Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akiknek nincsenek barátai mit...

Akiknek nincsenek barátai mit csinálnak az iskolában?

Figyelt kérdés
Szerintem az iskola csak kevésbé szól a tanulásról, inkább a barátok, a környezet, a társaság a meghatározóbb. Nyilván a tanórák a tananyagról szólnak, de szerintem maga a tanulás inkább otthonra marad. Nyilván ezt nem úgy értem, hogy beszélgetni járunk iskolába, nyilván nem ez a célunk vele, hanem a tudás, de szerintem a nap jelentős része nem arról szól. A szünetek alatt gondolom egyértelmű, de a tanórákon is vannak csoportos/páros feladatok, közös beszélgetések akár meg a diákok is beszélnek, hülyéskednek egymással. Ilyenkor hogy viselkedik az, akinek nincs barátja? Én annyira hülyén érzem magam, hogy mindenki elvan valakivel én meg csak ott ülök egyedül és minden feladatnál egyedül maradok. Ilyenkor mit kéne csinálnom?
2014. szept. 1. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
nálunk is volt ilyen, magában ült, szünetekben se ment semerre, annyira nem ismertem meg.
2014. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én most jöttem új suliba, ráadásul külföldre, és szerintem pont ez az oka annak h még nem nagyon sikerült barátokat találnom :/ én játszani szoktam a telómon ha unatkozok, de általában van velem vki csak beszélni nem beszélünk

amúgy amit én el akarok érni az az, hogy legyen bátorságom odamenni beszélgetni emberekhez, mert vicces embernek tartom magamat csak túl kéne lépnem ezt a némaságot

2014. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen voltam, játszottam a telefonomon, vagy vittem könyvet és azt olvastam :D néha a padtársammal dumáltam.
2014. szept. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Én azt csináltam mikor sulit váltottam hogy kinézten valakit aki szimpatikus és ő is egyedül van és ebédnél odaültem mellé és most nagyin jóban vagyunk:) aztán később már másokkal is sikerült összebarátkoznom:) sok szerencsét és ne félj odamenni másokhoz;)
2014. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Bocs elírtam:nagyon*
2014. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Telefonoznak, zenét hallatnak, firkálgatnak, olvasnak, szünetekben egyedül ülnek, vagy az osztálytól távol vannak, mindennemű közeledéssel szemben közömbösek. Ismertem ilyeneket, próbáltam beszélni velük, a létező legértelmesebb módon, de semmi, egyik se reagált érdemben.
2014. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is van ilyen osztálytársam. Buta, figyelmetlen, oda van magától, mindenbe beleszól, okoskodik. Senki sem bírja, így mindenkire csak nyomul. Olyan, mint egy rossz 8 éves kislány. Szünetekben nagyon nem csinál semmit, néha próbál beszélgetni, esetleg olvas, eszik, tanul.
2014. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Pontosan így vagyok én is. Nincs annál rosszabb mint amikor az egész napot halálra unja az ember. Nekem sincs senki akivel tudnék beszélgetni és elég hülyén érzem magam mert a többiek valószínűleg azt gondolják rólam hogy egy zombi vagyok aki egész nap csak bámul maga elé:D

De ez az év is eltelik egyszer szóval kitartás én és hasonló helyzetben lévő társaim :)

2014. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nekem sincs egy barátom sem az osztályban, és borzalmas, hogy senkivel se tudok beszélni. :/ Egész nap csendben lenni hihetetlen unalmas.
2014. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam. :) Lementem az automatába kávéért, vagy vettem valamit a büfében. Ha nagyon untam magam, akkor összebarátkoztam az osztály "némáival", azokkal a "lúzerekkel" akikkel azért nem beszélnek, mert vagy csendesek, mint én, vagy (ilyen kedves osztályom volt) nem engedhette meg magának anyagilag, hogy olyan szép ruhákat hordjon, mint a többség (de tiszta volt!), vagy ő volt a legokosabb, vagy éppen a legbutább, és az egyik lányt nem szerették, mert csúnya volt (!!!!!!! Igen, és ezek az emberek szívták előlünk az élettő oxigént, akik nem beszélnek valakivel 16 évesen, mert az szerintük csúnya...) és ezért szeparálták el a többiek maguktól. Voltunk kb 5-6-an, volt kihez szólni, de mivel mind csendesebbek voltunk, ezért volt, hogy a saját dolgunkkal foglalkoztunk.

Később rájöttem, hogy kell kinyitnom a számat, főleg, mivel arra is rájöttem, hogy jó pár ottani nagyszájúnál értelmesebb a felfogásom, és ha őket nem röhögik ki, engem se fognak.

2014. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!