést...én nem ajánlom semmiképp.


Az egyik lehetőség, hogy elmész a háziorvosodhoz és elmondod a problémádat. Ha úgy ítéli meg, beutal majd pszichiáterhez, ez ingyen van, legalábbis a diagnózis felállításáig biztosan, ha jól tudom.


A másik lehetőség, hogy ha iskolába jársz, akkor az iskolában lehet, hogy van pszichológus, de ha nincs is, legalábbis szociális munkás kellene, hogy legyen. Ők is tanulnak pszichológiát, bár nem tudom, milyen jellegű a problémád, de ha csak egy kis segítő beszélgetésre van szükséged, érdemes megpróbálni.


A harmadik lehetőség a családgondozó, de szerintem ők értesíteni akarják majd a szüleidet, és jobban belegondolva ez lehet, hogy az iskolai pszichológusra is igaz. Végső esetben azért megéri megkérdezni őket.

2013. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Léteznek TB finanszírozott pszichológusok,ifjúsági pszichiáterek, pszichoterapeuták. 16 fölött ( néhol 14 fökött is) anya nélkül is bejelentkezhetsz hozzájuk, a háziorvosod, vagy a lelkisegély , ha a lakóhelyed közelit hívod, meg tudja mondani, melyik van Hozzátok a legközelebb.
2013. márc. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!